Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Може ли Windows 8 клиентнови  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано06.09.13 17:37



компютър да работи на Windows Server 2003.
Имам предвид юзера, който си бачка на Win 8 да се закачи директно за сервера от общата им локална мрежа и да работи на него, а не става дума през Remote desktop.
Измъчих се и вече се чудя дали изобщо е възможен този трик. Става дума Windows 8 Pro

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: OldWitch]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано06.09.13 18:02



би ли обяснила какво разбираш под "Win 8 да се закачи директно за сервера от общата им локална мрежа и да работи на него"? Ако имаш предвид ползване на ресурсите на Вин 2003 - да, може.



Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: tuff slim]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано06.09.13 21:45



имам предвид от твоя комп да се логнеш с юзернеим и парола на сервера и да имаш достъп до определени шернати ресурси.
А ти пробвал ли го или предполагаш смао че може. Щото аз пробвах ама не стаа.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: OldWitch]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано07.09.13 22:10



В отговор на:


компютър да работи на Windows Server 2003.
Имам предвид юзера, който си бачка на Win 8 да се закачи директно за сервера от общата им локална мрежа и да работи на него, а не става дума през Remote desktop.
Измъчих се и вече се чудя дали изобщо е възможен този трик. Става дума Windows 8 Pro

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

имам предвид от твоя комп да се логнеш с юзернеим и парола на сервера и да имаш достъп до определени шернати ресурси.
А ти пробвал ли го или предполагаш смао че може. Щото аз пробвах ама не стаа.




Бях се зарекъл да те игнорирам напълно, ама то твоята тъпотия, която периодично изливаш тук, е невъзможно да я пропуснеш!

Как за толкова години, през които ползваш компютри, даже по едно време май и някакво IT образование беше подхванала, та как за толкова време не можа да осмислиш и разбереш Н И Щ И Ч К О!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Как можеш да се логнеш в една windows система? - да, един вариант е с потребителско име и парола. Ако имаш две такива машини в една мрежа, дори и те да се "виждат" една друга на ниво TCP/IP, за да ползваш от едната, ресурсите на другата, между двете трябва да се изгради някакъв сигурен канал, и клиента да се автентикира пред сървъра (в най-общото понятие за клиент - който заявява/иска дадена услуга; най-общо понятие за сървър- който сервира/предоставя дадена услуга).

Какво значи от твоя компютър (който е с windows 8 pro) да се логнеш на windows 2003 server? И да не е през RDP? Как точно да се логнеш? Усещаш ли колко базови понятия ти се губят ма, уфцо?

Вероятно и други колеги тук се досещат какво може би искаш да постигнеш, но нещо никой няма желание да ти вади думите с ченгел.

Последно- какво точно искаш -
1) да се ЛОГНЕШ - конзолно, през RDP, през някакъв друг remote desktop софтуер, през друг ПРОТОКОЛ, даващ въузможност за отдалечено управление на системата...
2) да ползваш някакъв ресурс от системата, при която тя ти иска автентикация, за да знае КОЙ иска достъпа, преди да му бъде даден или отказан (очевидно е, че си на светлинни години от понятия като Active directory domain, и онова, което ти дава това нещо...)

Така че- отговора на твоя тъп и неизяснен за самата теб въпрос е-

НЕ, НЕ МОЖЕ.

А ДОРИ И ДА МОЖЕ- ТИ НЕ МОЖЕШ!

И НИКОГА НЯМА ДА МОЖЕШ!

ЩОТО СИ ТЪПА!

Иначе, всеки нормален и що-годе технически грамотен потребител, би си направил потребителски акаунт на сървърната машина (на която иска да се закачи, ама не по RDP, а през обащата им мрежа, за да ползва шернати ресурси), ЕДНАКЪВ като user name и password с акаунта на клиентската си система (биля тя и windows 8 pro).

Още малко по-грамотен човек би си конфигурирал коректно и firewall на сървъра, така, че да не го блокира, но все пак да спира неоторизирани опити за връзка към сървъра.

А ако е мързелив и грамотен потребител, би ползвал командата CMDKEY на своята клиентска машина (била тя и windows 8 pro), за да си "съхрани" потребителското име и паролата, с които се автентикира пред други системи (били те и windows 2003 server).

А ако пък се замисли малко, даже няма нужда да му съвпадат името и паролата от клиента с името и паролата на сървъра, но все пак трябва да има н-я-к-а-к-в-о име и парола на сървъра, чрез които да се автентикира пред него, респ. да ги зададе на CMDKEY командата.

НО... Както изрично няколко пъти казах, това не се отнася в никой случай до теб, а до НОРМАЛЕН, евентуално ГРАМОТЕН потребител!

Олег Иванов
Аре със здраве!

Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано08.09.13 23:33



Айде ся, не е нужна кой знае ква грамотност за да го напраиш това нещо. Аз дори съм го правила преди с Win 7, но сега дори през него не мога, въпреки че е очевидно елементарно и си има туториалс по нета стъпка по стъпка как да се направи (Active directory domain) обаче аз просто не мога да се логна и ми дава грешки, за които явно вече се иска да си изкарал курс по администрация на уиндоус сервер за да се ориентираш. Защото пингвам сервера нормално, но просто не ми дава да се логна (сменя Working group на Domain). Ще се опитам да ти преведа от датски каква грешка ми дава:

Active directory domain controller към домейна skovstykket.local (това е домейна към който искам да се вържа) не може да се осъществи контакт. Провери дали името е правилно написано (а то е). И после самата грешка:

DNS е получил запитване за SVR за _ldap._tcp.dc._msdcs.skovstykket.local
Следният домейн контролер е бил идентифициран:
sk1.skovtykket.local

Но с никой от домейн контролетите не може да се направи контакт.
Причини за тази грешка може да са:

- хоста (А), който свързва имената на домейн контролерите с техните IP адреси не съдържа или съдържа грешни адреси

- домейнконтролерите, които са регистрирано в DNS нямат връзка с мрежата или не са пуснати.




Ако разбираш проблема кажи ми го с прости думи като за прост човек какъвто съм.



За това горното като задам домейн skovstykket.local не ми иска дори парола, а направо изкарва горната грешка.

Когато обаче задам домейн с името му: SKOVST

ме пита за парола (пробвала съм и с обикновена юзерска парила и с админската ), но след нея пак ми изкрава следната грешка:

DNS името не може да се интерпретира на домейн контролер в този домейн, към който се прави връзка. Провери дали клиентът е конфигуриран да получи достъп до DNS сервер, който може да интерпретира DNS имена в домейна-дестинация.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: OldWitch]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано09.09.13 01:47



о, ама то и домейн имало...

Но не, не бих ти отделил повече време! Безсмислено е, дори гардероба у дома е с по-висок IQ от теб!

Айде...

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: OldWitch]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано09.09.13 16:09



да, пробвал съм го, пробвам го, и като гледам ще продължа да го пробвам докато ползвам 2003 и Вин7.
всъщност го правя всеки ден. със домейн и без домейн, в зависимост от необходимостта.



Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано09.09.13 18:47



опраих се. Мерси

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Може ли Windows 8 клиентнови [re: OldWitch]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано10.09.13 18:28



Кажи как де?




Тема Re: Може ли Windows 8 клиент [re: Naki]  
Автор Goose ()
Публикувано11.09.13 08:08



Ти наистина ли го искаш това? ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.