Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 26.06.24 
Поколения
   >> 60-160
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Вие от кои сте?нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 12:13



Обичате да каните гости у дома и го правите, приготвяте се-скромно или не, според възможностите, разполагате с приличен терен...гостите идват, хапват, пийват, хахо-хихи и си отиват ...и като цяло каните повече вие, отколкото канят вас.

Или не обичате да каните гости, обичате само да ви канят и се измъквате така все някак си, когато намекват дали няма да има покана и от ваша страна...в края на краищата



Какво мислите за тези, дето кацат щом ги поканите, но всячески избягват някак си да се получи така, че те да НЕ организират нещо у тях?:)
.................................................................................................................................

Какво мисля по въпроса, но не се влияйте от това, напишете вашето искрено мнение:
Например у дома обичаме да посрещаме гости, рядко ни канят, да не кажа хич:)) За тези, които се измъкват, защото все пак смятам, че това е взаимен процес на общуване, мисля, че са мързеливи, неискрени, лицемерни дори, консуматорски настроени, дай-боже да не с еокажат чиста проба-използвачи...и изказвания от рода на, че у тях било тясно, че нямали условия за мен са само нелепи оправдания:) Живяла съм и в гарсониера и сърцето като е широко и в кухничката сме с есврачкали и сме изкарвали незабравимо:))Иначе в кризисните времена като сега съм на студентския принцип- теренът от нас, всеки да си носи, каквото си пие, ако донесе и мезе и него ще сложим на масата:))

п.с. Значи темата е специално за гости у дома:)...иначе знам и го практикуваме и каненето навън, на заведение за много специални случаи. Давайте сега ПО ТЕМАТА:)))



Редактирано от LlRA.. на 26.04.12 12:27.



Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: LlRA..]  
Автор kurkudup (сресана рошла)
Публикувано26.04.12 12:59



Не обичам да ходя на гости, предпочитам да посрещам. Но все по-рядко се случва. От години предпочитаме да се срещаме в заведение според случая - в кафене или ресторант. Непоканена ходя само на две места - при братовчедка и при брат ми. А не дай си Боже пред мен домакините да се скарат - нищо не може да ме накара да повторя с гостуването.

Редактирано от kurkudup на 26.04.12 13:06.



Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.04.12 15:29



Вече остарявам и предпочитам вкъщи да идват.
Щом ми се доспи - си лягам, не трябва поне едни да не е пил за да кара и т. н.

Тук правя бюфет - всичко е сложено, който каквото иска да си взима и да ходи където иска. Имам два хола, трапезария, дек и двор. Вече на двора ще има освен и огнище и две диванчета, масичката към тях още е в процес на правене, но ще стане този уикенд.

Тук много не обичам да ходя по гостита, че трябва после да се прибирам. Виж, ако е някой с голяма къща и може да се остане при спешност е друго.

Има хора, които явно са си такива, че само ходят по гостита без да канят. Аз се чудя друго, като ги знаят какви са защо ги канят пак?

Както казваш, аз и под наем съм живяла, по възглавници по пода сядахме, но пак имаше купони.

Но тук вече много съм си ограничила контактите, най-вече поради липсата на приятели. Помвечето са ми само добри познати без много общи теми за разговор и виждания за живота.
Освен това вече съм писала, че като вземат да идват с баби, дядовци и деца направо ми се изправя косата...



Чудно ми е също, че местните редовно си взимат детегледачка като излизат я на театър, я на кръчма, я на гости, а българи да си вземата не съм чула.

Варнъх сe да допиша, че вече съм решила да каня само писмено, с картичка и накрая ще слагам:
No no kids, no pets, no grand mothers!

Редактирано от Melany99 на 26.04.12 15:30.



Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: LlRA..]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано26.04.12 16:44



Гости по специални поводи не каня. Срещите се провеждат навън, почерпките също. За тези, по- близките, с които си ходим по-редовно на гости, не се подготвям специално, нито те за мен. Мразя да ми се слагат маси и трапези, аз на диета ли съм или какво?





Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: ellynora]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 16:47



...зАрежи тая работа без хапка и пийка на масата...мразя диетите

Има си един особен чар и кеф в домашните сбирки и купони

Редактирано от LlRA.. на 26.04.12 16:48.



Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: LlRA..]  
Автор sachog (Стабилен)
Публикувано26.04.12 16:48



Винаги съм обичал да приемам гости, отколкото да ходя.
Имахме преди години приятелско семейство, с които се разбирахме да идват и то с преспиване, въпреки че живеехме и ние в гарсон. Интересен случай стана като дойдоха за първи път. Аз не ги познавах, а те бяха съученици на жена ми. Сервираме, сядаме на масата, сипвам ракийка, пийваме и аз гледам госта да не остане на сухо- като остане празна чашката, сипвам. На втората чашка сложих бутилката на масата и му казах: "Влади, не обичам да надничам в чашката и да те притеснявам. Сипвай си колкото ти е сладко!" И така години на ред. Но тогава бяха други години с добри приятели, добри роднини... Боже, същите хора сега са се накокошинили и нито идват, нито да им ходиш. А имаше едно място, където се ходеше само ако си поканен. При тъста и тъщата. Не че ми се приискваше да ходя, но от кумова срама ходех, докато един ден хванах тъста и му казах, че няма да му стъпя повече. През следващите години жена ми и децата само ходеха.
Сега имам много територия за купони, но през годините през, които ме нямаше тук е съсипано всичко.


А гостенките ги каня задължително с преспиване...



Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: sachog]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.04.12 16:52



А гостенките ги каня задължително с преспиване...

Пижами даваш ли им, или да си носят?





Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: sachog]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.04.12 16:55



Не съм привърженик на преспиването, когато са приятелски сбирки, но едно уговорено гостуване за вечеря и купонче от 19-20ч. до към 01 часа е супер, с уговорката, ако следващият ден е събота или неделя или почивен някакъв...иначе през седмицата, ако се наложи от 19 до 23 часа си е приемливо време:)...и действа ободряващо и тонизиращо на настроението:)





Тема Re: Вие от кои сте?нови [re: LlRA..]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано26.04.12 16:56



Аз не съм казала, че няма да пием.





Тема Re: Вие от кои сте? [re: Melany99]  
Автор sachog (Стабилен)
Публикувано26.04.12 16:56



Да, то с пижамите се спи. Ако иска да спи повече не каня...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.