Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Шенген
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 19:10



Само една част от българите заслужаваха това, което се случи. Голяма част не само, че не заслужаваха това да стане сега, а не заслужаваха дори изобщо някога да им се случи до края на мизерния им и нещастен животец, какъвто те сами си го направиха, и го направиха и на останалите. Те също няма да оценят това, което получават, защото го получават наготово и до голяма степен въпреки тях самите. Те трябваше да киснат в блатото си докато изгният! Много жалко, че това няма как да се осъществи.

Честито на тези, които заслужаваха!



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 20:58



Pak mnogo silno iskasvane-sabesednizi li tarsisch?
Sa mnogo neschta prinzipialno si prav,no KAGI MI KOJ OT NAS IMA PRAVO DA SADI ISTORIJATA?
Ti si chast ot tosi narod-
kakvo napravi TI?-
sa da "saslugim svobodata si"(tvoi dumi)
Mnogo si kritischen(prekaleno)- ami ako ti se udade da giveesch v druga strana ,s tasi svoja KRITICHNOST-njama da isdargisch...
Tam krastavizite schte ti se struvat po-krivi ot naschite,povjarvaj mi!




Тема Отг: Не те разбрах!нови [re: Обектив_anon]  
Автор 3лoдeй (непознат )
Публикувано04.12.00 20:58



Нещо искаш да кажеш, но или не можеш да го изразиш или не знаеш какво трябва да кажеш!
Я погледни, да не си си заврял обектива отзад?



Тема КОИ СА ТЕ?нови [re: Обектив_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 21:35



Комунисти, мутри, чалгаджии, безгръбначни политици, "ченгета" и доносници, корумпирани, тарикати, "селяни" и простаци, мошеници, незаинтересовани, както и всички, които са с тях. Това прави повече от половината българи. Миризливци във всяко отношение! Всичко положително постигнато е въпреки тях! Те не го заслужават. Те не трябва да го получават!

ТИ, КОЙТО ЧЕТЕШ ТОВА, ПОМИСЛИ ДАЛИ НЕ СИ ЕДИН ОТ ТЯХ!

Ако сега започнеш да ругаеш, значи си, и си се разпознал сред изброените хора. Вместо да почнеш да псуваш (ти нищо друго не можеш да правиш така добре, както можеш да псуваш, между другото, време ти е да се научиш как се прави това и на чужди езици!) помисли какво можеш да промениш в себе си, за да не си това, което си свикнал да си, за да не се отнасят с теб така, както ти не искаш.

Всички останали, просто потвърдете дали това е така. Признайте, че това е България и това е истината, колкото и да е неприятна тя. Заради тези хора сега сме на това положение и успехите идват въпреки тях.



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 22:23



Ti vav vseki svoj posting menisch BOJaTA si,mnenieto si ???
Prilichasch mi na onesi GALTI STRANIZI ot nov vestnik.Sensazija li tarsisch ili besni sabesednizi?
Raslichieto v mnenijata ragda PROGRESA.
Vapreki ,sche vse oschte ne moga da ustanovja ,lichno sa men-v koi punktive sme na edno mnenie i v koi- na raslichno?
Rasbiraemo e negoduvanieto i osloblenieto ti-no tova ne sa metodi sa vasdejstvie...trovisch samo sebe si.



Тема s riskнови [re: Обектив_anon]  
Автор Pepelyashka (непознат )
Публикувано04.12.00 23:46



da otnesa nqkoq druga psuvnq (he che mi puka de..) ..abe kibicha si onq den na terasata i se chudq kvo mi lipsva tuka,ta po edno vreme vzeh che se setih!!! mi *lipsvat* mi chalgata i ciganite bre! znachi dotolkova bqh sviknala da mine kola i ot neq da se nosi qko chalga, ili da mina po ulica i neizbejno da sreshtna ciganin...to tuka mi napravo skuchno...kato me pitat kakva muzika slusham- po-rano kazvah- vsichko bez chalga, sega- ne znam kak da otgovorq, daje se chudeh edin den kak da obqsnq kvo adjeba e chalga..i kvo ciganin..mi to ako verno vzemat da huknat nasam- taman da ne se chudq poveche.
abe q si predstavete che vsichki cigani se iznesat v shengen ili nqkyde po sveta- bylgarite deto sega sa navyn- dali she se vyrnat?
are kato sa pochnali anketi i t.n. i az da se napyham v dandaniqta
;)

;)


Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Обектив_anon]  
Автор Perlichka (минаващ)
Публикувано05.12.00 01:00



Обективе, овладей яростта си.
Някъде по-надолу бях писала, че съзнание има да зрее в тези глави...
Някои са наитина виновни, заради целенасочената заблуда на народа, а други, просто са си останали неуки и им е трудно да отсеят нещата.Те не знаят, как ще изглежда тук по друг начин, защото или не са го допускали, или не могат да избият клишетата от главите си.
Време трябва и хора с отворено съзнание, които да въвеждат заблудените,,,



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Perlichka]  
Авторhary_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 01:17



Права си!



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 04:58



Мога ли да попитам в какво меня мнението си, боята си?
Аз не търся събеседници, просто си седя на компютъра и гледам, че някой е открил форум за махането на визите, и реших да се възползвам да нахвърлям и аз някои мисли. Виждам, че има добър response.
Съгласен съм в различието на мненията. Убеди ме в твоята теза и аз ще си променя мнението, но ако не можеш, не се сърди, значи аргументите ти не са достатъчно. Мисля, че сме на едно мнение по принцип, но аз съм по-краен, и това пречи на останалите да признаят, че съм прав. Относно негодуванието и озлоблението, те трябва съзнателно да се поддържат под формата на нетърпимост към споменатите явления и хора, защото това е предпоставка да се преборваме с тях. Може би не знаеш, но общо взето през последните години в БГ се извършва именно този процес, макар че официално това не се обявява. Говори са за всенародно съгласие, единомислие и не знам още какво, но това е, за да може по-лесно и по миролюбив път да се свърши работата. Сигурен съм, че ако беше в БГ през последните 10 години непрекъснато, щеше да разбереш за какво говоря. За да бъда по-конкретен и ясен ще ти кажа, че вероятността не само България да не влезе в Европа сега или след няколко години, а никога да не влезе, и задълго, ама наистина задълго да се отдели от Европа и да се обособи в една съвсем друга общност, беше толкова голяма, колкото и Глупостта на българите. Чао.



Тема Отг: Не те разбрах!нови [re: 3лoдeй]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 05:07



Ставаше въпрос за падането на визите. Аз твърдя, че една много малка част от българите го заслужава, а за всички останали - за тях изписах малко повече. Това за обектива, което питаш, означава, че от нещо си раздразнен - може би от предишния ми постинг или от какво? Нещо невярно да съм казал?



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Perlichka]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 05:31



Не се коркай, някой трябва да ги стряска, за да не заспиват. Това, дето трябва време, за да зрее съзнание в тези глави (ако нямаш предвид моята, де) - абе колко време да им дадем още, 100 или 200 години? Май покрай убеждението трябва да се действа и малко по-така, защото те са от тези, които само от думи не разбират.



Тема Отг: s riskнови [re: Pepelyashka]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 05:45



Нямаш проблеми, простотията българска бързо ще залее Европа. Навремето ни караха в училище да четем Бай Ганю, ама каква полза от това, след като той се е превърнал в национален герой от категорията на положителните. Аз затова бях против махането на визите за повечето българи и затова се моря да пиша толкова сега. Току виж пък някой от засегнатите го прочел и осмислил. От друга страна не можехме да позволим румънците да ни изпреварят по време по този въпрос, защото техните цигани не са по-заслужили от нашите ;-) Това с въвеждането на изходни визи съм го мислил и аз, ама не е ясно дали може да се осъществи, защото кой и по какъв критерий ще определя кой може и кой - не.



Тема Вбесяваш ме веченови [re: Обектив_anon]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано05.12.00 09:46



Смахнати брътвежи, неаргуметирани твърдения, гръмки обобщения. Ако жена ти ти лази по нервите - защо си го изкарваш тук. Я вземи и си представи, че има по-умни и интелигентни от теб. Без да се правят на енциклопедисти.

Следващият път, като се обадя по твой адрес ще ти покажа какво значи "Смърдящ българин".



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 09:50



Kolkoto do vlisaneto na BG v Evropa-
1.AS ne snam ne se li objasnjava tam ,che kolkoto i da e bolesneno sa nas -Bg (geografski) ne legiv Evropa.Ako ima gegrafi sred vas-schte go prisnajat(te-svetovnite geografi) sa "slogili granizata njakade pres KROAZIJA(Saraevo).
2.PAdeneto na visov regim neosnachava vlisane v Evropa,makar che chesto taka se iskasvame(dori i as)
3-besvisov schengenski regim -ne osnachava i vlisane(ikonomicheski)v EG.
4.da ne govorim sa uslovijata,koito EG schte "postavi" sa tosi t.nar."besvisov regim"
Povtarjam se-njakede po postingite sam go opisala podrobno(sanimavam se s njakoi ot tesi sakoni ,koito kasajat nas)
s posdrav
medea




Тема Pak ne..нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 10:04



sam saglasna stvoja EXTREMISAm v misli,prezenki,rssagdenija.Ne moge edna zjala nazija da sekritikuva,slaga vsichki pod edin snamenatel.Verno e che tasi chast ot naroda dava "okraska" na zeljata predstava sa nas.No edno PRAVO(edna privelegija,edna sabrana,edin sakon ) v edna zivilisovana ,demokratichna strana e sa vsichki-vsichki -bes raslichie ot proischod,lichna higiena ili drugi faktori.Kak mogesch da si pomislisch che trjabva da ima ISOR(podbor) na hora-ami tova ev korena si -diskriminazija.Vav vsichki nazii ima takiva..
V Amerika ima cherni sdii,polizai,senatori-kade v V naschta "demokratichn strana " ima podoben sluchaj-sa tova sasnanie govorisch i ti -a si kren /extremen.I as obicham prinzipa"kasach"
jasno i ednokratno ,no taka demokratichna politika ne se pravi.vsjaka situazija ima 2 strani-"mojata" i "tvojata" istina.Majstvorstvoto na edna dobra politika e da nameri kade dvete istini se dobligavat.
Eh ako ,bjach vsichkis tolkova dobre oformeno mnenie kato tvoeto -schtesche vsichko da e mnogo lesno.KOMPROMISA vinagi trjbav da e ot dvete strani...





Тема pak sam asнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 10:13



Saschto trjabva otnovo da ima raslichija v paravat-ne se li borichme tochno tova da premachnem??
ESTESTVENIJA PODBOR schte si svarschi rabotata-vjarvaj mi.Tuk pri divija KAPITALISAM dejastva s neopisuema sila sakona na dgunglata...
Ti mislisch li,che SULJЦ i PULJЦ kato isljasat ot BG imat njakakv schans-"0"-brat,kasvam ti"0"
Mesomelachkata tuk gi smila-ili mogesch i si kompetenten,staratelen,chist,vaspitan,...ili si otivasch...taka e-Saschto se kosisch? ;-))) tova e priroden sakon i sas saschtata sila dejstva i v obschestvoto...Tova e etap i e neibegen na podem na chuvstvata,euforijata,proglegdaneto,stapjaneto na semjata,i primirjavane s tova ,koeto prirodata na vseki ot nas lichno e dala.





Тема ТИ СЪЩОнови [re: Обектив_anon]  
Авторanon_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 11:14



Иначе нямаше да пишеш анонимно ;)

Или щеше да си направил нещо по въпроса,
а не да ревеш като нeнaeбaна истеричка?



Тема Абсолютно те подкрепям, медеа ;)))нови [re: medea_anon]  
Автор dePhil (непознат )
Публикувано05.12.00 11:21



Момчето си е ленинец от класа -
"Който не е с нас, е против нас!"

Лошо няма - и тази позиция си има своето място,
но пък нали претенцията му е друга?

~*~

_________________



Тема izhodna viza?!?нови [re: Обектив_anon]  
Автор Pepelyashka (непознат )
Публикувано05.12.00 15:37



stiga bre- tova si e jivo vryshtane nazad kym..komunizma! ili togava shte byde- koito ima pari da plati podkup na chengeto , resp. na burokrata- reshavasht dali da ti dade viza ili ne- shte pytuva. xa! kak pyk ne!
dokoga bylgarina shte plashta rushveti? ili mai nie bez tova ne mojem, ako ne butnem na nqkogo neshto ne mojem da spim spokoino..
;)

;)


Тема Тъй, тъйнови [re: anon_anon]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано05.12.00 16:09



Много точно казано!!! Бих добавил, че смърди като недоебан педал.



Тема Отг: Тъй, тъйнови [re: ASSASSlN]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 18:50



Ако нямаше такива крайни реакции, щях да си помисля, че съм загубил форма по отношение на писането по форумите. По-добре кажи с кое не си съгласен и защо. Не гледай формата, а съдържанието.



Тема НЕ!нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 19:09



Това не е вярно. Аз изразих една позиция по начин, с който да провокирам контра-мнения. В интернет пространстовото обикновено начинът на изразяване е по-рязък отколкото в научната литература, ако не знаеш.

Не съм против дискусията, обаче всяко нещо си има граници - не може 10 години на национално ниво да се върви напред-назад, наляво и надясно, докато разбереш, че си се върнал там, откъдето си започнал, но вече си много, много по-беден и остарял във всяко отношение, а другите са дръпнали толкова напред, че не можеш да ги стигнеш. За да има дискусия обаче трябва преди това да има мнения, и аз в тази връзка изказах някои позиции.

Ако има нещо вярно в това, което ти каза, то е, че "който е против нас, той е против нас", поради причината, че този израз нищо не казва. Другото не е вярно.



Тема Отг: Pak da.нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 19:29



Този път съм съгласен и с трите ти мнения, изказани дотук. Това за географската граница на Европа не го знаех, защото нас друго са ни "учили в училище".

Относно дали може да се критикува или не: не само, че може, а трябва да се критикува, дори и с риск да ти се "зарадват", какъвто е моя случай сега.



Тема Отг: izhodna viza?!?нови [re: Pepelyashka]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 19:39



Това за изходната виза беше само една мисъл, която ми мина, и за която нямаше да спомена, ако вчера не беше предложено това публично от една политическа организация. Аз никога не съм смятал, че това е приложимо.

Обаче ще се случи нещо друго. Тези, които правят бели в чужбина, ще бъдат връщани тук, след което няма да имат право отново да ходят там. Те просто ще влизат в черен списък, но не преди, а след като направят белята.

Интерсна е презумпцията ти за корупцията като най-сигурен начин да си свършиш работата в БГ. Значи това потвърждава това, за което по-горе говорих, и напомня срещу какво бяха насочени постингите ми.



Тема Obektiven i Pepeljaschkaнови [re: Pepelyashka]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 20:24



RUSCHVETI ima ,saschtoto njama SAKONI,sakoni njama ,saschtoto njama koj da gi ispalnjava,a njama koj da gi ispalnjava saschtoto ne sa dostatachno DEMOKRATICHNI.Sega sa parvi pat ima neschto demokratichno i pak ima hora ,koito predlagat RASDELJANE na prava "sa tesi " i "sa onesi".Prava si Pepeljascke- sa vsichki ravni uslovija,raven start- tova e moeto mnenie i nikoj ne e v sastojanie da me ubedi che ima "balg.demokrazija","evropejska demokrazija" i ґ...DEMOKRAZIJATA e edna.RAslichieto idva v nejnoto rasbirane i prilagane..




Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Perlichka]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 20:33



As ne rasbrach -koi sa "s otvoreno sasnanie" i koi "sa sabludenite"-Dokoga schte ima takiva nejasni iskasvanija-"da sam s ednite i s drugite"..."I kolkoto po-nejasno se iskasvame -tolkova po -madro" -stara,posnata do bolka gitejska filosofija.Ne personisiram stanovischteto si-ne go priemaj taka,no moge da ne sam te rasbrala-ne e jasno
Ne sme li vsichki SABLUDENI?




Тема zakoni?!?нови [re: medea_anon]  
Автор Pepelyashka (непознат )
Публикувано05.12.00 21:17



koi pravi zakonite v BG?
shto za hora sa tova? kakvi sa posledicite ot takiva *zakoni*
v sluchaq viziram zakona za novite dokumenti..zakon, ili naredba ..ili kakto i da se kazva...

e?

;)


Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 00:03



Мислех, че се подразбира. Изрази от типа на "s otvoreno sasnanie", "sa sabludenite" не съм употребявал. Във темата "КОИ СА ТЕ?" изброих известен брой категории. Аз не съм с и от тях. Можеш да прецениш сама кои от тях са заблудени, и кои не са, но общо взето за тях говорим, или поне аз.



Тема Obektivenнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 01:18



Postinga s zitatite-njamam predvid teb,ami ot barsane iskochi megdu drugi redove.
Njakoi iskavanija tuk me smuschtavat-njakoi samo nabirat tochki sa da stanat"posnati" (ili nesnam tam kakvi sa uslovijata na DIR).I kato pischat ne misljat-samo nabor na iskasvanija...
I ti moge da si gi prochel?!



Тема obektiven -sa kritikataнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 01:25



Isvinjavaj,kasno go vidjach tosi posting-KRITIKA-rasbira se che DA-ami to bes neja e kato edno vreme -bes OPOSIZIJA.No po-diplomatichna,po-tolerantna,-po-isiskana...
Sega schte mi kagesch-"sa kogo v BG dA SAM ISISKAN V KRITIKITE SI?"-ami sa samija sebe si-tova opredelja tvoja oblik.Isvinjavaj ,ne go priemaj kato savet,pouchenie ili ...prosto moe mnenie i e mnogo hubavo ,che ne vinagi si saglasen,ama i ponjakoga daj krachka NASAD ,sa da vidisch neschtata ot po-dalech i po-jasno...
To pak stan kato savet -as prosto ti kasvam ,as kak pravja..:-)))




Тема Отг: Абсолютно те подкрепям, медеа ;)))нови [re: dePhil]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 01:29



S uvagenie kam teb "neposnat",no ne rasbrach postinga ti,osven che si na "TI" s PC-to si.;-))
KAk gi pravisch tesi ispisvanija -i as iskam da se naucha:-))))))) :-O



Тема Saschto нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 01:33



isobschto otgovarjasch na takiva postingi-saschto se habisch???
Vigdasch li i te imat mnenie i to tochno opredeleno ,no nachina...na podnasjane na mnenieto e stranen(ili sastojanieto im;-):-O)???
PRAVA li sam???




Тема Отг: Saschto нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 03:15



Аз прогнозирах, че ще има такива, на които страшно много ще им се иска да псуват, тъй като те това упражнение го могат. Отговорих като част от опита да се налее нещо там, където не може да се налее.

Иначе и моя начин на поднасянето на мнението е странен - не си ли съгласна? Това е нарочно.

Сега не мога да ти отговоря на всички реплики, мерси за съветите, които ми даваш.

Аз също мога да ти кажа как да пишеш като онзи, който е на ТИ с ленинските принципи. Натисни горе третия бутон "Въпроси" и ще разбереш как става.

Това, което каза, че някои набирали точки, за да станат познати във връзка с условията на ДИР не ми стана много ясно, но нищо.

Чао.



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: Обектив_anon]  
АвторАЗ_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 07:50



Недейте да делите хората на категории - хомо сапиенс е еднакъв навсякъде - и в България и в Америка и тук и там има вськякви- и умни и прости и глупави и нрасиви и грозни и т.н.
Преди ни деляха на на наши и ваши, други делят на умни и глупави - не хората са си хора и това е хубавото че има разнообрази.е- едни и същи хора искаха -
Хитле- арийци
Сталин- комунисти
Технократите- роботи и керги
Е, човекът е човек защото може да изобрети колелото, да се напие, да танцува, да обича !
Затова моля Ви не делете хората - те са такива защото първо са хора и второ защото съдбата им и била такава.
Ько вие се чувствате над някои то по-добре се опитайте да му помогнете отколкото да го топите в блатото там да си изгние!




Тема Отг: Saschto нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 10:58



Ami sigurno oschte ne si rasbral,sACHTOTO KATO MEN NE SI SE RAGISTRIRAL:Tesi ,koito se registrirat-do opredeleno broj uchatsija sa"neposnat"(taka pische sled NIKA)sled tova stavat "posnati" ili ne snam tam oschte kakvi kukichki sa im navarsali ;-)))) samo i samo da vljasat v KJUPA :-OOOO
Rasbrach veche che "s edin udar dve muchi ulichvasch"(nemska ,no tapa kato predtstava pogovorka)
Mersi,sa otgovora na vaprosa mi.
Pak me schtrakna neschto,ama sled kato imasch tolkova Nika-da ne govorim tuk samo ti i as ,-)) :-)kakto veche sabeljasch v drugi forumi njako geni si vodjat taka zeli "MONOLOSI" i naj interesnoto che se hvaljat sami :-O
kakvo li jama po sveta???



Тема Sabravich da ...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 11:06



Kato si na "ti" s njakoi PRINZIPI ;-)))svetni me
adresa i toj li e OBEKTIVEn kato teb?



Тема Отг: КОИ СА ТЕ?нови [re: АЗ_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 11:24



"AS anon",
-nischto maj ne si rasbrala ot zelija rasgovor-tochno tova e osnovnata tema i vsichki tuk ja saschtitavat po svoemu...taka ,che i tvoeto mnenie e kato nascheto ,saschto s takav nerv si go pisala -nesnam...



Тема Poogledach te...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 11:29



otvsjakade i navsjkade - nicht schlecht!!!
;-)))))))) :-))))))))IGRACH SI-prisnavam te-1:0 sa teb.



Тема Общувай с повече хора.нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (новак)
Публикувано06.12.00 12:37



От една страна, ще добиеш доста по-реална представа за това кои неща какви граници си имат, от друга - ще установиш, че хората са доста по-шарени от залегналото в текущия ти възприятиен апарат.

Можеш да изразяваш колкото си искаш позиции - твое право си е, но не се ли научиш на малко повече търпимост (а и обноски, да ме прощаваш), никой няма да те взима насериозно.
Или най-малкото - тъкмо тези, на чието сериозно възприемане би държал.

А изразът означава много, драги "Обектив_anon", особено за тези, за които това са били последните чути думи.

~*~

_________________



Тема О, лесно е - нови [re: medea_anon]  
Автор dePhil (новак)
Публикувано06.12.00 12:41



Кликни върху връзката "

" и там господата от dir.bg са се погрижили доста добре да обяснят как става ;)))
Успех!

~*~

_________________


Тема Отг: Общувай с повече хора.нови [re: dePhil]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 13:20



Ti si naj-GOTINIJA s tvoja monolog ;-)))



Тема Отг: Saschto нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 19:31



BTW кой ти каза, че имам толкова ника? Аз участвам в момента само с един ник "Обектив", да не би някой някъде другаде нещо да те е излъгал? Мисля, че засега и сам се справям и няма нужда да се "подкрепям" и с други никове.



Тема Отг: Sabravich da ...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 19:35



Искаш да получиш e-mail адреса на Обектива?? Зад него обаче се крие съвсем друга идентичност, така че на практика Обектива няма собствен адрес.



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 19:36



Приятно е да чуеш такова признание!



Тема ДЪЛГО ОБЯСНЕНИЕ!нови [re: АЗ_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 20:05



Ние не топим никого в блатото му. Той си е там и без нас. Ние също сме били там, но да кажем, че поради някакви причини сме успели да се измъкнем. Ние смятаме, че това не е случайно, а е плод на нашите усилия (които често са нечовешки, поради, да кажем, дълбочината на блатото). Другия обаче не е положил усилията, които ние сме били принудени да положим. Той дори не ги разбира. Ние смятаме, че той не е заслужил нещо друго, освен това, с което разполага. Ние не му отнемаме неговото. Ние работим за себе си и искаме резултатите за себе си. Аспект 2 - той ни е пречел и ни е дърпал в блатото надолу през цялото време. Ние сме преодолявали и неговата съпротива и в резултат на това ни е било два пъти по-тежко. Следствие - той има още по-малки шансове и заслуги да получи това, което ние сме постигнали. "Той" в случая е и неблагодарник. Ако ние му дадем това, което не заслужава, той нито ще го оцени, нито ще благодари, ще ти намери кусури, ще те изкара виновен за всичко, което си направил, ще се изгаври с него.

Това не важи за всички хора, но аз изброих по-горе в темата "КОИ СА ТЕ?" кои са те. Към тях бих добавил и некадърниците. Те може да не са виновни, че са такива, но това са естествените закони на джунглата и природата. Тези закони не ни харесват, но не можем да ги променим. Правейки нашите опити в друга посока ние не променяме самите закони, а само видоизменяме техните следствия противоестествено. Ной как е постъпил според информацията, която има по този въпрос и какво е станало с всички останали? Той единствен е бачкал the right way докато другите какво са правили през това време? Според законите на капитализма ако ти можеш да построиш, да кажем, нещо като "моста на спасението", ти си в правото си да застанеш от двете му страни и да събираш пътна такса, нали? А колко ще е тази такса? А когато другите не могат да я платят? В правото ли си ти да решаваш кой ще мине по твоя мост или не?
Малко сложни въпроси, нали?



Тема Чети добре, преди да пишеш!нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 20:15



Аз говорех за израза "Който е против нас, той е против нас", а не за израза "Който не е с нас, той е против нас". Разликата е огромна като се има предвид, че първият израз не съдържа мисъл в себе си (все едно да кажеш 1=1, това не носи никаква информация), за разлика от втория, който носи съвсем друг смисъл.

Между другото, останалата част от постинга ти също не ми носи особено много нова за мен информация, съжалявам за това, но благодаря.



Тема Отг: Sabravich da ...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 21:01



Hop, ne se spavaj de!
adresa ti ne mi trjabva i nikoga nesam namekvala sa tova-forumite ni stigat.A ti otkade imasch moja? -vsaschnost toj ne e i tajna.




Тема Отг: Poogledach te...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 21:08



Oh ne me rasbiraj greschno 1:0 e sa igrata na krieniza,a sa diskusijata
NIKOGAAAAAAAAA
ne mogesch s tesi argumenti i s tesi metodi da spechelisch:-)kokoto i da si OBEKTIVEN.
Saschto vsichki mage rasbirat(vigdat) tova ,koeto im se haresva -i s OBEKTIV li e taka??;-)
As mislech samo sas SUBEKTIVA e vasmogno;_)))



Тема Отг: ДЪЛГО ОБЯСНЕНИЕ!нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 22:15



ne snam sa men li e tova objasnenie?
Po prinzip njama nischto ,s koeto da ne sam saglasna s malki iskljuchenija ...
SAschto ti vechno gledasch na sebe si kato "potarpevscht" ili "obirascht vinata"
Ti si gledaj svoja pat ,zel(jasna li e ?-saschtoto tova e naj-trudnoto da stane JASNA zelta ni).A sa tosi red"koj schte sabira taksi" i na koj most -ostavi na SAKONA sa estestvenija podbor--toj e neumolim-sam go pischesch s NOJ...
V tegki vodi navljasochme-kadeto vsjako mnenie ima mnogostranno svuchenie,objasnenie ...
s posdrav
medea



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
АвторBuldoser_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 22:28



Ti si nenormalen. Kvo iskaz da kazesh, 4e ti, bogoizbraniat, zasluzavash svobodata si, a onezi deto vseki den se trepiat za nikavi pari, deto im gi vzemat za danaci, s koito hraniat ogromnia personal na vynshno ministerstvo, ne zasluzavat da otidat za 2 dni do Viena da vidiat malko kultura i civilizacia. Ili da si vidiat priatelia ot Gremania, deto sa se zapoznali na moreto. Gnus me e ot takiva kato teb. Viz se na kvo prili4ash, karikatura na samia sebe si!



Тема ПОСЛЕДНО!нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 03:36



Това обяснение беше за А3_anon по повод на блатото (в което ние никого не топим) и сравненито с Хитлер и Сталин. Обясних защо според мен не би трябвало да помогнем на тези хора. Единствено пропуснах да кажа, че за разлика от нас, ТЕ НИ натопиха във въпросното блато, така че вината още веднъж им се удвоява от това.

Много философски станаха нещата, затова преставам да пиша вече





Тема ОЧАКВАХ НЕЩО ГНИЛО !нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 03:47



Чакай! Аз нямам твоя адрес! Защо мислиш, че го имам? Да не би някой да ти се е представил от мое име?? Възможно е някой мърльо да е искал да ми направи кал (даже е и много вероятно като се има предвид какви идиотчета и простачета се мотаят наоколо) и да ти е писал от мое име! Да знаеш, че каквото и да си получила, то не е било от мен. Има ли нещо такова? Аз съм писал само тук и само в собствените си две теми. Нищо чудно след това мое съобщение някой да се появи и във форума с моя нерегистриран ник и да каже, че ето това съобщение не е от мен и то е фалшиво. Тези кретенчета ги правят тези номера. Имаше един, който се представи за селянин и каза, че ще покаже какво значи това. Е, не знам дали е той или друг - те доста ме псуваха! Аз и по принцип нямам намерение много да пиша повече по тези теми, защото засега се поизчерпаха. Ако се наложи да пиша пак, ще измисля нещо ако е такъв случая.



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 03:53



Каква игра на криеница? Изглежда, че съмненията ми се потвърждават. Е, тъпите кретенчета край нямат - все едно не мога да си регистрирам никове като хората - няма дълго да могат да ги правят тези номера и затова използват последните възможности.

А ти може да разкажеш какво се е случило. Аз само ще чета и няма да пиша.



Тема Отг:нови [re: Buldoser_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 04:16



Ти чете ли за кого говоря, та ми репликираш така? Явно не си разбрал или си прочел само първото съобщение. Аз, който не съм богоизбран, за разлика от това, което ти казваш, се считам за по-заслужил от тези - другите, за които писах вече. И какво от това? Да не искаш да кажеш, че всички са еднакво заслужили, и че изобщо всички са заслужили? Разсъждаваш като човек, който не е живял в България доста време. Разсъждаваш нормално за такъв. Тези, които казваш да отидели до Виена или до Германия, ще отидат така или иначе. Но ако зависеше от тези, за които аз казах, това никога нямаше да може да стане безвизово, разбираш ли? Ще забележиш озлобление. Да, има го! И има защо! Трябва ли да се аргументирам? Ако трябва, значи говорим на различни езици или ти не си живял в БГ през последните 10 години. Или пък си бил достатъчно добре, за да не ти пука за "тези, дето бачкали по цял ден да плащат данъците за външно". Те така и няма да могат да отидат за 2 дни до Европа, защото няма да могат да си го позволят. И защо? Имаше ли вариант да могат да си го позволят? Сега! Отговори си на този, последния въпрос. Ако отговора е положителен, помисли си защо този вариант не се е състоял и в кого е причината за това? Не се оправдавай обаче с исторически процеси и някакви абстрактни обществени явления. Потвърди, че съм прав. Ти разсъждаваш практично, а аз в по-философски аспект и затова не можем да се разберем. Разбери, че имаше хора, които ни приближаваха към Европа, но имаше и хора, които активно ни отдалечаваха от Европа. Аз говоря за последните.



Тема Отг: ПОСЛЕДНО!нови [re: Обектив_anon]  
АвторАЗ_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 08:39



Обективно,
Благодаря за обяснението! Но откъде тази злоба
Защо делиш хората на НИЕ и ТЕ
Защо се оправдаваш че някой друг те е натопил
Защо заставаш в позата на съдник от последна инстанция
Историята е пълна с примери на физическа разправа с политически противници
Това ли е правилното
Има кой да възмездява! Преди 10 години исках да обесят Луканов на първото дърво! Не стана ! Но възмездие рано или късно има!
Върви си по твоя път , строй си мостовете, взимай такси-
ЖИВЕЙ И ОСТАВИ И ДРУГИТЕ ДА ЖИВЕЯТ
Ако им е гот на другите в блатото - нека си живеят в блатото
А ТИ - ами излез от блатото или не се оставяй да те набутат!






Тема Оbektiv!нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 09:32



ne vjarvam-ti njama da spresach da pischesch-,no ne eli po-dobre da idem v drug klub?
Naistina njakoj mi pisa-no to be malneonosna posta--otgovor i vsichko istrich i ot pametta na PC i ot pametta mi.I tova e istorija...
A i "AS" e prav-ne gledaj na vsjako po-raslichno ot tvoeto mnenie kato na VRAG!-pak stana kato savet ,ama nali sam ti kaka-sluschaj malko be bratched?;-)))
s mil posdrav
medea



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 09:53



Saschto njama da pischesch?Saschto otnovo se rasdeljasch ot drugite-"TE" vsichki sa kato teb i men-eh njakoj misljat filosofski,njkoi pragmatichno,drugi ne mogat da mislajt, a samo isgivjavat,drugi samo davchat...
Vseki e doschal na tas SEMJA sas svojata "misija"-schte si ja ispalni i schte si otide-ne osgadaj "misite" im-saschtoto te ne sa techni -te sa samo ispalniteli,kakto i ti i vseki,kojto te osagda -osagda ne TEB ,a tosi kojto ni gi e rasdal ...Maj stana dalgo i nejasno isrechenie ,no ti schte me rasberesch?
lek den
medea



Тема Отг: Оbektiv!нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:17



Казах, че ще спра да пиша, защото очаквах, че е възможно някой да започне да пише от мое име. След като си си разменила кореспонденция с мен и аз не знам за това :-)) Тези номера стават тук все още. Обаче ако не е такъв случая, аз мога да продължа да пиша, но от друга страна само ние си говорим и нищо ново не казваме. А защо мислиш, че гледам на всяко различно мнение като на враг, както се изразяваш. Просто така тръгна разговора, защото аз така започнах, и то, нарочно. Не смесвай Обектива с идентичността, която стои зад него, защото тази идентичност е писала и под други никове, но съвсем различни неща и по съвсем друг начин - няма да повярваш. Карай си спокойно. Ние употребяваме свободата, която ни дава Интернет, напълно, защото ако човек не употребява правата си редовно, може и да ги загуби - току виж някой решил, че не му трябват!



Тема Отг: ПОСЛЕДНО!нови [re: АЗ_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:49



>Благодаря за обяснението! Но откъде тази злоба

Мога да ти обясня, оправдано е. Но изглежда не е тук мястото, не вярвам наистина да те интересува подобен отговор. Това касае не само мен, а стотици хиляди хора. Исках да кажа милиони, но щеше да прозвучи преувеличено. Виж и по-надолу.

>Защо делиш хората на НИЕ и ТЕ

Ти така постави въпроса в множествено число и аз затова отговорих с формата "НИЕ". Обяснението беше абстрактно.

>Защо се оправдаваш че някой друг те е натопил

Не се оправдавам, а това че някой НИ е натопил, това е истина.

>Защо заставаш в позата на съдник от последна инстанция

Аз приемам и други мнения и виждания и не съдя никого, още по-малко от последна интанция. Обаче преценявам. Всеки е длъжен на преценява за себе си. Той не съди, но въз основа на преценката си взима и решения как да постъпва.

>Историята е пълна с примери на физическа разправа с политически противници
>Това ли е правилното

Не. А за криминалните ти какво ще кажеш, кое е правилното?

>Има кой да възмездява!

Много се чака за това.

> Преди 10 години исках да обесят Луканов на първото дърво! Не стана ! Но възмездие рано или късно има!

Това не мога да го коментирам. А откъде у теб такава злоба да искаш да бесят някого? А откъде е била у другите? Значи е имало за какво. Защо сега да няма основание за подобно нещо?

>Върви си по твоя път , строй си мостовете, взимай такси-
ЖИВЕЙ И ОСТАВИ И ДРУГИТЕ ДА ЖИВЕЯТ

Преча ли ти да живееш. На някого преча ли? Да, когато те цапардосат с истината през лицето, това е неприятно и пречи. Когато ти я поднесат директно и грубо, това дразни. Всеки опит да те изкарат от стереотипа ти на мислене е болезнен. Точно в това е провокацията. Ако искаш не чети какво се пише тук. Защо не се дразниш на онези, които пишат с още по-груб речник от моя? Защото не казват нищо съществено и не ги възприемаш сериозно.

Относно мостовете, това беше малка мисловна провокация.

>Ако им е гот на другите в блатото - нека си живеят в блатото

Точно това и аз казвам да правят. А ние какво правим? Изкарваме ги насила от блатото. Това не е правилно. Има един принцип да не се прави непоискано добро. Трябва да го спазваме. Непоискано значи и неоценено. От там идват и следствията, за които споменах по-рано. А дори и да не е насила, а да ги изкарваме от блатото незаслужено, това пак не е правилно. Вече писах по този въпрос.

>А ТИ - ами излез от блатото или не се оставяй да те набутат!

За втори път "позна". Аз точно това правя :-)



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
АвторООО_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:53



Много злоба се е насъбрало в теб. Дали и ти заслужаваш..........



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИнови [re: Обектив_anon]  
АвторООО_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:53



Много злоба се е насъбрало в теб. Дали и ти заслужаваш..........



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:54



Има голяма вероятност във втората част да си много права.



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИнови [re: ООО_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 17:57



Да заслужавам за какво?



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИнови [re: ООО_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 18:30



Преди малко не ти разбрах въпроса.

Да, той е много правилен. Това предполага нещо от сорта: от утре всички сме в Европа, каквото било - било. Кой какво е правил, кой какво е говорил - няма значение. Правим нулификация на отношенията. Всички много се обичаме, всички сме заедно, все едно че нищо не е било.

Това е един вариант и той по принцип изглежда по-цивилизован (какво точно значи тази дума по смисъл обаче?), по-съвременен, по-европейски.
Това обаче напомня на времето преди 10-ина години, възприехме точно този вариант и вследствие на този избор, загубихме тези години. Защото този вариант беше нереален. Това се доказа.

А сега кое е реално?



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!...,а псуват...нови [re: Обектив_anon]  
АвторЛюбопитко_anon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.00 19:31



....Тъй-като осигурявам насъщния си с обикаляне из страната,ми прави впечатление,че в момента не
се сипе пухкав сняг в България - а се сипе яко
псуване ;
Руснаците - че са ни освободили от турско робство,
Американците - че са ни продали на Сталин,
Англичаните - че никога,не са ни ебавали,
Французите - че не ни забелязват,
Чехи,поляци и унгарци - че ни се иска да станем
като тях,а Еропа дискретно не ни разбира,
Че в края на краищата - Балканите са само географско понятие на картата на Европа.
Аз ,за съжаление българска миризма не надушвам,но
виж - псувните наистина се сипят.......

Л.



Тема Отг: Вбесяваш ме веченови [re: ASSASSlN]  
Автор Perlichka (минаващ)
Публикувано07.12.00 19:54



Dali samijat ti dobre razbirash, kakwo e napisal Obektiwa ?!
Maj si sklonen da oswirkwash kato na futbolen mach, bez da se zamislish...



Тема ;)))нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано07.12.00 20:51



Дали ти нося "полезна информация" или не, ми е абсолютно все едно, както и цялата ти светла личност, невъзпитани обективисте.
Сигурно ти си най-великия и сигурно фактът, че никой (освен мама?) не ти го признава е доста дразнещ, но - проблемът си е твой.
Отношението ти към света и хората, ще се погрижат достатъчно добре за теб - живей дълго.

~*~

_________________



Тема Интересна прелюдия към въпросното положение.......нови [re: Обектив_anon]  
Автор Дyx (новак)
Публикувано07.12.00 22:58



Това е някак невярно,и същевременно доста точно изказване.Бих казал,че света гледа на България по начин за който ние си мислим за Албания да кажем.Така,че не е лесно да докажем,че целия народ заслужава това.Със сигурност Лешоядите ще дирят мърша....А тя е далече от нашите граници...някъде назапад..

Тишина.Те спят..нека не им разваляме спокойствието.Господине какъв е този контра бас..Но госс


Тема Отг: Poogledach te...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 00:33



Ne chuvstvasch li?
-che rsgovora se ismesti v savsem druga posoka
( ne veche sa tosi klub),
-che goljamo gerojstvo e da pischesch s mnogo nikove;
-da iskasvasch protivopologni mnenija i sam da si vodisch MONOLOGICHNI diskusii( kakto i drugi tuk.
Ne mislisch li che tova sa simptomi na seriosno saboljavane ???
I vse pak v teb ima intelektualen sarjad,no posokata na rasvitie ne mu e jasno opredelena.




Тема Novak si ....нови [re: Дyx]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 00:43



no s tosi PROFIL na CHUDAK
ne si sa tos Schengen-BARDAK ;-)))



Тема Отг: ;)))нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 01:58



Fuk (знам как се пише), ти си единствения/-ата който ми се "опира" (засега) и ме кара да мисля повече от обикновено, когато му отговарям на репликите. Но не се възгордявай. Може би това е, защото се отклоняваш много от темата и ме вкарваш в друго поле. Вероятно ако се опиташ да говориш по същество за това, което аз пиша, ще се получи дискусия, макар че, както очаквам, ти с невъзпитани не се предполага да говориш.

Живей дълго и щастливо така, както животът ще се погрижи за теб *независимо* от отношението ти към него, света и хората.

PS. Тонът ми беше нарочно надут по-горе, за да имаш основание да затвърдиш убежденията си.



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 02:19



Ne chuvstvasch li?
-che rsgovora se ismesti v savsem druga posoka
( ne veche sa tosi klub),

Да, това винаги се получава, когато разговора се задълбочава.

-che goljamo gerojstvo e da pischesch s mnogo nikove;

Аз пиша с един ник в случая, и не се "подкрепям" и "допълвам" с "много никове". Когато пиша с други никове то е в съвсем други клубове и форуми и по съвсем други теми. Те нямат нищо общо помежду си.

-da iskasvasch protivopologni mnenija i sam da si vodisch MONOLOGICHNI diskusii( kakto i drugi tuk.

Монологичността идва от малкия брой заинтересовани участници. Признаваш, че на всеки се случва. Важното е, че те се четат (макар и по-малко отколкото може, но все пак в този клуб те са най-четените).

Относно противоположността на мненията ми, моля да ми дадеш един-два примера, за да мога евентуално да ти кажа защо не си права. Нямам склонност да си противореча по смисъл, но знам, че в някои случаи може да изглежда така поради неправилно интерпретиране.

Ne mislisch li che tova sa simptomi na seriosno saboljavane ???

С оглед на горното, не виждам основание. Не всеки, който пише в Интернет е луд. И не зад всеки ненормален постинг стои съответния такъв ум.

I vse pak v teb ima intelektualen sarjad,no posokata na rasvitie ne mu e jasno opredelena.

Интересно. Обектива ли имаш предвид или този, който стои зад него (може и по смисъла, който аз влагам, а може и по твоя смисъл, според който зад всеки от нас стои някой друг, когото не виждаме).

Това е въпрос с повишена трудност, може и да не отговаряш.

Не разбрах, обаче, за каква игра на криеница те бих с 1:0. Нещо, свързано с никовете ли?



Тема Не можеш да отговориш "по същество" на емоцията ..нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано08.12.00 10:19



Можеш само да изразиш съгласие или несъгласие.
И аз моето си го изразих.

А за възгордяването ..

На всеки се случва да отиде в клуб "Политика"/"Шенген" (или в кваратлната кръчма, ако щеш) и да изпсува в посока " .. Като нема оправия, плюл съм в тази орисия! .. "
И със сигурност ще бъде прав.
Въпросът е е да му подадеш ръка и да не го оставиш там, освен ако наистина не иска.
Взри се в "постоянното присъствие" и ще видиш сините, червените и еди-какви-си момчета и момичета, всеки понесъл своята Истина и своята нечутост.
Правата е най-късото разстояние между две точки, но това не я превръща в пътека.

Така че - стига писал глупости и излез подишай чист въздух :)))
Надявам се да има Бог и той наистина да е Любов.

~*~

_________________



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
Автор wild_j (непознат )
Публикувано08.12.00 19:29



taka si e osobeno kato se ima na predvid 4e ciganite ni predstavixa na zapad to mai nai dobre e da si sedqt v bg balgarite i da si traqt kato tolkova im stiska



Тема Отговарямнови [re: Обектив_anon]  
Автор karameltsche (непознат )
Публикувано11.12.00 16:27



Не си пророк. Не съм мърдал от България. Тука живея и тука работя, и то за много малко пари (150 лева чисто). Твърдиш, че някой ни е отдалечавал от Европа. Негова работа. Който не иска да ходи в Европа, той с виза или без виза няма да отиде. Все пакк всеки има право на мнение, даже и да вреди на другите. А колкото до това справедливо ли е, то това е много сложен философски въпрос.
Така за обикновените хора: сега е по-евтино и по-лесно да отидеш до Виена. Няма разни туристически агенции да те организрат сякаш си комсомолец (и такъв съм бил) и да ти вземат по 100 лева за "визова услуга". Аз мога да отида лятото (макар че съм ходил вече) и за 100 лева (ако успея да ги спестя). На автостоп. И ще ми е много неприятно, ако някой ми каже че не заслужавам да отида. Лично аз направих съвсем малко за падането на визите. Говорих си с един депутат от Бундестага (председател на комисията по разширяването на ЕС) за това, че изискването на виза ми скапа цялото пътуване (закъснях с два дни) и че е напълно безмислено да исат визи за такива неща. Другото по-дребно нещо е, че като отида в чужбина не се държа просташки, макар че това и тука не го правя.
Между другото шенгенската виза ми струваше около 200 лева- защото трябваше да изчезна от Германия за 8 часа и се наложи да зарежа автобуса и да пътувам с влак до Прага, откъдето се прибрах с автобус.
Въпросът не е дали ще ходиш или няма да ходиш, но ако някой ден решиш, то никой да не може да те спре. Байрон е казал, че никога не смята да ходи в Индия, но ще му стане много неприятно ако му кажат, че няма право да отиде там.
Та да ти кажа случка: в австрийското една жена се среща с консула защото иска виза за Австрия, където да отиде да види някаква нейна позната- австрийка, с която се запознала на морето. Случи се горе-долу следния диалог:
Сцена първа, действие второ (в първото действие жената разбира, че са й отказали виза):
Консул: Къде работите?
Тя: Лаборант в завод за смески в Бяла Слатина.
К: Защо искате да отидете в Австрия? (Тя е получила покана в посолството от приятелката)
Тя: Ами запознахме се на морето и тя .... т.н.
К: Къде се запознахте?
Тя: На Несебър.
К: По-точно!
Тя: Бяхме в една къща.
К: Къде по-точно.
Тя: (казва адреса).
К: Имаш ли снимка с нея?
Тя: Да (покзава я).
К: Коя е тя?
Тя: Ето. (посочва я)
К: И за колко време ще й гостуваш? (въпреки че го пише в поканата).
Тя: От.. (казва). През това К. гледа поканата.
К: Имате ли достатъчно пари за път?
Тя: Ще платя само връщането. Познатат ще ми изпрати билет. (показва автобусен биле за връщане).
К: Добре, МОЖЕ.
Преди да падне завесата жената се обръща с лице към публиката. Всички виждат, че тя не е циганка, има съвсем приличен външен вид, със светлокестенява коса.
----------------
Е, защо е всичко това?
Лично аз считам, че е много добре ВСЕКИ българин да отиде и да види:
1.Че нито чехи, унгарци, поляци, германци, австрийци, испанци и прочие люде не са нищо повече от него.
2.Да види, че България е изключително красива страна.
3.Че някои в някои градове почти нищо не се е променило за 10 години (става въпрос за външния вид на сградите или градския транспорт). Особено "отличниците" Чехия или Полша.
4.Особено да види добре, че въпросните "отличници" изобщо не са цъфнали и завързали и си имат същите проблеми (финасови, престъпност и т.н.) като нас.



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
Автор |lover| (непознат )
Публикувано11.12.00 19:58



...tyi kato gledam s kakva zloba pishesh si mislia,che i ti ne ia zaslujavash svoibodata si.No ne se zablujdavai.Tova che vizite padnaha ne oznachava,che niakoi e svoboden!Vsichki sa robi...vse oshte.

Be careful what you wish for cause it may come true!


Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: |lover|]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 22:41



На тази хипотеза вече отговорих, защото повтаряш една друга реплика. Е, признавам, че преигравах по отношение на озлоблението. Може би по-правилно е то да се замени с едно категорично отрицание. Злобата е една емоционална реакция, която по правило (от по-висш порядък) не би трябвало да съществува. Но когато не става въпрос за емоционална реакция, а за принципна позиция, трябва това да може да се изрази по начин, който да може да се разбере от всички. Ако някой например те обере или те пребие, едва ли ще изпитваш голяма любов към него, освен ако не си не знам кой. Ако той го прави всеки ден, това не отслабва нещата, нали? Ако освен, че го прави, се и гаври с теб, и освен това го прави в продължение на 10 години? Е, това се е случило по един или друг начин с повечето от нас, макар че не всеки си дава сметка.

Съгласен съм с твоята сигнатура "Be careful what you wish for cause it may come true! ". "Обективът" никога не е искал да се случи нещо лошо на някого. Това, което той изрази беше, че той няма да направи нищо, за да предотврати това, което без друго би се случило на някои хора, по тяхна вина. Нямат се предвид всички хора, а само определени. Сега на някои от тях в действителност се помага по един или друг начин, без те ни най-малко да го заслужават. Утре може би ще се съжалява за това. Но всичко е компромис, тези действия също, защото се прави съзнателно. Важното е да се знае какво се прави. Това беше и целта на моя постинг - да осъзнаем какво правим. Ти сам казваш, че всички са роби, засега. Това е вярно. Това е един вид наказание, за грешките на тези хора в миналото. Не може те да бъдат освобождавани от него без основание, защото те ще продължат в същия дух. Те трябва да си "изсърбат това, което са си надробили" докрай. Естествено това практически няма как да стане, защото не можем да разделим хората отново. Излиза, че правим компромис с това, че на практика подаряваме свобода на някои, на които това не се полага. Ние трябва да сме наясно с този компромис, най-малкото защото "обектите" на този подарък няма да са наясно с него, а все някой трябва да е (наясно)!

Така, както сме наясно, че Европа прави един много значителен компромис с България изобщо!

Ние знаем, че не сме заслужили това, което получаваме. Макар че по този въпрос могат да съществуват много спорове. Тъй като, обаче, не Европа се натиска да идва в България, а е точно обратното, значи тя е тази, която решава дали да ни пусне или не. Тя смята, че е много рано да ни пусне. Ние обаче сме много настоятелни. Изваждаме заслуги оттук-оттам. И се стига до компромис. Не се знае дали някога Европа ще може да отчете загубите си от този компромис, защото все пак ние сме незначителни като дял спрямо цяла Европа. Европа със сигурност ще загуби краткосрочно. Въпросът е дали от тази политика ще има полза в дългосрочен план.

Ще видим.



Тема Тъй като...нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 23:52



Тъй като гледам, че писането продължава, аз ще ти отговоря, пък ти ако искаш.

>А за възгордяването ..

Можеше да се доизкажеш спокойно. Така в момента използваш моя номер от предишния път като говорехме - хем казваш нещо, хем не казваш нищо.

>На всеки се случва да отиде в клуб "Политика"/"Шенген" (или в кваратлната кръчма, ако щеш) и да изпсува в посока ....
И със сигурност ще бъде прав.
Въпросът е е да му подадеш ръка и да не го оставиш там, освен ако наистина не иска.

Значи, щом е отишъл в кръчмата, няма за какво да му помагам! Аз като имам проблеми не ходя да си ги решавам в кръчмата! На мен кой ми помага? А и псуването също не помага, може би някои си мислят, че ги облекчава.

Естествено е никой да не иска да е в блатото. Това обаче изобщо НЕ Е основание да му подаваш ръка. Аз съм подавал ръка на хора преди време. Знаеш ли на колко? Не са много, но ще ги помня за цял живот. Разбрах, че съм сбъркал и никога няма да повторя. Знаеш ли какво се случи? Това е като сляпо да прогледне, като роб да стане господар. Дано да знаеш (добре) какво означават тези два израза и колко много опит и смисъл съдържат. Някои от тези хора после станаха почти чорбаджии, но не това е важно. Това, че не казаха "благодаря" е незначителна подробност, няма нужда да го споменавам. Те показаха, че могат да забият кол в гърба на този, който им е подал ръка! Да унищожат този, който им е помогнал и ги е спасил. Да го ругаят и плюят. Да се изгаврят... Никога повече! Стана ясно, че те наистина е трябвало да си изгният в собственото блато, защото само това са заслужавали. Но за съжаление, това късно се разбира. Между другото за всички тях напълно важи израза "По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня". "Храни куче, да те лае" също е валидно. Знам, че не всички хора са такива, но, ако искаш вярвай, моят опит показва, че българите са такива в голямата си част. Те са лоши, зли. Правят си кал взаимно. Завиждат на успелите, без да си дават сметка какво е струвал успеха на тези хора. Презумпцията е, че всеки краде или далаверства, но абсурд е успехите да са резултат на нещо друго. Защо ти да можеш, а те да не могат? Не си помислят, че докато те са ходили по кръчми, ти може би си правил нещо друго. После на какво ги е яд?... Има доста време още да мине докато всичко това се промени. Тези хора не са залужили да се наричат Европейци, колкото и да ги измерваме по различни критерии, дори някога да се изравнят по богатство и благосъстояние със стандартите, те пак няма да са заслужили.

Знаеш ли, че ако помогнеш на някого 10 пъти в нужда и на единадесетия път му откажеш (тогава, когато той вече е свикнал да си точи от теб), тогава той те намразва, и ти ставаш най-лошия човек за него, истински враг. За да не изпадаш в такава ситуация, предлагам ти 10 пъти да не му помагаш. Тогава на единадесетия, когато помогнеш (ако можеш), ще си точно в противоположната позиция (на предишната). А, между другото, чисто математически, това ще ти излезе и 10 пъти по-евтино.

>" .. Като нема оправия, плюл съм в тази орисия! .. "

Ако трябва отново да се заяждам, ще ти кажа, че с начина ти на изразяване в момента много си свали и без това невисокия рейтинг. Приличаш на даскалица и съм сигурен, че в даскалото яко си си зубкала навремето. Лятото четеше ли си списъците с книжките, които ви приготвяха? Тъпите даскалици при нас ги съставяха така, че да не можеш да ги прочетеш и за 8 месеца, а какво остава за една лятна ваканция. Пък и малко бяха лудите изобщо да четат такава "литература". Хаха! Тъпи павета! Сега им върнаха и още по-тъпите матури по "литература" - същата превелика простотия. Кеф ми е!

Край на отклонението.

Всъщност ми е много кофти от това. От образованието (и съответната "система") тръгват много от проблемите на България, а и както личи, ще продължават, нищо че уж българите били "много образовани".

>Така че - стига писал глупости и излез подишай чист въздух :)))

Знаеш ли, че в България не остана въздух за дишане от тези същите, на които ти искаш да им помагаме!



Тема Отг: Тъй като...нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано12.12.00 08:41





~*~

_________________



Тема Отг: да, да...нови [re: Обектив_anon]  
Автор1965_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.12.00 15:24



само за проба
1965
Мисля, че тогава някъде си роден "обектив"



Тема Абе, Обектив!нови [re: Обектив_anon]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано12.12.00 17:28



Разбрах че съм един от тези, които не заслужават свободата си. И к'во да правя отсега нататък? Ще ме пуснеш ли да се поразходя из Европата или да си седя на насрания задник?



Тема Я па тая!нови [re: Perlichka]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано12.12.00 17:51



Чак ся та забелязах, ма!

К'во й туй имагинерно понятие "Те". "Те" не заслужаваха, "Те" едва ли не затриха останалите. "Те" са голямата част от българите. "Те" туй, "Те" онуй. Ти и Обектива не сте "Те". Аз съм "Те".

Имаме два варианта:

1. Вие, двамата с Обектива, се хващате под ръка и изчезвате от смърдящата БЪЛГАРИЯ.

2. Вие, двамата с Обектива, оставате в смърдящата БЪЛГАРИЯ, а останалите - изчезваме.

Избирайте, като имате предвид, че от 40 години съм Българин и нямам намерение да лижа чиито и да било чужди задници, дори измити със супер тоалетен сапун.




Тема Отг: Тъй като...нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано13.12.00 02:02



Добре. Не е лошо, даже е оригинално.

Би могло да означава нещо като:
1. Да знаеш, че прочетох писанието ти;
2. Мълчанието е съгласие;
3. Тъп си като галош (макар че не мисля точно така);
4. Можеше да го напишеш и по-добре, ако беше чел повече, но и така се разбира.
5. Нямам време и желание да влизам отново в този разговор.
6. Не ми хареса сравнението ти с даскалицата, но очаквах подобна простотия от теб.
7. Това момче има някакъв проблем.
8. Пиши си, не ми пречиш.
9. All of the above.

Поздрави.



Тема Отг: да, да...нови [re: 1965_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано13.12.00 02:12



Обективът е роден преди няколко месеца, мисля, и първите му изяви бяха в клуб "чалга" "с цел" да го превърне в клуб "античалга" като съдържание.

А защо точно 1965? По какво съдиш? Комплексна оценка?



Тема Отг: Абе, Обектив!нови [re: ASSASSlN]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано13.12.00 02:26



Като те пуснат, разходи се, разбира се. Може и да ти дойде някоя полезна идея след това. Може даже да направиш сравнение на манталитетите и някои други работи. И не се старай на всяка цена да побългаряваш всичко, до което се докоснеш.



Тема Отг: Абе, Обектив!нови [re: Обектив_anon]  
Автор Pepelyashka (минаващ)
Публикувано13.12.00 03:29



nema nachin! to ni e v kryvta tova- da pob'lgarqvame. ne samo v moqta, a na vseki, v'preki che ne vseki si go priznava. neizbejno e prosto.

KISS-Keep It Simple Stupid!


Тема 7&8нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано13.12.00 08:44





~*~

________



Тема Отг: Абе, обективче!нови [re: Обектив_anon]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано13.12.00 12:30



Мааму! Не разбираш от ирония, еййй! Из Европа и Азия съм ходил, ходя и ще ходя - с или без Шенген! Тъй че, нямам нужда от акъли как да се държа!



Тема Отг: Отговарямнови [re: karameltsche]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.12.00 01:15



Сменил си си ника. Аз знаех, че живееш в БГ, защото бях прочел един твой постинг преди това, от който това стана ясно. Но нарочно написах, че разсъждаваш така, все едно, че не си живял в БГ, евентуално да се замислиш защо е така. Забравил си робството и искаш да се чувстваш европеец още сега. Но не си! Все още. Виж по-долу.

Та по въпросите ти: Ами много от тези, които ни отдалечаваха от Европа по един или друг начин сега ще са първите, които ще се втурнат нататък. Не оспорвам, че всеки има право на мнение, но обществото е това, което трябва да не допусне да се случи едно или друго вредно за него мнение да стане доминиращо. А това се случва много често и опасността е голяма.

Относно отиването до Виена за 100 лева ("ако успееш да ги спестиш"), за радост (на някого) това няма да бъде толкова възможно. Пари и застраховки ще се искат на границите в шенгенските страни, но ще се прави и тук. Сумата вероятно ще е сходна с парите по наредбата за задграничните командировки. Значи ако някой е тръгнал до Германия за 10 дни, трябва да покаже 600 марки за дневни (по 60 на ден) и 1500 за хотел (по 150 на ден), освен ако няма резервация за по-евтин. Ако разходите плаща домакинът, на границата се показва документ за това.

Идеята е това "сито" да спре най-бедната част от населението. Макар че, не знам дали си даваш сметка, но бедни са 92% от българите, ако не се лъжа, според европейските критерии и стандарти. Ти също сигурно си от тях, за съжаление. Така че българите имат още много да бачкат за свободата си докато я "спечелят".

За случката с жената в австрийското моят коментар е следния: тя може да не е циганка и да има приличен външен вид, но отговаря на критериите, според които може да и се откаже виза и това е било достатъчно, за да се случи точно това. Вероятно също е била от тези 92% бедни българи. Била е бедна, била е и българка. Достатъчно сериозни основания. Българите са циганите на Европа. Поне до вчера беше така. Дано занапред да не е. Аз ако съм от страната на Европа, за нищо не бих искал да пускам разни такива като например българите и всякакви други, и да си развалям комфорта на живот, който с много труд през годините съм си съградил примерно аз, както и всички останали.

Никой не оспорва, че е добре за всеки българин да отиде и да види... въпросът е също за "видяните" дали това е добре.

>1.Че нито чехи, унгарци, поляци, германци, австрийци, испанци и прочие люде не са нищо повече от него.

Напротив, има какво да види, именно защото те като индивиди може да не са нещо повече от него, но като общества са. Българинът евентуално може да го осъзнае, но едва ли.

>2.Да види, че България е изключително красива страна.

Да, и да си даде сметка в какво я е превърнал. Но българинът на чистота скоро няма да се научи, защото си е българин. За българските цигани важи още повече.

>3.Че някои в някои градове почти нищо не се е променило за 10 години (става въпрос за външния вид на сградите или градския транспорт). Особено "отличниците" Чехия или Полша.

Зависи какво разбираш под промяна. Хубаво е да се види не само промяната, а и това, което така или иначе го има, даже и да не се е променяло.

>4.Особено да види добре, че въпросните "отличници" изобщо не са цъфнали и завързали и си имат същите проблеми (финасови, престъпност и т.н.) като нас.

....и да се успокои, че може да си кара, както си е свикнал досега.... Категорично не съм съгласен.

....

Но в някои случаи цялата тази работа е като да поиш свиня с кладенчова вода! Свинята си е свиня! Тя не разбира от това и никога няма да разбира, докато е свиня. Както може би си разбрал, аз не слагам под един знаменател всички българи, така че не смятай, че говоря за всички едновременно.

Освен това има нещо много важно. Не бива да подценяваме "силата" на бай Ганьо. Може като брой да сме малко, но това не пречи на тези .... не знам как да ги нарека ... мърльовци във всяко отношение да научат европейците как се хвърля кофата с боклука от прозореца долу на тревата. Ще им покажат как се карат автомобили без мигачи и правила за движение, с нахалство, простотия и грубости, псуването европейците за щастие няма как да го разберат, но ще им покажат как да плюят по улиците и да хвърлят фасовете си и други по-едри боклуци от колите в движение, както и много такива хубави неща. О, култура!

Гордееш ли се, че си българин?



Тема .нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.12.00 01:16







Тема Отг:нови [re: ASSASSlN]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.12.00 01:19



Аз иронията ти я разбрах, но по нищо не личеше, че си ходил.

Българите също са известни с това, че акъл никога не искат - пари искат. Като теб.




Тема Ама, ти наистина не си в ред!нови [re: Обектив_anon]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано14.12.00 13:09



Пак гръмки обобщения!

Пак необосновани твърдения!

"Българите са известни с това, че акъл никога не искат - пари искат. Като теб."

Откъде, бе, тиквеник, разбра, че искам пари?

Откъде, бе, умна главо, разбра, че не приемам акъли?

Пари си имам предостатъчно, а свестни съвети приемам с благодарност и от много по-малки от мен (аз съм на 41 г.).

За съжаление, от теб нищо не можах да науча и със сълзи на очи казвам: Сбогом!







Тема Отг:нови [re: ASSASSlN]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.12.00 20:34



Това да не би аз да съм го казал:

Тъй че, нямам нужда от акъли как да се държа!

Значи все пак това, което казах, е вярно. В първата си част, че не искаш акъл. А за втората част, че не искаш пари, не допусках, че има хора, които не искат пари, и че ти си сред тях. Ако всички са като теб, значи или всички ще са богати като теб (много или малко), но по-вероятно е всички да са доста бедни, поради липса на материални стремежи.

Имай предвид, че по принцип не говоря с хора, които имат склонност да ме псуват, и това беше едно изключение, не очаквай да се повтаря.

Жалко е също това, което казваш, че не си успял да научиш нищо от мен. Излиза, че или всичко вече ти е било ясно или всичко, което написах, ти е било неясно.

С пожелание да не се нервираш.




Тема Ne ti si ...нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано25.12.00 22:14



nepopravim skeptik,chernogledez i pesimist.
Kakvi si gi nasvjatkal pak vatre-parichni ogranichenija i dr.Otkade si tolkova osvedomen?.V Evropa ochte ne sa objaveni USLOVIJATA -ti gi snaesch.
I stiga s tesi zgani.Zigani(romi ) ima i vav Franzija i nikoj njama tvoite problemi.
Tesi problemi na evropejsko nivo,tesi rasmisli varchu zeli obchnosti,nazii i kulturi ,koito se opitavsch sam da sadisch i prezenjach -ne si li navlichasch MAKROmaschtabni karmi???
Ti li si prisvanija sa tova?
Ako si ti svaljam ti schapka i ti se poklanjam,no me pritesnjava dali ne e tova neprekasnato sastojanie na ducha ti ...vredno sa sdraveto ti?
Isvinjavaj ,ako ti se struva ,che govorja nastavnicheski ,no i na men mi prosvucha postinga ti taka
A bednija balg.narod si ima edna madrost-"kakvoto povikalo ,takova se obadilo"
Taka chte e i spredstavjaneto ni v Evropa -nito ti ,nito as chte mogem da promenim hoda???
A samo nie vsichki saedno i vseki edin ot nas ima djal v tasi nedostojana (po tvoemu) internazionalna sa BG situazija.No vse njakoga trjbva da e nachaloto.
sposdrav
medea




Тема Отг: Ne ti si ...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано26.12.00 03:39



Къде изчезна толкова време? Загуби се нишката и сега качваш темата най-отгоре. Не ми отговори на всичко, но аз ще ти отговоря, щом искаш.

nepopravim skeptik,chernogledez i pesimist.

Така изглежда, когато човек гледа към тъмнокафявото и го нарича черно, го наричат skeptik,chernogledez i pesimist. Но това не променя нещата. Трябва да има реализъм в оценките на нещата. Когато започнах тази тема, всички се бяха ентусиазирали до крайна степен от новината на падането на визите. И аз тогава счетох за необходимо да внеса известен противовес, който да балансира нещата, защото всеки трябва да си знае мястото - било то добро или лошо, много добро или много лошо.

Kakvi si gi nasvjatkal pak vatre-parichni ogranichenija i dr.Otkade si tolkova osvedomen?.V Evropa ochte ne sa objaveni USLOVIJATA -ti gi snaesch.

Това не съм го измислил аз, това беше обявено от българската страна и това е българска мярка, според българската страна подобна мярка ще се прилага (има такива и в момента при процедурите по издаване на визи) и на европейските граници, и за да не се случва хора да бъдат връщани, те още при излизането от страната ще трябва да отговарят на определени условия. Нещо пречи ли ти, че съм осведомен?

I stiga s tesi zgani.Zigani(romi ) ima i vav Franzija i nikoj njama tvoite problemi.

Аз нямам проблем, споменал съм известни неща.

Tesi problemi na evropejsko nivo,tesi rasmisli varchu zeli obchnosti,nazii i kulturi ,koito se opitavsch sam da sadisch i prezenjach -ne si li navlichasch MAKROmaschtabni karmi???

Аз далеч не съм единствен, който мисли така. В общи линии не съм казал нещо ново. Всичко така или иначе е известно на този, който се е интересувал. Наблегнах на някои неща малко повече и поради това, че след началната еуфорията силно намаля участието в този форум, получи се така, че моето участие относително силно натежа тук и това създаде проблеми за някои, което не беше предвидено.

Иначе нямам претенция да осъждам zeli obchnosti,nazii i kulturi , това историята го прави по-добре. Но историята зависи и от всички нас. Ние трябва да сме наясно какво бъдеще искаме. И ако е така, трябва да направляваме събитията в такава посока.

Това е и новия за българина европейски смисъл на индивидуалната отговорност, каквато той по принцип не е свикнал да носи, защото смята, че от него нищо не зависи, а и поради други причини.

Ti li si prisvanija sa tova?

Всеки има правото, а донякъде и задължението, защото на практика е принуден за това, да разсъждава, да преценява, а дори и да съди - ако не за друг, то поне за себе си. Иначе заприличва на овца. Значи да няма мнение и да се съгласява с всичко и с всички. Или да не се съгласява, но да не прави нищо, за да промени нещата.

Относно това какво си навличам, това го знам. Всеки, който бръкне в мръсното, ако не знае как точно да го направи, има опасност да се изцапа. Всеки, който ритне злото мръсно куче с цел да го прогони, ще бъде ухапан, ако не предвиди начин да се защити. Ако направи грешка и не успее да я поправи навреме, най-вероятно ще си изпати. Но понякога просто някой трябва да свършва и тези работи.

Ako si ti svaljam ti schapka i ti se poklanjam,no me pritesnjava dali ne e tova neprekasnato sastojanie na ducha ti ...vredno sa sdraveto ti?

Благодаря за загрижеността. Обектива е "преживял" и къде-къде по-сериозни неща, за да се притеснява за състоянито на духа си, което е имал, когато е писал онези редове. Те са писани на първа ръка като чернови и не са редактирани с цел да не приличат на филм на ужасите. Това е така, защото целта е била да се обърне най-сериозно внимание върху някои отрицателни явления с цел те да се превъзмогват по-добре.

Isvinjavaj ,ako ti se struva ,che govorja nastavnicheski ,no i na men mi prosvucha postinga ti taka

Не е важна формата, а съдържанието. Нямам нищо против да ми говориш както си искаш, това не е толкова съществено, важно е какво казваш, а не толкова как.

A bednija balg.narod si ima edna madrost-"kakvoto povikalo ,takova se obadilo"
Taka chte e i spredstavjaneto ni v Evropa -nito ti ,nito as chte mogem da promenim hoda???
A samo nie vsichki saedno i vseki edin ot nas ima djal v tasi nedostojana (po tvoemu) internazionalna sa BG situazija.No vse njakoga trjbva da e nachaloto.

Не недостойна, а по-скоро незаслужена, и не незаслужена за България и за всички българи, а за една голяма част от българите. По брой, да кажем, че за повече от половината.

А в другия постинг ще ти кажа кое е положителното в цялата тази работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.