Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Към the_dude_78™ и Styxнови  
Автор Лилитo ()
Публикувано16.09.05 22:24



Значи, питала съм и в уиндоус и в интернет... почти нищо не ми отговориха.. не, нещо, което аз не можах да разбера, а нищо... или ей така ми задавах въпроси и нищо накрая..

За Styx:

Като си изпиша ника и паролата на съответните места и кликна на "влез" директно ме прехвърля на входната страница на дир-а, понякога излиза за част от секундата на долната линия "Pop up window", но не винаги...

Към "високомерното" (заслужено) модераторче the_dude_78™ :

А ти ми обясни, защо като си вляза в моята тема и искам там да отговоря, го няма знака, който да ме отведе към празна "бланка" за да си напиша там мнението, а се налага да пускам нова тема!?

Да ме прощавам, че не използвам видиеватия "системно програмистки" език, ма съм учила един друг език, в който се разправя за диверсификация и левъридж на активи, от които пък ти нищо не разбираш...





Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Лилитo]  
Автор Styx ()
Публикувано17.09.05 00:37



Случва се това че темата ти е блокирана:-)
Все пак трябва да се уважава модератора и правилата, които той се опитва да направи за даденото клубче.
Ако няма правила - има анархия. Ако има правила и няма кой да контролира и санкционира нарушаването им също е анархия.
Толкоз за катинарчетата...
Предполагам и тази тема ще бъде изтрита или блокирана.

И е хубаво да бъдеш по конкретна като задаваш въпрос. Както например сега се опита да обясниш какво точно се случва.

"Проблема" на Интернет експлорера ти е че е включено блокиране на изкачащите прозорчета (pop-ups)
Трябва да отидеш в Internet Explorer менюто Tools =>Internet Options... и там да избереш таб Privacy. Там има каренце Block Pop-ups. И или трябва да го изключиш (което не е много хубаво) или да си го настроиш да не ти блокира изкачащите прозорци от chat.dir.bg.



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Styx]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 01:16



няма да споря по повод на мародерстването, пардон модераторството... от 4 г. съм в клубчетата и обитавам само тези, в които няма модератори... не съм привърженичка на упражняването на власт, контрол и модериране от никакъв тип и порядък, както и не съм анархистка и неупрявляема нихилистка... и катинар досега не ми се е налагало да ползвам, както и да срещам...

значи, когато поискате и вие, системните администраторчета можете да говорите на разбираем за всякакви индивиди човешки език, а не само на вашия си, да не го класифицирам, че имам проклета уста...

все по-ясно и по-ясно става, за което искрено благодаря... всичко това, което ми описваш го направих и преди да ми кажеш и след като ми каза още неведнъж... стигнах до Privacy, но точно Block Pop-ups, не го намерих изписано и това е...



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Лили]  
Автор ghs (познат)
Публикувано17.09.05 08:02



абе от четири години не си по клубовете, ами по-точно от седмица, но както и да е...

модератори, администратори и които и да е друг няма да може да ти помогне, тъй като с "проклетата" уста дето имаш не можеш да обясниш какъв ти е проблема ( звучи като: "абе спря ми тока, кво да правя" ), не очаквай и да получиш разбираем и конкретен отговор.



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Лили]  
Автор Styx ()
Публикувано17.09.05 09:22



Сега ако поразкажеш по-подробно какво си правила за последно преди да ти се прояви "този странен ефект" и какво още си опитвала и не е станало може да си прибереме кристалните топки и да ти кажеме какво си изпуснала да направиш.

Гледам на друго място са ти препоръчали да си поизчистиш бисквитките... ако беше там проблема, мисля че ефекта щеше да бъде друг, но както и да е... опитай, може и да помогне.



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Лили]  
Автор tany@ (DustInTheWind)
Публикувано17.09.05 12:46



я чакай да те попитам- този твой въпрос какво точно има със сисадминството?! защото това е причината да ти е заключена темата тук
и от чисто етична гледна точка- не смяташ ли че е ли редно да се спазват правилата на клуба в който си решила да постваш?
ти как би реагирала ако някой дойде и вместо да те занимава с диверсификацията и левъриджа на активи започне да те разпитва, примерно, как да си сметне ДДС на една фактура?
защото ситуацията е аналогична
това си е тема за клуб Windows и там дори "мародера"... опс... модератора де би ти отговорил, ако някой друг не го е направил вече
аааа... сега прочетох, че си питала там вече
ако не е проблем, би ли постнала (може и на лична бележка) линк към темата, в която си поставила въпроса си и никой не ти е дал конкретен отговор в клуб Windows?
интересно ми е какви отговори са ти дали...
извинявай, че така мързеливо подхождам в случая, но не сработи търсачката, а мен ме нямаше повече от месец онлайн

има също така и една малка, но много съществена подробност- задай си въпроса така, че да те разберат...
защото явно си го задала по такъв "витиеват" начин че даже може би и самия Витий ако го прочете , няма да те разбере (btw, "витиеват" е синоим на друго - тук обикновено се говори с конкретни термини)

не се заяждам, но считам че е най малкото некоректно да се прави забележка на някого, без да си изряден ти самият, не мислиш ли?...

Guns don't kill people, lie kills people..


Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: ghs]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 14:35



абе, кат ти кажа от четири, значи от четири... ко искаш вярвай.. той нета бил за прости хора и от него по-умен не са ставало, ма нейсе...

бе не мога да обясня аз...

се едно, болен овчар, дето по цяла година седи сам с овцете в гората и слиза два пъти до село на празници да се изкъпе и да отиде на доктор и доктора да го гони от кабинета, щот не му използва медицинската терминология, а

или аз тебе да та обявя за пълен кръгъл глупак, щот не мож ми каза какво е диверсификация и левъридж на активите...

иначе си прав... няма конкретен въпрос - няма конкретен отговор...

обаче това е.. конкретният проблем е, че не мога да си вляза в лафчето от дома...



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Styx]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 14:39



мислиш, че знам какво е "бисквитки" ли...

ми питай като чичо доктор, де.. като му дойде чужденец без преводач, мислиш че го оставят да пукяса ли...

прав си бе, прав си...

не знам какво съм правила.. не пипах много, но и не помня какво беше преди да го пипна.. и сега ми е пак толкоз йероглифно като го гледам, колкото и преди да го пипна...









Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: Лили]  
Автор Styx ()
Публикувано17.09.05 14:42



Що се държиш като ощипана госпожичка не мога да разбера :-)

Ако не е това дето ти го казах, значи нещо друго ти блокира изкачащите прозорчета.
Има разни тулбарове дето се прикачват към интернет експлорера (къде пожелание къде по нежелание) и слагат по подразбиране същото блокиране на pop-ups.



Тема Re: Към the_dude_78™ и Styxнови [re: tany@]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 14:48



мисля, както и съм отговорила вече няколко пъти на подобни въпроси...

това е проблем на на частните езици, т.н. професионални жаргони и тясно профилирана терминология, които поставят все по-големи препятствия между отделните професионални и други групи от хора...

от моя гледна точка бих ти казала, че е близко до ума, че щом не се изразявам "по-ясно", значи това няма как да стане... значи се изразявам с най-голямата яснота, с която разполагам по въпроса..

и понеже знам, че никой не е длъжен да ми разбира от диверсификациите и левъриджа, като дойде някой напълно несведущ си представям, каква бях и аз преди да узная за тях и как постепенно узнах и разбрах, какво представляват и подхождам към него с неговия език и с неговия багаж от знания...

няма начин да няма начин едно нещо да бъде обяснено и разбрано...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.