Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 25.06.24 
Поколения
   >> 60-160
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лесен сладкиш?нови  
Автор Melany99 ()
Публикувано16.08.12 22:34



Дайте рецепта за лесен, бърз и нетечен сладкиш.
В неделя ще се ходи на някакво събиране и трябва да направя нещо за десерт.
Пот лок, Лира ще се сети.
Правила съм за същите хора тирамису, парфе и се налага да не се повтарям.



Тема Re: Etoнови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.08.12 22:47



Вчера сутринта правих, че имах гости след обяда на кафе.
Аз го направих със сини сливи, но може и с кайсии и праскови.
Направих много голям такъв, последното парче се омете тази сутрин.

рецепта:

С миксера разбъркваш 3 яйца и захар...захарта една чаша и половина американски тип за кафе чаша)))
Прибавяш прясно мляко, 3 супени лъжици олио/сладкиша става по-невероятен с размекнато масло-125гр., тогава тестото с еказва пандишпанено/, ванилия и бакпулвер!!.
Добавяш брашно...да стане на по-гъста каша като консистенция.
Намазваш тавичка с олио, поръсваш брашно...да не загори, но може да ползваш и хартия за печене.
Изсипваш тази смес в тавата и отгоре едно до друго нагъсто нареждаш половинките сини сливи или кайсии или праскови. Изпичаш го , плодовете малко потъват и става после като торта:))...преди поднасяне се поръсва с пудра захар:)

Ето снимка на същия сладкиш, но от миналат агодина, тази година не доживя за снимка:)))..обаче вчера сипах сместа в по-голяма тава и не се вдигна толкова, а стана по-пухкав, плодов и тънък...абе торта направо:))





Тема Re: Etoнови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано16.08.12 22:56



Мерси много!
А, онзи сладкиш с киселото мляко, можеш ли да сетиш за рецептата?

П. С. Мога да кажа, че разбираш от сладкиши по-малко и от мен, пандишпаненото тесто е без течност. Само яйца, мазнина и брашно






Тема Re: Etoнови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.08.12 23:12



Е, значи ме пиши в отбора на "разбирачите"...а може и другояче да се казваше...не си спомням, сори. Но с масло става още по-пухкав и нежен!
И обезателно с пресято брашно!



онзи с киселото мляко:
Преди всичко трябва да е гъсто -изцедено. Разбъркваш го със захар на вкус и ванилия.
Отдолу някакъв лист-блат или БИШКОТИ!!!, нанасяш овкусеното мляко, отгоре смело нареждаш ягодите...после още един лист-блат или БИШКОТИ!!!...пак мажеш със сместа и отгоре пак ягоди:))...този сладкиш става най-добре с ягоди...според мен де:))...
Добре е да преседи поне 2-3 часа в хладилник преди поднасяне. Да се истуди и в блата да проникне влага от млякото!/не овлажнявай блатовете предварително/

При мен този специално ми стана по-рядка сместа с кис. мляко...нещо не беше от най-гъстото, затова така малко разлива...но си вземи някое баш изцедено...да не се ядосваш после:)
Успех!

Редактирано от Lira Emerald на 16.08.12 23:14.



Тема Re: Лесен сладкиш?нови [re: Melany99]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано16.08.12 23:12



Крем-пита?


Снощи правих и порционирах в чашки. При всички положения можеш да го направиш в алуминиеви формички. Но пък къде ще намериш кори за баница



Тема Re: Лесен сладкиш?нови [re: ФишPиб]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.08.12 23:15



Нямаше да е лошо да дадеш и рецептата:)))



К;ва е таз крем-пита?



Тема Re: Etoнови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано16.08.12 23:15



А, това ще е!
Сега ще сложа да се изцеди киселото мляко, бишкоти имам!
Утре ще взема ягоди или каквото там си харесам!


Мерси много!

А, и блатове има в доларовият магазин, ама и бишкоти имам!





Тема Re: Etoнови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано16.08.12 23:18



Може да омешаш ягоди и киви!...но обезателно да има ягоди, защото те придават мирис и вкус на джаджата.

С малини не става!/да те предупредя/...киселото мляко и малини не си тичат в този му вид специално...виж за торта с целувки, сметана и малини...там е един път





Тема Re: Etoнови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано16.08.12 23:23



А, мерси отново!

Ще взема значи ягоди и каквото друго там си харесам.
Има напоследък праскови и кайсии, ама прасковите бяха твърди като ябълки.

Не правя сладкиши и хич не съм в час!
Аз мислех баница да правя, ама те искали десерт.
(Предните пъти като правих тирамисуто и парфето специално ми се обаждаха да искат рецепти, а пък откъде съм купувала бишкотите, пак не знам какво си. А, то всичко си го има в магазина, ама те местните нали са свикнали на мъфини и мазни понички.)



Тема Re: Лесен сладкиш?нови [re: Melany99]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано16.08.12 23:49



Кори за баница(4 листа), препечени до златисто с масло.
Крем от половин литър мляко с 5 супени лъжици без връх захар (завира), 5 жълтъка, 3 лъжици брашно и ванилия се разбиват със 50-60 мл студено мляко и се прибавя, бърка се непрекъснато до сгъстяване. Прибавя се малко масло и се разбърква.
Глазура от от 5 белтъка с 5 с.л. захар, 5 капки лимон, разбити до белтъчено тесто.

Нареждат се корите в чашки (които могат да изтърпят "изсушаване" до златисто 50 градуса във фурна) или се използва съда, където са печени корите. Залива се с яйчения крем, леко изстива и се залива с белтъчен крем. Пъха се във фурната, за да се запече леееко до златисто. оставя се в халдилник за няколко часа. При сервиране може да се гарнира със сладко от зелени смокини, ягоди или боровинки.
Съжалявам,че не снимах, за да ти покажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.