Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 17.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Шенген
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови  
АвторОбектив_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 07:48



Следва една малка извадка от статията "Миризмата на промяната" от Кольо Колев, публикувана през февруари 2000 и с данни от представително за страната изследване на агенция "Медиана", проведено по поръчка на в. "Труд". Статията е доста актуална.

ВСЕКИ ДЕСЕТИ БЪЛГАРИН НЕ СИ Е КУПУВАЛ САПУН ПРЕЗ 1999 ГОДИНА

3% от всички българи не купуват нищо. За една година те не са купили (нито пък някой им е купил), сапун, паста за зъби, дезодорант, чорапи. За бельо, обувки, дрехи да не говорим. Това са над 200 000 човека.

Всеки десети българин през 1999 година (това прави 800 000 човека) е жертвал тоалетния сапун - за една година нито е купил, нито са му купували това хигиенно средство.

През същия период от време всеки пети нашенец, т.е. 1.5 млн. човека, не е помирисвал паста за зъби.

Всяка четвърта млада жена сериозно би се затруднила, ако трябва да се съблече, колкото и да си пада по някой - за миналата година около 25% от българките не са си купували, нито пък някой им е подарил бельо или дезодорант.

Това са точните резултати - 24% от пълнолетните хора в страната (т.е. всеки четвърти) не могат да стигнат в потреблението си дори до бельото.

Както се вижда, работата се размириса.

Някой спомена нещо за падане за визите - за кого ставаше въпрос??



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Авторivcho_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 10:39



мен ме пък ми е много гот, че паднаха смотаните визи и няма да ме мотат от сутрин до мрак пред немското посолство!!!!!!!!!



Тема К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Обектив_anon_anon]  
АвторГого_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 14:32



К'ъв е тоя кольо, к'ва е тая "медиана", к'ъв е тоя "труд"? На баба им хвърчилото! Грешка. На баба им представителните извадки! Да си ги пъхнат в ... кошчето. Техните статистики са същите, като правителствените стъкмистики.

Измежду хорато, с които контактувам (около 500 човека, като, естествено, съм изключил цигани, наркомани, пияници, мързели, чалгаджии, политици, адвокати и зъболекари) няма екземпляр, като описаните.

Ти колко такива познаваш? Сериозно питам.



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Автор Pepelyashka (непознат )
Публикувано02.12.00 15:12



ti wqrwqsh li na tova deto si go *paste-nal* tuka?
Ti bylgarin li si?
Ako da- uwajawash li se sam sebe si?

btw- vizite oshte ne sa padnali- glasuvaneto zasega e samo principno da byde izwadena BG ot negatiwniq spisyk.
;)



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Pepelyashka]  
АвторDoktor_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 16:50



Pepeliashke , ostavi go momcheto , znam go ,mnogo e bolno

ne feli neshto s glavata gorkoto



Тема Отг: К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Гого_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 16:53



As saschto mislja ,che tova sa sensazii.
Kagi mi ,
1-KOJ v BG e pravil takava statistika i kak e vasmogna tja?
2-vsjako balg.semejstvo ima po edin chlen - v chugbina,kojto redovno praschta-as sam edn aot tjach,kojato ne kupuvam sapuni i mieschti se preparati v BG-saschtoto im njamam vjara.I ne samo na moite rodnini praschtam i to vseki mesez ,ami i na mnogo bliski.Kak isvarchiha statistikata s tesi mo posnati
3-Vseki balgari min. edin pat v godinata e navan i saschto si kupuva.
4-kato si dojda v BG-sabeljasvam ,che naj-poseschtavanite magasini sa KOSMETIKITE ,salonite sa krasota i ima tolkova mnogo spezialisirani magasini sa mieschtei se preparati.
5-BALGARKATA I BALGARINA sa edna nazija s iskljuchitelno goljamo chuvstvo sa HIGIENA-nesravnimo s mnogo nazii.
6-Kak moga da povjarvasch natakava galta statistika?
7-kak s takova samochuvstvie,"che si mrasen"( sasdadeno ot tasi statija) -schte vlesesch v EVROPA?
8-Balgarkata,moge da sgotvi dnes supa samo s edin kartof,no schte nachrani semejstvoto si i schte iskape dezata si , schte ispere seemejstvoto si i schte ischisti doma si.A kak stava tova-ami edno vreme dage sapun sami si varjacha horata,no mrasni ne hodicha...kak si povjarval na tesi gluposti-ami ne gledasch li u vas kake- che vsichko e chisto?
Oh njamam dumi....




Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Авторmedea_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 17:07



Obektiven,
mnogo sam vasmutena i se vraschtam otnovo-na kolko si godini ,sa da vjarvsch na takiva tvardenija ?
Seschtam se pak sa "beljoto " na balgarkata-to moge da ne e TRIUMF( t.e. edno ot skapite) ,no sam 100000% sigurna ,che e chisto.
Edinstveno mi ostava samnenieto ,che ti s edin ot tesi "fakti" ,(islogeni v statistikata ) si se sblaskval lichno i satova si povjarval-NJAMA DRUGO OBJASNENIE.
I naj-bednite hora v Bg sa CHISTI-chuvaaaaaasch li?
I sa tjach tova e gordost i ne ubivaj, malkoto ,koeto imat s tesi statii,koito tochno tova zeljat.A ti se sapitaj-SASCHTO ????????tova zeljat i kam kogo sa nasocheni?
Edinstveno sa sabnata higiena ima nechto vjarno-no tova be mnogogodischa greschna medizinska politika s naselenieto...




Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
АвторDimitar_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 17:40



Chovece ! Zashto ot svoia garderob i toaleteh shkaf si pravish precenka za cialata ni nacia?Ako ne si sreshtal bulgarki s chisto belio to te razbiram .Koia li Dama bi se sablekla pred takav marlio.
Izvini se na naciata ako imash ostanalo pone dostoinstvo.
Domitar



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: ivcho_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 00:15



Нормално е да е така.



Тема Отг: К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Гого_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 00:24



Тези проценти най-вероятно са точно хората, които ти споменаваш, че не контактуваш с тях. Цитирам: цигани, наркомани, пияници, мързели, чалгаджии, политици, адвокати и зъболекари.

Макар че не съм съгласен с всички изброени от теб категории, общо взето тези хора са немалко на брой, и от там като процент.

Понеже питаш колко познавам - познавам такива. Освен това всеки ден в офиса идват такива, от които после не може да се проветри половин час на отворен прозорец. За тези хора думата дезодорант най-вероятно нищо не значи. Защо да не е вярна статистиката? Според мен си е напълно точна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.