Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема BTK MPLS  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 11:53



Здравейте, може ли да споделите. Какво ви е мнението за БТК МПЛС за БГ.
Имам чувството че ще берем ядове. Мога да дам повече информация за мрежовата инфраструктура. Ако има заинтересовани.

Благодаря предварително за отделеното внимание.



Тема Re: BTK MPLSнови [re: qwerty]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано03.10.08 17:15



А? С кое ще берете ядове? Повече информация за мрежовата инфраструктура на кое можеш да дадеш? Нещо не можах да вдена за какво иде реч...



Тема Re: BTK MPLSнови [re: Eol™]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.10.08 09:40



Какви портове на мплс ползваш "Best" или "Middle" ползваш, имаш ли сключен SLA, ползваш ли войс или друг чуствителен трафик. Какви скорости ползваш, като основна, бекъпна или единствена го ползваш. Със статично или динамично рутиране си с бтк ?



Тема Re: BTK MPLSнови [re: Astra1.8iGT]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 11:53



От личен опит знам - има БТК, има проблем !



Тема Re: BTK MPLSнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано06.10.08 19:00



малиии какви сложнотии имало ...
Нямам никаква идея какви са тези Best/Midle MPLS портове ... за пръв път чувам за такива. Колкото до : имаш ли сключен SLA, ползваш ли войс или друг чуствителен трафик -- лично аз нямам никакво отношение към БТК МПЛС-а освен по линията на един от клиентите ни който използва частично техният МАН. Скоростите, primary,backup, static/dynamic routing нямат никакво същественно отношение към МПЛС-а... МПЛС-а като такъв е провайдер сайд фючър който е по-скоро търговски и маркетингов похват от колкото техническо решение (по просташкото ми мнение де). Основната му цел е да създаде Л2/Л3 ВПН за крайният клиент през мрежата на доставчика като доставчика с негова (на МПЛС-а) помощ би трябвало да грантира фейловър за 50 мс примерно, както и някакъв тип трафик инжинериг (примерно ако през моята мрежа клиента от т.А до т.Б има 5 възможни пътя да избера този с най-ниска латенция за един тип клиентски трафик видео/воис примерно и друг за друг тип клиентски трафик)... е доста дърварски и общо казано, ама за повече на други места.
Колкото до това кой какво рутиране има с БТК в случая... аз като клиент ми е все тая какво използва ИСП-то в неговата си мрежа стига аз да получавам моята услуга с параметрите които съм заявил; аз като ИСП ми е все тая какво ползва моят клиент през моят бекбон след като и без това съм му отделил трафика от този на другите клиенти (сиреч дал съм му ВПН). Варианти и интерпретации по темата могат доста да се навържат... ако искате да си заформим един МПЛС флейм





Тема Re: BTK MPLSнови [re: Eol™]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано08.10.08 23:45



"лично аз нямам никакво отношение към БТК МПЛС-а освен по линията на един от клиентите ни който използва частично техният МАН. Скоростите, primary,backup, static/dynamic routing нямат никакво същественно отношение към МПЛС-а... МПЛС-а като такъв е провайдер сайд фючър който е по-скоро търговски и маркетингов похват от колкото техническо решение (по просташкото ми мнение де)."
1. Да ползваш МАН с VPN не е равно на това, да ползваш MPLS.
2. Скоростта пряко има значение какво крайно устройство ще ти сложи бтк, а от там дали ще има проблеми (въпроса на питащия Qwerty).
3. Динамик/статик рутинга има значение когато си пускаш нова точка, дали ще си говориш с бтк за настройка или само за аксес частта.
4. MPLS-а не е фючър, а различен начин на обработка на пакетите свързан с множество детайли.
5. Очевидно е че не си позвал MPLS услугата на БТК, странно защо се напъваш да даваш мнения в такъв случай (звучиш леко off-topic).
6. Ако съм искал много детайли, то е за да запозная питащия с терминологията на бтк (и в частност на НЦУМ).
7. Ако прочетеш още малко за MPLS-а ще разбереш защо съм ти цитарал мнението най-отгоре.



Тема Re: BTK MPLSнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано10.10.08 11:35



ала-бала на търкалета... всичко от нещата които съм написал си интерпретирал така както ти изнася (да цитирам step by step), като си изопачил логиката на всичкото което съм казал най-вероятно с цел да защиш мнението си (в което няма нищо лошо).
За да спра откровеният f2f flame се съгласявам с теб (въпреки,че в сутрешеният хорскоп на Нощен Труд има повече истина).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.