Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Тема максимален размер на TCP пакетанови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.03.12 17:06



Ако някой се е засилил да ме изкарва тъпа и неграмотна да си го спести - знам си го.
Сега да минем по същество.
На локалхост съм пробвала от java програма да изпращам 164 МВ файл наведнъж - демек го слагам в толкова голям буфер, изпращам го и се получава без проблем. Виж, 200 МВ примерно не става, трябва на порции.
Та днеска възникна спор между мен и даскала ми по мрежи относно как TCP изпраща пакетите. Казах му че съм пращала наведнъж 164 МВ и той каза, че може да съм ги пратила ама TCP ги било разделило на по-малки пакети щото не можело да праща толкова големи. Но понеже съм тъпа и т.н. всички епитети, които се сетите, аз продължавам да не разбирам, защото до ден днешен си мислех, че програмистът определя големината на TCP и тя е именно размера на зададения от програмиста буфер. Някой би ли ми обяснил като на малоумна как точно се е изпратил моя 164 МВ фаил от 164 МВ буфер, на колко части и как да разбера точно колко са. Наистина се опитвам да разбера ама на - тъпа съм и не схващам






Тема Re: максимален размер на TCP пакетанови [re: jensen-110062]  
Авторmdam (Нерегистриран)
Публикувано12.04.12 08:51



Залагам на даскала :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Maximum_transmission_unit

long story short твоите 164MB изпратени по мрежа се фрагментират с размера на MTU-то (при ethernet 1500bytes).



Тема Re: максимален размер на TCP пакетанови [re: mdam]  
Автор psy__ ()
Публикувано14.04.12 00:59



Колегата ти е отговорил доста точно и не смятам да се повтарям.

Само за пореден път си задавам въпроса, как може някой да спори за нещо за което няма достатъчно знания да спори и то с човек, който се предполага, че все пак знае за какво говори.

Все едно аз да тръгна да споря с някой ракето строител. Може и да имам някаква смътна представа (или да си мисля че имам, както е в случая с Java-та и 164-те МБ) и да тръгна да му се пеня.

А още по-позорното в конкретния случай е, че тази информация може да се намери много бързо и лесно, предполагам в рамките на 30сек., с помощта на google например, но това не е от значение, важното е да се спори с някой.

Редактирано от psy__ на 14.04.12 01:02.



Тема Re: максимален размер на TCP пакета [re: jensen-110062]  
Автор Goose ()
Публикувано21.05.12 07:01



Е това е Java-та и масовия програмист под нея ;-) Хабер си няма за основите, прави бози, които почти работят, бие се в гърдите и има безкрайно самочувствие ... И остава без думи, когато му покажеш, че бозата му тръгва с 10 пъти по малко ресурси на едночипов компютър за сметка на мислене ... P.S. 140 меги буфер, с 200 не ставало ... баси, как прехвърлям 16G инфото от CF през TCP, като имам само 128 байта РАМ? Това по логиката означава, че не мога да прехвърля повече инфо? :-)



Тема Re: максимален размер на TCP пакетанови [re: mdam]  
Автор Валенти (непознат )
Публикувано06.01.13 17:16



В стандарта не се дава отговор за максималният размер на TSP пакета.Индиректно , чрез параметъра "прозорец " се очаква 64К максимален пакет.Но ако размерът на пакета е много по-голям(ако TCP сокета може да го формира), теоретично е възможно и да се приеме такъв пакет(ако приемащият няма ограничение за макс. размер).Успеха на това начинание зависи от нивото на грешка в системата, за 160 Мб тя трябва да е по-малка от 10 -8 степен което е справедливо при оптичен пренос.



Тема Re: максимален размер на TCP пакетанови [re: jensen-110062]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано09.01.13 11:21



В отговор на:

Наистина се опитвам да разбера ама на - тъпа съм и не схващам



Ако четеш повече, може би няма да си толкова тъпа. Пък може и да поумнееш




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.