Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Системни администратори
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Идиотски случкинови  
Автор DVD ()
Публикувано27.06.03 01:51



От темата "Добрия Сисадмин няма работа" се сетих да ви питам за идиотски случки които са ставали подобни на следната:

Звъни ми една колежка по телефона и ми вика:
- Ела бързо - интернет експлорера ми се скапа, дава някакво съобщение и не мога да работя... (пояснявам че това е горе-долу интелигентно момиче което ЗНАЕ английски)
- Какво съобщение дава - я питам аз
- Ох, много е дълго - ела ти го прочети!



Тема Най-идиотската случканови [re: DVD]  
АвторAdminche (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 08:42



От това по идиотско здраве му кажи:
Един снятащ се за много интелигентен господин - които мисли че професиите са - неговата и всики останали поиска да му запиша малко софтуер и игри. Казах му да отиде да си купи диск от магазина и тои се върна след половин час с оригинален музикален диск на Мадона от над 12 лв.
NO COMENT



Тема Re: Най-идиотската случканови [re: Adminche]  
Автор amateur (любител)
Публикувано27.06.03 09:54



Естествено, че така ще направи като е пълен ламер човекът, повечето хора са така. Като не си му казал точно какъв диск да купи...
Аз също в началото се впечатлявах на разни идиотщини, но понеже във фирмата в която работя почти всички са филолози и аз съм единственият дето нещо разбира та съм свикнал да не им се впечатлявам. Почти всеки ден ми сервират някоя глупост, дори по няколко пъти на ден. Когато някой иска да му запиша нещо обаче обикновено пита точно какъв диск да си купи и откъде. Това донякъде ме улеснява, иначе ще си слушам и аз Мадона на оригинален диск хехе

Колкото до идиотски случки, от едновремешния фолклор мога да цитирам случая когато дават на секретарката две дискети и й казват да ги копира. Момичето включва фотокопирната машина, слага дискетите и ги "копира". По-смелото продължение на историята разказва как след това ги перфорира с перфоратора и ги прибира в една папка.



Тема Re: Идиотски случки [re: DVD]  
Автор amateur (любител)
Публикувано27.06.03 09:57



А при мен всички знаят перфектно английски - преводачки са, но никога не четат съобщения. Дори не се и опитват.
Казват - някакъво съобщение излезе, и аз го рестартирах.
Или - "моля те направи нещо, файлът върху който работя от три дни ми се изтри (забележете, че винаги файловете сами се изтриват) още от вчера ми вадеше някакви съобщения компа, но не исках да те безпокоя. Днес обаче ми е крайният срок и трябва да го предам, трябва да ми го възстановиш!"
Това при мен е ежедневие...



Тема Re: Най-идиотската случканови [re: amateur]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано27.06.03 10:15



45-минутен разговор по телефона с юзър който "няма" интернет.
Проблема - захранването на модема изключено от контакта
и всякакви такива...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Най-идиотската случканови [re: 4l]  
Автор amateur (любител)
Публикувано27.06.03 10:41



Сега като каза изключено захранване, та се сетих -
Преди няколко години шефът ми тогава, ми вдигна страхотен скандал, защо компютърът му не работел. Проблемът беше, че той имаше някакво подобие на UPS, който обаче UPS беше го включил в разклонител с ключ. Предната вечер решил да изключи ключа на разклонителя, за да не стане пожар през нощта, а UPS - чето се набирало няколко минути, след което угаснало. На сутринта батериите му изтощени, и нищо не работи.
Така и не разбра горкия колко е тъп, но беше много възмутен.



Тема Re: Идиотски случкинови [re: DVD]  
Автор the_dude_78Модератор (Симпатяга)
Публикувано27.06.03 10:51



това го разправяше един мой бивш шеф, но доста на ти с компютрите.
в една от фирмите дето работил имало някаква секретарка и той я помолил абе я ми направи там една екселска справка и казва файла. И като се ядосва от нейните глупости, гледайки я какво прави на компютъра, по4ва излез , излез от тук.
И оная става и излиза от стаята!


Баси, толкова съм добър, че чак потискам околните


Тема Re: Идиотски случкинови [re: DVD]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано27.06.03 11:05



Хехе:)
Ако ви се четат идиотски историйки - прегледайте темата на ASSASSIN "Искам да си разваля компютъра" (или нещо такова беше) в клуб Софтуер - човекът е разказал истории, дето са направо за учебник:))) Особено във втората част от месец май - там си говори със SunnyRay. А пък и има дарбата да пише:)
Иначе един път ме викнаха в една фирма нещо да им свърша.
И пътьом ми се похвалиха, че имат нови компютри (това беше преди две години) - взели си Р3, с големи за онова време дискове - 10 гига май. Абе бяха си супер машинките.
Седнах да разгледам единия. Момчето от хардуерната фирма тъкмо беше там и нещо таманеше мрежата.
Докато се кефех на скоростта, с която отваряше програмите, ми хрумна да видя мрежата. Все едно ме гръмнаха - на 3 до момента вързани компютъра имаше 15 (!!!) шернати устройства. Позагледах се по-внимателно - всеки диск беше много старателно разделен на дялове по 2 гига. Всичките устройства шернати изцяло, а нямат дори и заглавия. Баси и копането, ако тръгнеш да търсиш нещо из мрежата.
Викам му - защо така си ги направил? Ей тоя тук има Аутокад и ще му е по-комфортно с повече празничко (свободни 300 МВ на С, а на другите се ширят по 100-200 МВ директорийки) местенце - съвсем добронамерен и незаядлив въпрос. Да не говорим, че и на Windows-а ще му е тесничко. Оня ме изгледа кръвнишки и ми вика - Аааа, ти това по дебелите книги ли си го чел?
Свих рамене и не спорих с него - и без това бях отишъл "само" да инсталирам плотера, че явно на момчето не му се удаваше. След половин час приключих с тестовете на плотера и го оставих да си връзва останалите 2 компа.



Тема Re: Идиотски случкинови [re: DVD]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано27.06.03 11:17



Има има, много таман:
- Елате спешно, разместиха ми се иконите и не мога да работя (Ауто Еириндж а на деск топ а) - добре коя къде беше - не помня, оправете го веднага...
- Елате спешно екрана ми посивя (Таск бара разпънат на целия екран)
- Ела ми отвори атачментите, че не мога да намеря къде ги пише - какви разширения имат - бат и пиф (Орор Б)
- Принтера не иска да печата (техниката работи по добре когато се включи в контакта) - една и съща, по няколко пъти на седмица...
Има още но сега не се сещам...

Welcome to the real world


Тема Re: Идиотски случкинови [re: DVD]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано27.06.03 12:13



1. В началото имах следната изненада! "...не работи, нещо пак му стана! Какво не му работи? Ами като натисна номера и не изхвърля на менюто!" Половин час щура проверка - софтуера си работи както обикновенно, не плюе грешки, бързо реагира... "Абе кой номер пишеш? Едикойси!" Пиша аз - няма лабаво! "Работи бе човек, всичко си е ОК! Е не е! Като натисна двойката и ме връща в менюто! Абе идиот? Нъмлока включен ли ти е? Това какво е? Зелената лампичка над цифрите свети ли? Не! А! Сега вече свети - ама в жълто!" Оттогава знам и първо вместо да проверявам базата питам за нъм-а!
2. "На ексела вместо точка ми пише запетя! Премини на латиница за да може точката на цифровата клавиатура да е точка". Заради това имах залепена бележка с подпис " Ти си гений!"
3. "Компютъра ми спря! Как така спря? Ами изгоря бушона и спря! Обади се на захранването не на мене!"
4. "Монитора ми пуши! Изключи го - идвам! Изключих го, обаче още пуши! Дръпни му контакта. Ей сега...недей да идваш. Цигарата била!"
5. "Като си пусна ексела и не тръгва" - Тръгва ама минимизиран.

Още искате ли?
бтв: Това дето го каза дюда за излез съм го виждал с очите си! На колежката мъжа и го направи!

"Няма да я целувам засега" си казал принца и слязал от Спящата Красавица



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.