Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 09.06.24 
Поколения
   >> 60-160
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Част удавНИКнови [re: Aнreл]  
Автор Aнreл ()
Публикувано23.05.03 11:15



Беше прекрасен августовски ден, аз бях отдавна край морето, синьото черно бурно море...момичетата - красавици облечени в трийсетина квадратни сантиметра еластичен плат, жадно събираха изобилието от слънчеви лъчи.
Аз тогава бях просто един войник. Имаше още 12 войнка на по 18....само моя приятел Тихомир беше като мен на 24. Той служеше като спасител на плажа, а аз като компютърен специалист.

Денят не се различаваше по нищо от останалите августовски дни, морето беше бурно и весело, игриво, разпенило любовта си във бяло, радващо се на флиртуващите с него лъчи на слънцето, пясъка ревнуваше ревнуваше и слънцето и морето, но само вятъра потъваше в него, понякога му разрошваше косите и го караше да се стеле като вълшебен прах по земята.
И тъкмо обяда беше се претъркулил и мен ме превземаше следобедната дрямка, както си стоях в едно от заведенията на 50-тина метра от плажа, чух истеричен плач, писък, викове, сърцето на една жена се раздираше....съпругът й се беше удавил. Беше се удавил и плуваше с гърба нагоре, а никой от спасителите не влизаше. Тихомир не беше на смяна, но нали беше спасител влезе да го извади.

Почувствах халидна и ужас, страх и бясно лутане на нещо неизвестно вътре в мен...то просто се блъскаше у стените на моята душа и не можеше да се спре, поне не веднага. За втори път виждах как живота си е отишъл....за втори път виждах удавник.
Той излезе от морето и просна удавника на пясъка, писъците на жената продънваха ушите ми, слънцето заслепяваше очите ми, морето раздираше сърцето ми, цялата красота, цялата ЛЮБОВ и романтика на този плаж бяха изчезнали. Беше се появил мрака - мрак по сред бял ден.
Видях Тихомир, той целия трепереше неистово, не можеше да се успокои. Подадох му хавлията да се стопли, седнахме пак в заведението и го накарах да изпие един-два коняка по сто. И аз пих, прегърнах го и го успокоих. После поиграхме тенис на корт и той съвсем се съвзе.

...И и после, дойде нощта, призрачна, като подпухналата лигаво бяла кожа на удавника, злокобно блестяща като златните му зъби, крещяща като продрания и проскубан глас на жената в пустото сюреалистично битие. Аз останах сам, сам със спомена, с усещането, със старохвете си. Болката и студенината ме преследваха във всяка частица въздух, която ме заобикаляше, във всяка глътка вода, във всеки предмет до който се докосвах, в топлият душ който си взех, в киното, в дискотеката - той писъкът на жената, очите на удавника, болката и страхът от Тихомир се бяха преселили в мен.
Те се бяха вселили в мен защото аз го желаех. Аз желаех той да спре да се измъчва и споделях болката и страховете му, за да му стане топло и уютно с мен, аз го обичах и обичам.

На другия ден го попитах, как се чувства? Каза че се чувства прекрасно, а аз се чувствах като парцал. Минаха седмици докато всичко от мен отшуми...докато страховете ми се отвеят като изсъхнали листа, минаха седмици докато сънищата ми отново се изпълниха с чудни поля и облачета, красиви светове и принцеси...минаха седмици докато аз се стабилизирам, а той отдавна беше забравил за всичко.

Любовта и обичта не се раждат от нищото за тях трябва да се борим, да страдаме, да се раздаваме и да ни боли заедно с човека който обичаме

Всеки си избира сам,
и приятелите
и радоста
и болката в живота,
и светлината
някой предпочитат
слънца,
други звезди,
трети неоновата лампа на работното им бюро,
или свещта - във влюбената вечер.

всичко е такова каквото е


Тема Цунк и гуш...нови [re: Aнreл]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано26.05.03 01:11



...и лека нощ...

..und asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm


Тема Re: Цунк и гуш...нови [re: Ckитницa]  
Автор Aнreл ()
Публикувано26.05.03 08:35



благодаря ти. добро утро.

всичко е такова каквото е


Тема Re: Цунк и гуш...нови [re: Ckитницa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 20:43



Е ГА ТИ И ГЛУПОСТИТЕ НЕ СЕ ЛИ НАМЕРИ НИАКОИИ ДА ИЗ4ИСТИ САйТА ОТ ТЕЯ ГЛУПОСТИ



Тема Re: ЧАСТни РАЗмисли.нови [re: Aнreл]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано31.05.03 00:56



Защото може би ще разбереш...или поне така си мисля...
Като ти кажа колко е хубаво да си жив.
Да усещаш слънцето в лицето си, миризмата на пот и на крем против изграряне, който обаче не помага...защото носа ти се бели, а бузите ти са с бронзов тенКато ето тази фигурка. Да чувстваш топлината която струи от асфалта и всеки полъх на ватъра да е като любовно докосване...парещо и жарко. Да криеш усмивките си в сянката на дърветата и въздуха да ехти от смеха ти. Да говориш..живота, вселена и всичко останало. И да се чувстваш някак изтръпнал...не влюбен, но почти...и всяка думичка да е предизвикателсво, флирт и покана. И всеки жест и всеки поглед да казват... тайни...как сте се срещали и преди, на друго място, по друго време. Небето да е синьо, синьо и дърветата зелени...Да те гушкат и да се чувстваш принадлежен, защитен, пазен...ценен. спокоен. сънен..мдам...сънен. И да сънуваш целувките, на друг...Прекрасни хора, интересни хора...чудесен ден. Само дъжд липсвеше...


& asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm...


Тема Re: Цунк и гуш...нови [re: TЦ]  
Автор мими (член)
Публикувано06.06.03 15:45



шаш-от шашкънин ли идеше?


ммм???



Тема искамнови [re: Aнreл]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано07.06.03 15:44



още

...I follow you...


Тема Re: искамнови [re: Яcминa]  
Автор reader (dead)
Публикувано08.06.03 03:23



И аз.

"Love and peace flash through my mind, pain and hate is all I find."


Тема Re: Част ЗвездИнови [re: Aнreл]  
Автормиrнoвeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 20:31



Очарована съм! Това поезия в проза ли е или истина?Любов във метафори,метафори от любов.Любов! Несъвършените части в съвършеното Цяло.



Тема "нямам думи"нови [re: reader]  
Автор Aнreл ()
Публикувано09.06.03 11:05



здравейте reader и Яcминa,
желая ви много радост, любов и смелост по пътя.

за неизвестно време няма да пиша.
усмихвам ви се от сърце.



всичко е такова каквото е



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.