Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 27.06.24 
Поколения
   >> 60-160
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Тема, стара като света:)нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 11:51



Идеята пак да преговорим темата е един разговор в друг клуб. Понеже казусът си е култов, отново се развълнувах от него



Та, вие като каните гости или ходите на гости събувате ли се? Носите ли си пантофки /защото имах случай преди време дето ме инструктираха, като ида там където са ме поканили да си носим и пантофелки, освен, че имаше и възбрана за пушене, но това е друга тема:))...естествено е , че не отидохме, защото то смЕх:))/

Много мразя това начинание и подкана да се събуват хората...купон, сбирка, другарско събиране, парфюмирани и изтупани люде и мърдащи в чорапчета пръстчета, недай си боже-ухайни...просто не мога да си го представя:))))

У дома, помещението което ми е за сбирки е с теракот. Направо се изумявам като ме питат някои: "Да се събуем ли?"...казвам им, че предпочитам да си тръгнат, отколкото да се събуват и какво ги кара да проявят тоя пусти комплекс.

Когато ме накарат да се събувам, ако съм поканена на гости /рядко ми се е случвало, защото избягвам да се подлагам на подобни изживявания/...просто си тръгвам





Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: LlRA..]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.04.12 12:40



Не, не се събувам, и не карам гостите си да се събуват. Това е типичен признак на селяния, на село се събуват пред вратата, и пренесоха манталитета си тук, просто е безумие да отида на гости и да се събуя





Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: Фakличka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 12:48



Оносно култовата селяния, полудявам като видя някакви "влечки"/май така им казват/ дето някои си накачулват подпетенки пред външната врата на апартаментите даже...



Или ако влезеш в някой дом и те посрещат куп разсъбути обувки около входа...ужасТ нЕкъФ



Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: LlRA..]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.04.12 12:55



тия дни изкарах един курс, и по някое време лектора започна да ни учи как трябва да сме облечени при бизнес реща, е, не се стърпях и го попитах серизоно ли това влиза в обучението? Малко се нервира, ама сори, ако ходя на среща по работа, много ясно че няма да съм по маратонки.....и не става въпрос за София срещу селото, а за манталитет





Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: Фakличka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 12:59



Ти знеш ли каква огромна част от населението не са наясно как трябва да се облекат за различни случаи-за кандидатстване за работа, дневно или вечерно облекло:))...идея си нямаш:))...та затова е включен и този семинар...не им се сърди.



Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: LlRA..]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.04.12 14:42



не им се сърдя, но ми стана смешно





Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.04.12 15:38



Лир, нали си била по нашите ширини?

Тук всички се събуват...



Българите те карат да се събуваш, да не им направиш дюшемето на токчета

Веднъж специално ме накараха да се събуя, че нали...
А си носех чисти обувки, а то не било заради чисто или мръсно ами заради точкетата.
Аз също не приемам да си облечен официално, или за парти и бос. Особено при положение, че в такива случаи ходенето по земята е от колата до вратата на къщата и обратно.

Затова много се радвам, че имам ламинат. Въобще не ме интересува, че ще се надупчи.

П. С. По този повод точно съм си купила черни обувки с танк ток,за да си ги слагам като отида на гости, че не мога да ходя боса аз. Не мога без чехли или с нещо подобно. Вкъщи си стоя с джапанки, че е топло, но и те са ми едни такива високи, танк ток.



Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: Melany99]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 16:05



Никъде по щатско не са ме карали да се събувам...имам снимки от различни гостувания за Деня на благодарността сред местни, Коледа, навсякъде всички сме с високи токове и официални тоалети.
Нито по Люкса ми се е случвало...де да знам, може пък да съм била късметлийка или като ме видят как направо влизам със самочувствие, гордо вдигната глава и облак парфюм им секва ищаха да ми предлагат пантофки



Когато си си у дома, сам нямам нищо против пантофките...само за гости и гостувания иде реч:))...по Родопите ми се е случвало имат десетки чехлички за гости, едни такива ръчно везани...и като влизаш мигом ти подават на тоя един чифт, на оня друг...шаш направо...при едно такова гостуване аз не си ги обух, помислих, че ми ги подаряват, благодарих им и си ги прибрах в торбата, тя бяха нови и в пликче...де да знам, че не били дар:))...толкова им се зарадвах и ги похвалих, че не посмяха да си ги поискат обратно...и досега си ги пазя необувани, като за музей са. Ето ги, снимах ти ги:)))





Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 16:09



Всъщност под чехличките се вижда теракота у нас...та нямам проблеми с влизащи с обувки:)...като посегнат да се развръзват или изуват им казвам: Чакайте бре, тук все едно си на тротоара, къде сте тръгнали да се събувате...я бъдете стилни, моля ве





Тема Re: Тема, стара като света:)нови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.04.12 16:14



Аз в местни на гости не съм ходила.

Но те като идват, гледам се събуват...


Мъж с костюм и бизнес чанта по чорапи, напарво падам от смях!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.