Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 02.07.24 
Поколения
   >> 60-160
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Искам нещо такова  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.08.12 16:11





Случайно попаднах на него. Или нещо подобно. Стаята ми е точно в черно и бяло и се чакаше толкова време да се намери това , т.е. да се изчисти идеята. Без табуретките и лампите, разбира се няма да пия вода през нощта Не видях да се пише за вида на кожата, ама да кажем аз на картинки не вярвам, и на приказки по телефона също. Размерите също не ми харесаха 140/200, но предполагам, ако са производители, могат да променят нещо. Поръчката по интернет безкрайно ме изненада. Цената изобщо не ми харесва. От една страна не е включен матрака, от друга по-добре да не е. Че какво мислите за дизайна



Тема Re: Искам нещо такованови [re: danaia nn]  
Автор Melany99 ()
Публикувано11.08.12 16:43



То ние каквото и да мислим, ти ще спиш на него.

Струва ми се обаче, че няма да е много удобно ставането с тези ръбове по краищата. Като нищо ще се има контузии.
Това кожа ли е?
Тя е по-мека, но все пак е опъната върху дървена рамка или нещо подобно.
Според мен матракът трябва да покрива рамката на леглото.

Това по-заоблено ми се вижда:



Ето виж тук, цените са под 1000 долара.



Върнах се да допълня, че тези неща са внос от Китай и са на безумно ниски цени. Търговците ги правят скъпи, защото казват че са по италиански дизайн, с италианска кожа и т. н. А, най-вероятно са просто копираж някакъв, незнайно с какво качество.

Редактирано от Melany99 на 11.08.12 16:52.



Тема Re: Искам нещо такованови [re: Melany99]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.08.12 17:20



Мерси. Все се чудех кое е първо, матрака или подматрачното намсикво. Доколкото гледам не е кожа, поне така мисля. При мен просто изкуствени кожи няма да влязат, каквато и ще да е обработката. Матракът трябва да покрива рамката, права си. Аз бих си пляснала матрака на пода, ама четох, че не може. Това, което си допълнила много ми хареса, само много много по-изчистено. Спалня в черно и бяло и нищо друго, никви перденца и килими, това какво е над леглото не знам и цветенцата вън. Бели вътрешни широки щори до земята, нещо такова.
Явно пак ще я мисля тази спалня



Въпросът за китайското копиране на ит модели ми е ясно, ама нямам познати в Китай. Още гледам китайски версии на ит модели :)))))) Гледам ги и ми е смешно.
То минаха години. Ся искаш да кажеш, че ще давам некви пари на български псевдопроизводители, дето ще имат доставки от Китай? Няма да се изненадам изобщо

Мисля да си купя матрака, все пак и после кожите, нали така добре



Тема Re: Искам нещо такованови [re: Melany99]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано11.08.12 17:37



Мчи и двете кат ги гледам.... се едно са ми дошли за малко гости и ще си ходят утре :)))))))))))
Спалнята трябва си "тежи на мястото" /поне според мене де/.
Инак си купувайте по един надувам дющек - става и у морето се плацикаш с него, а и у палатка да го вкараш





Тема Re: Искам нещо такованови [re: danaia nn]  
Автор Melany99 ()
Публикувано11.08.12 18:12



Сега да ти кажа, че ние около поне 20 години сме спали на матрак, който беше директно на пода.
Много си е удобно даже, няма начин да се контузиш при ставане, защото е ниско. На детето му беше удобно да прилазва и да се качва, когато беше малко.
Тук сме спали пак на матрак, но той беше върху едно такова нещо като сандък, с размерите на матрака около 20 см високо, но облицовано с тъкънта на матрака. То и досега пак на такова нещо спим, ама наоколо има нещо като рамка, която общо-взето е само за фасон.

Та, според мен първо си купи матрак, виж как се спи на него. След това някой дърводебец за 50-тина лева ще ти скове подматрачно сандъче, което можеш ад си го боядисаш или да облицоваш с някакъв плат, по желание.
Ако е по-спец може този подматрачен сандък да ти го направи с чекмедженца за съхраняване на разни неща, които не са от първа необходимост.
Ако искаш мога да ти направя чертежче нещо когато имаш размерите на матрака.



Тема Re: Искам нещо такованови [re: Melany99]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.08.12 18:23



Ще съм ти ужасно благодарна. Искам само матрак на земята в черно бяло. Не искам никакви дървении и подматрачни никви. Мислиш ли, че това е възможно. Иначе за мен поне минималните размери са 160/220, дори не разбирам от стандарти

Редактирано от danaia nn на 11.08.12 18:25.



Тема Re: Искам нещо такованови [re: danaia nn]  
Автор Melany99 ()
Публикувано11.08.12 18:28



ЕЕЕ, ами купуваш си матрак и черен чаршаф с ластик, има разни от трико. Така ти става черен матрака.
Или след като си купиш матрака викаш тапицер, който ти ушива нещо като тапицерия на матрака от черен плат за тапициране (той е един такъв по-здрав, прилича на дамаска), който се заковава под матрака със специален пистолет.
Отгоре си слагаш каквито и да е чершафи, възглавници и покривки.

Значи, дължината наматрака трябва да ти е поне 180 см, щото все пак мъжете са поне толкова високи.
Най-добре обаче да е 200 см дълъг.
За ширината - поне 160, дори и да спиш сама повечето време си е готина да можеш да се проснеш по диагонал.
Емпирично най-добри за мен си остават онези матраци, които са с пружини и дунапрен над тях.
Разните мемори фоум и ала-бала са пълни глупости.



Редактирано от Melany99 на 11.08.12 18:38.



Тема Re: Искам нещо такованови [re: Melany99]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано11.08.12 18:42



да ти е поне 180 см, щото все пак мъжете са поне толкова високи.
Най-добре обаче да е 200 см дълъг.

хихихихихи - оправихте цвета, дай ся да видим размера





Тема Re: Искам нещо такованови [re: 4ycмивkи]  
Автор Melany99 ()
Публикувано11.08.12 18:44



Той размера е по-важен алоооуу, Варна!





Тема Re: Искам нещо такованови [re: danaia nn]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано11.08.12 18:59



Поръчката по интернет безкрайно ме изненада

Идва ерата на е-магазините. Не се изненадвай, а изненадвай ги.





Soul is smarter


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.