Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 29.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Шенген
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Отг: ;)))нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 01:58



Fuk (знам как се пише), ти си единствения/-ата който ми се "опира" (засега) и ме кара да мисля повече от обикновено, когато му отговарям на репликите. Но не се възгордявай. Може би това е, защото се отклоняваш много от темата и ме вкарваш в друго поле. Вероятно ако се опиташ да говориш по същество за това, което аз пиша, ще се получи дискусия, макар че, както очаквам, ти с невъзпитани не се предполага да говориш.

Живей дълго и щастливо така, както животът ще се погрижи за теб *независимо* от отношението ти към него, света и хората.

PS. Тонът ми беше нарочно надут по-горе, за да имаш основание да затвърдиш убежденията си.



Тема Отг: Poogledach te...нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.12.00 02:19



Ne chuvstvasch li?
-che rsgovora se ismesti v savsem druga posoka
( ne veche sa tosi klub),

Да, това винаги се получава, когато разговора се задълбочава.

-che goljamo gerojstvo e da pischesch s mnogo nikove;

Аз пиша с един ник в случая, и не се "подкрепям" и "допълвам" с "много никове". Когато пиша с други никове то е в съвсем други клубове и форуми и по съвсем други теми. Те нямат нищо общо помежду си.

-da iskasvasch protivopologni mnenija i sam da si vodisch MONOLOGICHNI diskusii( kakto i drugi tuk.

Монологичността идва от малкия брой заинтересовани участници. Признаваш, че на всеки се случва. Важното е, че те се четат (макар и по-малко отколкото може, но все пак в този клуб те са най-четените).

Относно противоположността на мненията ми, моля да ми дадеш един-два примера, за да мога евентуално да ти кажа защо не си права. Нямам склонност да си противореча по смисъл, но знам, че в някои случаи може да изглежда така поради неправилно интерпретиране.

Ne mislisch li che tova sa simptomi na seriosno saboljavane ???

С оглед на горното, не виждам основание. Не всеки, който пише в Интернет е луд. И не зад всеки ненормален постинг стои съответния такъв ум.

I vse pak v teb ima intelektualen sarjad,no posokata na rasvitie ne mu e jasno opredelena.

Интересно. Обектива ли имаш предвид или този, който стои зад него (може и по смисъла, който аз влагам, а може и по твоя смисъл, според който зад всеки от нас стои някой друг, когото не виждаме).

Това е въпрос с повишена трудност, може и да не отговаряш.

Не разбрах, обаче, за каква игра на криеница те бих с 1:0. Нещо, свързано с никовете ли?



Тема Не можеш да отговориш "по същество" на емоцията ..нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано08.12.00 10:19



Можеш само да изразиш съгласие или несъгласие.
И аз моето си го изразих.

А за възгордяването ..

На всеки се случва да отиде в клуб "Политика"/"Шенген" (или в кваратлната кръчма, ако щеш) и да изпсува в посока " .. Като нема оправия, плюл съм в тази орисия! .. "
И със сигурност ще бъде прав.
Въпросът е е да му подадеш ръка и да не го оставиш там, освен ако наистина не иска.
Взри се в "постоянното присъствие" и ще видиш сините, червените и еди-какви-си момчета и момичета, всеки понесъл своята Истина и своята нечутост.
Правата е най-късото разстояние между две точки, но това не я превръща в пътека.

Така че - стига писал глупости и излез подишай чист въздух :)))
Надявам се да има Бог и той наистина да е Любов.

~*~

_________________



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
Автор wild_j (непознат )
Публикувано08.12.00 19:29



taka si e osobeno kato se ima na predvid 4e ciganite ni predstavixa na zapad to mai nai dobre e da si sedqt v bg balgarite i da si traqt kato tolkova im stiska



Тема Отговарямнови [re: Обектив_anon]  
Автор karameltsche (непознат )
Публикувано11.12.00 16:27



Не си пророк. Не съм мърдал от България. Тука живея и тука работя, и то за много малко пари (150 лева чисто). Твърдиш, че някой ни е отдалечавал от Европа. Негова работа. Който не иска да ходи в Европа, той с виза или без виза няма да отиде. Все пакк всеки има право на мнение, даже и да вреди на другите. А колкото до това справедливо ли е, то това е много сложен философски въпрос.
Така за обикновените хора: сега е по-евтино и по-лесно да отидеш до Виена. Няма разни туристически агенции да те организрат сякаш си комсомолец (и такъв съм бил) и да ти вземат по 100 лева за "визова услуга". Аз мога да отида лятото (макар че съм ходил вече) и за 100 лева (ако успея да ги спестя). На автостоп. И ще ми е много неприятно, ако някой ми каже че не заслужавам да отида. Лично аз направих съвсем малко за падането на визите. Говорих си с един депутат от Бундестага (председател на комисията по разширяването на ЕС) за това, че изискването на виза ми скапа цялото пътуване (закъснях с два дни) и че е напълно безмислено да исат визи за такива неща. Другото по-дребно нещо е, че като отида в чужбина не се държа просташки, макар че това и тука не го правя.
Между другото шенгенската виза ми струваше около 200 лева- защото трябваше да изчезна от Германия за 8 часа и се наложи да зарежа автобуса и да пътувам с влак до Прага, откъдето се прибрах с автобус.
Въпросът не е дали ще ходиш или няма да ходиш, но ако някой ден решиш, то никой да не може да те спре. Байрон е казал, че никога не смята да ходи в Индия, но ще му стане много неприятно ако му кажат, че няма право да отиде там.
Та да ти кажа случка: в австрийското една жена се среща с консула защото иска виза за Австрия, където да отиде да види някаква нейна позната- австрийка, с която се запознала на морето. Случи се горе-долу следния диалог:
Сцена първа, действие второ (в първото действие жената разбира, че са й отказали виза):
Консул: Къде работите?
Тя: Лаборант в завод за смески в Бяла Слатина.
К: Защо искате да отидете в Австрия? (Тя е получила покана в посолството от приятелката)
Тя: Ами запознахме се на морето и тя .... т.н.
К: Къде се запознахте?
Тя: На Несебър.
К: По-точно!
Тя: Бяхме в една къща.
К: Къде по-точно.
Тя: (казва адреса).
К: Имаш ли снимка с нея?
Тя: Да (покзава я).
К: Коя е тя?
Тя: Ето. (посочва я)
К: И за колко време ще й гостуваш? (въпреки че го пише в поканата).
Тя: От.. (казва). През това К. гледа поканата.
К: Имате ли достатъчно пари за път?
Тя: Ще платя само връщането. Познатат ще ми изпрати билет. (показва автобусен биле за връщане).
К: Добре, МОЖЕ.
Преди да падне завесата жената се обръща с лице към публиката. Всички виждат, че тя не е циганка, има съвсем приличен външен вид, със светлокестенява коса.
----------------
Е, защо е всичко това?
Лично аз считам, че е много добре ВСЕКИ българин да отиде и да види:
1.Че нито чехи, унгарци, поляци, германци, австрийци, испанци и прочие люде не са нищо повече от него.
2.Да види, че България е изключително красива страна.
3.Че някои в някои градове почти нищо не се е променило за 10 години (става въпрос за външния вид на сградите или градския транспорт). Особено "отличниците" Чехия или Полша.
4.Особено да види добре, че въпросните "отличници" изобщо не са цъфнали и завързали и си имат същите проблеми (финасови, престъпност и т.н.) като нас.



Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: Обектив_anon]  
Автор |lover| (непознат )
Публикувано11.12.00 19:58



...tyi kato gledam s kakva zloba pishesh si mislia,che i ti ne ia zaslujavash svoibodata si.No ne se zablujdavai.Tova che vizite padnaha ne oznachava,che niakoi e svoboden!Vsichki sa robi...vse oshte.

Be careful what you wish for cause it may come true!


Тема Отг: ТЕ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ СВОБОДАТА СИ!нови [re: |lover|]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 22:41



На тази хипотеза вече отговорих, защото повтаряш една друга реплика. Е, признавам, че преигравах по отношение на озлоблението. Може би по-правилно е то да се замени с едно категорично отрицание. Злобата е една емоционална реакция, която по правило (от по-висш порядък) не би трябвало да съществува. Но когато не става въпрос за емоционална реакция, а за принципна позиция, трябва това да може да се изрази по начин, който да може да се разбере от всички. Ако някой например те обере или те пребие, едва ли ще изпитваш голяма любов към него, освен ако не си не знам кой. Ако той го прави всеки ден, това не отслабва нещата, нали? Ако освен, че го прави, се и гаври с теб, и освен това го прави в продължение на 10 години? Е, това се е случило по един или друг начин с повечето от нас, макар че не всеки си дава сметка.

Съгласен съм с твоята сигнатура "Be careful what you wish for cause it may come true! ". "Обективът" никога не е искал да се случи нещо лошо на някого. Това, което той изрази беше, че той няма да направи нищо, за да предотврати това, което без друго би се случило на някои хора, по тяхна вина. Нямат се предвид всички хора, а само определени. Сега на някои от тях в действителност се помага по един или друг начин, без те ни най-малко да го заслужават. Утре може би ще се съжалява за това. Но всичко е компромис, тези действия също, защото се прави съзнателно. Важното е да се знае какво се прави. Това беше и целта на моя постинг - да осъзнаем какво правим. Ти сам казваш, че всички са роби, засега. Това е вярно. Това е един вид наказание, за грешките на тези хора в миналото. Не може те да бъдат освобождавани от него без основание, защото те ще продължат в същия дух. Те трябва да си "изсърбат това, което са си надробили" докрай. Естествено това практически няма как да стане, защото не можем да разделим хората отново. Излиза, че правим компромис с това, че на практика подаряваме свобода на някои, на които това не се полага. Ние трябва да сме наясно с този компромис, най-малкото защото "обектите" на този подарък няма да са наясно с него, а все някой трябва да е (наясно)!

Така, както сме наясно, че Европа прави един много значителен компромис с България изобщо!

Ние знаем, че не сме заслужили това, което получаваме. Макар че по този въпрос могат да съществуват много спорове. Тъй като, обаче, не Европа се натиска да идва в България, а е точно обратното, значи тя е тази, която решава дали да ни пусне или не. Тя смята, че е много рано да ни пусне. Ние обаче сме много настоятелни. Изваждаме заслуги оттук-оттам. И се стига до компромис. Не се знае дали някога Европа ще може да отчете загубите си от този компромис, защото все пак ние сме незначителни като дял спрямо цяла Европа. Европа със сигурност ще загуби краткосрочно. Въпросът е дали от тази политика ще има полза в дългосрочен план.

Ще видим.



Тема Тъй като...нови [re: dePhil]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.12.00 23:52



Тъй като гледам, че писането продължава, аз ще ти отговоря, пък ти ако искаш.

>А за възгордяването ..

Можеше да се доизкажеш спокойно. Така в момента използваш моя номер от предишния път като говорехме - хем казваш нещо, хем не казваш нищо.

>На всеки се случва да отиде в клуб "Политика"/"Шенген" (или в кваратлната кръчма, ако щеш) и да изпсува в посока ....
И със сигурност ще бъде прав.
Въпросът е е да му подадеш ръка и да не го оставиш там, освен ако наистина не иска.

Значи, щом е отишъл в кръчмата, няма за какво да му помагам! Аз като имам проблеми не ходя да си ги решавам в кръчмата! На мен кой ми помага? А и псуването също не помага, може би някои си мислят, че ги облекчава.

Естествено е никой да не иска да е в блатото. Това обаче изобщо НЕ Е основание да му подаваш ръка. Аз съм подавал ръка на хора преди време. Знаеш ли на колко? Не са много, но ще ги помня за цял живот. Разбрах, че съм сбъркал и никога няма да повторя. Знаеш ли какво се случи? Това е като сляпо да прогледне, като роб да стане господар. Дано да знаеш (добре) какво означават тези два израза и колко много опит и смисъл съдържат. Някои от тези хора после станаха почти чорбаджии, но не това е важно. Това, че не казаха "благодаря" е незначителна подробност, няма нужда да го споменавам. Те показаха, че могат да забият кол в гърба на този, който им е подал ръка! Да унищожат този, който им е помогнал и ги е спасил. Да го ругаят и плюят. Да се изгаврят... Никога повече! Стана ясно, че те наистина е трябвало да си изгният в собственото блато, защото само това са заслужавали. Но за съжаление, това късно се разбира. Между другото за всички тях напълно важи израза "По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня". "Храни куче, да те лае" също е валидно. Знам, че не всички хора са такива, но, ако искаш вярвай, моят опит показва, че българите са такива в голямата си част. Те са лоши, зли. Правят си кал взаимно. Завиждат на успелите, без да си дават сметка какво е струвал успеха на тези хора. Презумпцията е, че всеки краде или далаверства, но абсурд е успехите да са резултат на нещо друго. Защо ти да можеш, а те да не могат? Не си помислят, че докато те са ходили по кръчми, ти може би си правил нещо друго. После на какво ги е яд?... Има доста време още да мине докато всичко това се промени. Тези хора не са залужили да се наричат Европейци, колкото и да ги измерваме по различни критерии, дори някога да се изравнят по богатство и благосъстояние със стандартите, те пак няма да са заслужили.

Знаеш ли, че ако помогнеш на някого 10 пъти в нужда и на единадесетия път му откажеш (тогава, когато той вече е свикнал да си точи от теб), тогава той те намразва, и ти ставаш най-лошия човек за него, истински враг. За да не изпадаш в такава ситуация, предлагам ти 10 пъти да не му помагаш. Тогава на единадесетия, когато помогнеш (ако можеш), ще си точно в противоположната позиция (на предишната). А, между другото, чисто математически, това ще ти излезе и 10 пъти по-евтино.

>" .. Като нема оправия, плюл съм в тази орисия! .. "

Ако трябва отново да се заяждам, ще ти кажа, че с начина ти на изразяване в момента много си свали и без това невисокия рейтинг. Приличаш на даскалица и съм сигурен, че в даскалото яко си си зубкала навремето. Лятото четеше ли си списъците с книжките, които ви приготвяха? Тъпите даскалици при нас ги съставяха така, че да не можеш да ги прочетеш и за 8 месеца, а какво остава за една лятна ваканция. Пък и малко бяха лудите изобщо да четат такава "литература". Хаха! Тъпи павета! Сега им върнаха и още по-тъпите матури по "литература" - същата превелика простотия. Кеф ми е!

Край на отклонението.

Всъщност ми е много кофти от това. От образованието (и съответната "система") тръгват много от проблемите на България, а и както личи, ще продължават, нищо че уж българите били "много образовани".

>Така че - стига писал глупости и излез подишай чист въздух :)))

Знаеш ли, че в България не остана въздух за дишане от тези същите, на които ти искаш да им помагаме!



Тема Отг: Тъй като...нови [re: Обектив_anon]  
Автор dePhil (минаващ)
Публикувано12.12.00 08:41





~*~

_________________



Тема Отг: да, да...нови [re: Обектив_anon]  
Автор1965_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.12.00 15:24



само за проба
1965
Мисля, че тогава някъде си роден "обектив"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.