Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ntbackup  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано03.12.08 16:38



ntbackup е нещото с което е правен бекъпа; архивирало си е доста време; Като краен резултат имаме няколко файла по 20Г да речем.
Питанката е как да изтрия няколко файла/директории от самият bkf файл без да се налага да ги ресторвам някъде-да изтрия нужното-да архивирам наново?
ntbackup browser-a (или както и да се нарича този интерфейс) ми позволява да селектирам files който да ресторна, но и да извършвам някакви операции над тях.



Тема Re: ntbackupнови [re: Eol™]  
Автор miroki (админ)
Публикувано04.12.08 16:58



Ако няма опция за изтриване значи трябв ада се възстанови и да се направи наново , стига архивът да е цял (фул), Ти спомена за голям период от време , ако има ежедневни инкрементални в един пакет и ако трябва всеки ден да се маха по някой файл, става сложна задачата. Но ако искаш само да го намалиш, възстанови последните архиви и направи само тах после.
titanbаcup има такава опция за изтриване , но стандартният на winwows също не може да трие файл от архива.



Тема Re: ntbackupнови [re: miroki]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано04.12.08 21:54



Пак с "ръчната количка" не ми се ще.Нито мястото имам, нито времето, нито желанието :(
Явно ще трябва да търся нещо което конвертира към нещо и второто нещо има опция за изтриване... Съмнявам се, че съм единственият на който му е потрябвало нещо подобно.



Тема Re: ntbackupнови [re: Eol™]  
Автор Goose ()
Публикувано05.12.08 09:46



Ако ги държиш тези файлове на системата, която бекъпваш, спокойно можеш да ги изтриеш целите :> И без това няма да ти свършат работа като крашне ;>



Тема Re: ntbackupнови [re: Goose]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано05.12.08 21:26



RAID 1 системата и RAID 50 за datastorage не че е невъзможно, ама то и разум в блондинка може да се открие, а и надали по друг начин мога да си осигуря такъв трансфер, но не това ми е проблема ... проблема ми е да изтрия файлове които не отговарят на бекъп политиката в раздела "давност" от една страна. От друга не мога да изтрия сорсове, а мястото на което ги държа за да са извън офиса е ограничено и платено.



Тема Re: ntbackupнови [re: Eol™]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 05:46



Ако предположим, че успееш да изтриеш файлове от архива, резултата ще е файл със същата големина - по-малко данни и повече празно пространство, т.е. не печелиш пространство и би трябвало да ти е се тая. Виж, ако подкараш ръчната количка, ще спестиш място.



Тема Re: ntbackupнови [re: ms]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано07.12.08 00:42



да ... всъщност не се бях замислял, че има и такава възможност ... да изтрия част от контента, но общият размер на bkf файла да си остане същият (ама пък и няма как да го проверя докато не намеря начин да изтрия нещо)



Тема Re: ntbackupнови [re: Eol™]  
Автор Goose ()
Публикувано07.12.08 08:18



Абе и аз мислех така, докато преди 2 седмици ми гръмнаха синхронно 5 диска от 6 дисков RAID5 ... добре че сме малко параноици всички около мен, та се разминахме без загуба на данни ...
Сериозно, не разчитай никога на архив на същата машина, имам горчив опит по темата ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.