Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Рестартиране при логване към домейн?  
АвторMladeja (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:40



Инсталирах си Win 2003 server, активна директория и домейн контролер. само той е ДК за сега. Получава ми се следния ефект: Присъединявам комп. с Win XP SP2 към домейна. Всичко си минава нормално, но понякога при логване от този комп., след като си напиша паролата и дам ентър, комп-а се рестартира. Подчертавам - не винаги. Това става даже и ако се логвам локално, стига компютъра да е присъединен вече към домейна. Този ефект се наблюдава не само на един комп, а ми се струва, че на всички с XP, които са в домейна.
Някой да има обяснение на ефекта ?
Благодаря предварително !



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн?нови [re: Mladeja]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:09



случайно на този комп да има инсталирана кирилицата на "инжинера" ? ако да разкарай я и пробвай пак



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн?нови [re: mutant]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано25.05.05 16:37



хе хе
"кирилицата на "инжинера" " е само файл с клавиатурна подредба, не е кирилизираща прогама или нещо от сорта.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: Рестартиране при логване към домейн?нови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано25.05.05 16:58



И точно този DLL с клавиатурната подредба прави мизерии при някои компютри. Не го вярвах, докато не го видях, но kd ме убеди.

Боян
--
Кой, ако не ние? Кога, ако не сега?


Тема Re: Рестартиране при логване към домейн?нови [re: Mladeja]  
АвторMladeja (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 17:06



Ами на всички XP-ta е инсталирана фонетичната кл. подредба на "инжинера", но чак да ми се рестартира и то само ако е присъединен към домейн? ?



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн? [re: Mladeja]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 20:15



казах ти пробвай да я разкараш или да я смениш с друг длл не на "инжинера" този проблем го имах и аз (само на някой компютри и само под xp) или се рестартираше при логване в домейн или след като се логна при ctrl+shift след неопределено време



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн? [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 20:20



хе-хе незнам ти какъв опит имаш като системен администратор но аз съм се научил първо да проверявам какво точно пиша а не да си лалам просто ей така за да става приказката и въпреки че "Съветите на този сайт са поне 200% проверени." при мене проблема беше точно от кирилицата на "инжинера" (незнам какво точно се чупи но със друг длл за кирилица не снаблюдавам съците ефекти" проверено не 200 процента но поне 100 процента. Незнам дали при колегата проблема е същия но аз а и не само аз съм имал подобни случки (и аз не вярвях че проблематиката може да е там докато не се убедих сам)

айде със здраве.



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн? [re: mutant]  
АвторMladeja (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 08:38



Много си прав ! И другия ефект се наблюдава - по време на работа, в произволен момент, при опит да се смени БДС с фонетична (контр+шифт) - груб рестарт . А преди да инсталирам домейна - намаше проблеми. Другаря инжинер дали има някаква идея? Да сменя DLL-a, но с какъв?



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн? [re: mutant]  
АвторMladeja (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 10:34



Подмених DLL-a (kbdbf.dll) с един по стар от някакъв комп, на който е имало Флекс Тайп за NT. Ще поработим и ще видим има ли файда



Тема Re: Рестартиране при логване към домейн? [re: bsb_2]  
АвторDe1win (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 11:48



Мда. Не съм се ровил "защо", но и при мен навремето това беше проблем. Даже имам спомени, че (май) беше ескалирано до MS, те дебъгваха и тогава ни дадоха тази, с която съм в момента. Не съм наясно с какъв лиценз е, за това се сдържам да я пусна, но съдържанието на архива при мен е следното:

filename - size

kbdpho.dll - 5632
Windows XP Professional.doc - 749056
Phonetic.reg - 728

Ръководството е написано от Петър Бънков, Системен Инжинер - MS Bulgaria.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.