Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 02.07.24 
Поколения
   >> 60-160
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Питане ...нови  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.04.12 22:41



... имам. Тъпо, ама ако знае някой..
Закъснях с 20 дни да подам документи за нова лична карта. Днес отивам да си я взема и .. опааа (най-значещата българска дума

), привикаха ме и ми съставиха акт за административно правонарушение. Питам "Колко е глобата?" Вдигат рамене готината мацка в паспортния, както и симпатичния младеж в униформа, дето, горкият, тоя акт го писа 40 минути (3 изречения и малко лични данни). Прочитам си закона, намирам си членът (винаги е с пълен член, не ме поправяйте!!!) и алинеята, после търся глобите. Опааааа!!!! От 20 до 150 лева.
И ся като тръгнах да търся къде в едномесечен срок (щото тва споделиха поне с с мен!!) да си внеса глобата, колко точно пари да приготвя?
Кого да питам????



Тема Re: Питане ...нови [re: chavdar4e]  
Автор danaia nn ()
Публикувано09.04.12 22:48



Ами те ще ти кажат

Трябвало е да те предупредят преди да си подадеш документите да си платиш минималната глоба (тук била 30 лв.), ама.... ако не я платиш - акт. Поне това съм чула за паспортите. Моят е изтекъл преди 3 г., ама не ми и трябва



Тема Re: Питане ... [re: chavdar4e]  
Автор sachog ()
Публикувано09.04.12 23:02



привикаха ме и ми съставиха акт за административно правонарушение.
При това положение, според мен, трябва да излезе наказателното постановление, в което ще пише сумата. Но според мен ще бъде поне в рамките на разходите за издаване на нова лична карта или 30-40 лв.



Тема Re: Питане ...нови [re: danaia nn]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.04.12 23:13



Никой нищо не ме е предупредил.. Карай, тва са дребни кахъри, просто не знам колко да приготвя и къде да търся НАП


Ма найш па ква съм убава на снимката Чудо на чудесата!!!



Тема Re: Питане ...нови [re: sachog]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.04.12 23:15



Тцъ, наказателно постановление се прави, ако не платя доброволно в рамките на едномесечния срок. Туй поне разбрах..
Забавно е...
Смешно беше и как днес ми иззеха ритуално и с протокол изтеклата лична карта

И на всички им беше мнооого смешно..



Тема Re: Питане ...нови [re: chavdar4e]  
Автор Melany99 ()
Публикувано09.04.12 23:18



И моята е изтекла, и паспортът ми е изтекъл...

Аз какво съм виновна, че тук не правят такива?

Хич и няма да си вадя тогава нито лична карта нито паспорт!

Извън закона ще си ходя и това е!



Тема Re: Питане ...нови [re: Melany99]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.04.12 23:26



Най-идиотското, заради което домашното ми Скорпи умре да ми подиграва, че не ми се ходеше в оня лют студ до на майната си


Ся поне е що-годе топличко, може да се разхождам
А неговата лична карта, мамка му, му я издадоха с година закъснение за един ден и без грам глоба, ама беше симпатична възрастна служителка, та.. законът си е врАта у поле явно все още



Тема Re: Питане ...нови [re: chavdar4e]  
Автор sachog ()
Публикувано09.04.12 23:29



Значи не е акт, а е глоба. Впрочем, какво пише най-отгоре на бележката, която е писал младежа /без пълен член

/?



Тема Re: Питане ...нови [re: sachog]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано09.04.12 23:31



Саше, аз умея да чета документи, дори и с един поглед, 18 години го правя... Отгоре пише "Република България"


3 реда по-надолу "Акт за установяване на административно нарушение"..



Тема Re: Питане ...нови [re: chavdar4e]  
Автор sachog ()
Публикувано09.04.12 23:50



Добре!!!


Следва, както написах по-рано, наказателно постановление, в което наказващия орган определя размера...
Изпитван съм по тази материя и съм наказван.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.