Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Windows Remote Desktop  
Автор ghs (v.2)
Публикувано24.09.08 21:42



здравейте на всички,

имам следният проблем и се надявам на някой да му се е случвало и да може да помогне. описвам всичко за което се сещам за да няма допълнителни въпроси :(

Имам Windows XP Pro SP3 на който би трябвало да работи Terminal Server и да мога чрез Remote Desktop от друга машина да влизам в него. Проблемът е, че един ден просто спря да работи и порт 3389 изчезна от всякъде....

в системните задачи на контролният панел има една която се казва "Terminal Server Services" но не работи и когато се опитам да я стартирам, започва да тръгва, но се спира и показва съобщение, че е трябвало да се спре за нещо си...

netstat, telnet,... 3389 не съществува. Има firewall но и без него (изключен) е същият проблем. Antivirus-а също. С влизане в safemode отново не се вижда. при стартиране на windows с "последна добра конфигурация" е същото.

проблемът не е и от рутера или доставчика, тъй като когато включа на същото място и с еднаква конфигурация друг компютър, то работи.

Всичко това стана още преди да сложа СП3. Прочетох някъде, че при СП3 ако този проблем е съществувал, то се е оправял...

благодарности за помощта

Георги



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ghs]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 22:41



След като си "чел някъде" че "това се оправя", прочети пак как се оправя.
Ако не се справиш със горното, провери дали не си въшлясал. Също така си спомни дали не си "оптимизирал" операционната си система. Ако и това не помогне, прочети евент лога, понякога е занимателно четиво.



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ms]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано24.09.08 23:29



очаквах сериозни отговори и си мислех, че клубовете не са както преди, но както виждам...

ще се въздържа да ти отговоря, тъй като не смятам да падна на твоето ниво.



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ghs]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 03:45



без да ми отговаряш, няма дим без огън. Какво е правено, инсталирано и т.н. преди да ти "изчезне" ТС? Какво пише в евент лога? Или си мислиш че тук сме врачки-гении, които познаваме какво се е случило от един пост без особена информация в него?



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ms]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано25.09.08 09:36



не е инсталирано нищо преди това. някъде около 2 седмици не беше пипан този компютър, но си работеше постоянно, само без да се ползва ТС към него. един ден просто отново се включих и ми даде съобщение, че не е възможен достъп...

лог файлът не съм преглеждал, тък като си нямам представа къде се намира.

и за врачки гении и там подобни няма да коментирам. можеш спокойно и без убиди или каквито и да е думи, да кажеш, че не съм споменал за дадена информация и ще отговоря.



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ghs]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 22:25



дай конкретно какво ти изписва за това:
"...Terminal Server Services" но не работи и когато се опитам да я стартирам, започва да тръгва, но се спира и показва съобщение, че е трябвало да се спре за нещо си..."



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ghs]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 22:31



http://support.microsoft.com/kb/951607/en-us#appliesto



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ms]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано27.09.08 22:58



http://www.microsoft.com/windowsxp/using/mobility/getstarted/remoteintro.mspx

всичко от тази страница сам го направил и си работеше префектно преди, но както казах, един ден просто от PC2 се опитах да се свържа към PC1 и не ми даде. на PC1 проверих дали не е от защитната стена, антивирус,..... но не. прсото порт 3389 не съществува. както казах не е от рутера или доставчика, тъй като на същият рутер включвам PC3 което е копие на PC1 и в него мога да се вкюча от PC2.

това което написах за контролният панел не е, тъй като на PC3 е същото.



Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: ghs]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано28.09.08 05:43



Я опитай на проблемната машина (КЪМ която не можеш да се вържеш) да пуснеш RDP към самата нея, и кажи резултата.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Windows Remote Desktopнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано05.10.08 19:38



казва, че вече user-а се използва и не може да се свърже.

но не разбирам защо го пише това, тъй като порт 3389 не работи...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.