Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Шенген
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!  
АвторОбектив_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 07:48



Следва една малка извадка от статията "Миризмата на промяната" от Кольо Колев, публикувана през февруари 2000 и с данни от представително за страната изследване на агенция "Медиана", проведено по поръчка на в. "Труд". Статията е доста актуална.

ВСЕКИ ДЕСЕТИ БЪЛГАРИН НЕ СИ Е КУПУВАЛ САПУН ПРЕЗ 1999 ГОДИНА

3% от всички българи не купуват нищо. За една година те не са купили (нито пък някой им е купил), сапун, паста за зъби, дезодорант, чорапи. За бельо, обувки, дрехи да не говорим. Това са над 200 000 човека.

Всеки десети българин през 1999 година (това прави 800 000 човека) е жертвал тоалетния сапун - за една година нито е купил, нито са му купували това хигиенно средство.

През същия период от време всеки пети нашенец, т.е. 1.5 млн. човека, не е помирисвал паста за зъби.

Всяка четвърта млада жена сериозно би се затруднила, ако трябва да се съблече, колкото и да си пада по някой - за миналата година около 25% от българките не са си купували, нито пък някой им е подарил бельо или дезодорант.

Това са точните резултати - 24% от пълнолетните хора в страната (т.е. всеки четвърти) не могат да стигнат в потреблението си дори до бельото.

Както се вижда, работата се размириса.

Някой спомена нещо за падане за визите - за кого ставаше въпрос??



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Авторivcho_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 10:39



мен ме пък ми е много гот, че паднаха смотаните визи и няма да ме мотат от сутрин до мрак пред немското посолство!!!!!!!!!



Тема К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Обектив_anon_anon]  
АвторГого_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 14:32



К'ъв е тоя кольо, к'ва е тая "медиана", к'ъв е тоя "труд"? На баба им хвърчилото! Грешка. На баба им представителните извадки! Да си ги пъхнат в ... кошчето. Техните статистики са същите, като правителствените стъкмистики.

Измежду хорато, с които контактувам (около 500 човека, като, естествено, съм изключил цигани, наркомани, пияници, мързели, чалгаджии, политици, адвокати и зъболекари) няма екземпляр, като описаните.

Ти колко такива познаваш? Сериозно питам.



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Автор Pepelyashka (непознат )
Публикувано02.12.00 15:12



ti wqrwqsh li na tova deto si go *paste-nal* tuka?
Ti bylgarin li si?
Ako da- uwajawash li se sam sebe si?

btw- vizite oshte ne sa padnali- glasuvaneto zasega e samo principno da byde izwadena BG ot negatiwniq spisyk.
;)



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Pepelyashka]  
АвторDoktor_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 16:50



Pepeliashke , ostavi go momcheto , znam go ,mnogo e bolno

ne feli neshto s glavata gorkoto



Тема Отг: К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Гого_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 16:53



As saschto mislja ,che tova sa sensazii.
Kagi mi ,
1-KOJ v BG e pravil takava statistika i kak e vasmogna tja?
2-vsjako balg.semejstvo ima po edin chlen - v chugbina,kojto redovno praschta-as sam edn aot tjach,kojato ne kupuvam sapuni i mieschti se preparati v BG-saschtoto im njamam vjara.I ne samo na moite rodnini praschtam i to vseki mesez ,ami i na mnogo bliski.Kak isvarchiha statistikata s tesi mo posnati
3-Vseki balgari min. edin pat v godinata e navan i saschto si kupuva.
4-kato si dojda v BG-sabeljasvam ,che naj-poseschtavanite magasini sa KOSMETIKITE ,salonite sa krasota i ima tolkova mnogo spezialisirani magasini sa mieschtei se preparati.
5-BALGARKATA I BALGARINA sa edna nazija s iskljuchitelno goljamo chuvstvo sa HIGIENA-nesravnimo s mnogo nazii.
6-Kak moga da povjarvasch natakava galta statistika?
7-kak s takova samochuvstvie,"che si mrasen"( sasdadeno ot tasi statija) -schte vlesesch v EVROPA?
8-Balgarkata,moge da sgotvi dnes supa samo s edin kartof,no schte nachrani semejstvoto si i schte iskape dezata si , schte ispere seemejstvoto si i schte ischisti doma si.A kak stava tova-ami edno vreme dage sapun sami si varjacha horata,no mrasni ne hodicha...kak si povjarval na tesi gluposti-ami ne gledasch li u vas kake- che vsichko e chisto?
Oh njamam dumi....




Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Авторmedea_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 17:07



Obektiven,
mnogo sam vasmutena i se vraschtam otnovo-na kolko si godini ,sa da vjarvsch na takiva tvardenija ?
Seschtam se pak sa "beljoto " na balgarkata-to moge da ne e TRIUMF( t.e. edno ot skapite) ,no sam 100000% sigurna ,che e chisto.
Edinstveno mi ostava samnenieto ,che ti s edin ot tesi "fakti" ,(islogeni v statistikata ) si se sblaskval lichno i satova si povjarval-NJAMA DRUGO OBJASNENIE.
I naj-bednite hora v Bg sa CHISTI-chuvaaaaaasch li?
I sa tjach tova e gordost i ne ubivaj, malkoto ,koeto imat s tesi statii,koito tochno tova zeljat.A ti se sapitaj-SASCHTO ????????tova zeljat i kam kogo sa nasocheni?
Edinstveno sa sabnata higiena ima nechto vjarno-no tova be mnogogodischa greschna medizinska politika s naselenieto...




Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
АвторDimitar_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.00 17:40



Chovece ! Zashto ot svoia garderob i toaleteh shkaf si pravish precenka za cialata ni nacia?Ako ne si sreshtal bulgarki s chisto belio to te razbiram .Koia li Dama bi se sablekla pred takav marlio.
Izvini se na naciata ako imash ostanalo pone dostoinstvo.
Domitar



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: ivcho_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 00:15



Нормално е да е така.



Тема Отг: К'ви са тия глупости, дето ги дрънкаш, бе?нови [re: Гого_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 00:24



Тези проценти най-вероятно са точно хората, които ти споменаваш, че не контактуваш с тях. Цитирам: цигани, наркомани, пияници, мързели, чалгаджии, политици, адвокати и зъболекари.

Макар че не съм съгласен с всички изброени от теб категории, общо взето тези хора са немалко на брой, и от там като процент.

Понеже питаш колко познавам - познавам такива. Освен това всеки ден в офиса идват такива, от които после не може да се проветри половин час на отворен прозорец. За тези хора думата дезодорант най-вероятно нищо не значи. Защо да не е вярна статистиката? Според мен си е напълно точна.



Тема Отг:нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 00:47



1-KOJ v BG e pravil takava statistika i kak e vasmogna tja?

Пише го в постинга.

2-vsjako balg.semejstvo ima po edin chlen - v chugbina,

не е вярно

kojto redovno praschta-as sam edn aot tjach,kojato ne kupuvam sapuni i mieschti se preparati v BG-saschtoto im njamam vjara.

Качеството е според цената (или обратно) и в БГ.

I ne samo na moite rodnini praschtam i to vseki mesez ,ami i na mnogo bliski.Kak isvarchiha statistikata s tesi mo posnati

Сигурно пращаш доста големи количества, иначе може да влязат в статистиката твоите познати в неблагоприятната категория. Ако говоря сериозно, все пак това е статистика и най-вероятно не се отнася точно до теб. Учи се да разбираш проучванията.

3-Vseki balgari min. edin pat v godinata e navan i saschto si kupuva.

Не е вярно. Пък и тези неща може и от БГ да се купуват.

4-kato si dojda v BG-sabeljasvam ,che naj-poseschtavanite magasini sa KOSMETIKITE ,salonite sa krasota i ima tolkova mnogo spezialisirani magasini sa mieschtei se preparati.

Българите не са само центъра на София и луксозните магазини.

5-BALGARKATA I BALGARINA sa edna nazija s iskljuchitelno goljamo chuvstvo sa HIGIENA-nesravnimo s mnogo nazii.

Зависи с кого сравняваш!

6-Kak moga da povjarvasch natakava galta statistika?

Ей така, с малко логика и обоняние.

7-kak s takova samochuvstvie,"che si mrasen"( sasdadeno ot tasi statija) -schte vlesesch v EVROPA?

Нали аз точно това питам! Но имам предвид не себе си или някого конкретно, а всички онези, които са обект на тази статистика в негативен план, и едновременно с това - на падане на визите. Не е ли това срам за останалите, всички нас?

8-Balgarkata,moge da sgotvi dnes supa samo s edin kartof,no schte nachrani semejstvoto si i schte iskape dezata si , schte ispere seemejstvoto si i schte ischisti doma si.A kak stava tova-ami edno vreme dage sapun sami si varjacha horata,no mrasni ne hodicha...kak si povjarval na tesi gluposti-ami ne gledasch li u vas kake- che vsichko e chisto?

Тук малко се попритесни в повече...
Обаче за тази асоциация с мизерията, която правиш, само потвърждаваш това, което и аз казвам - далеч са българите от Европа още.



Тема Отг:нови [re: Pepelyashka]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:00



ti wqrwqsh li na tova deto si go *paste-nal* tuka?

Изглежда ми напълно реално!

Ti bylgarin li si?

Да, без да се гордея от това.

Ako da- uwajawash li se sam sebe si?

Да, с оглед на горното.

btw- vizite oshte ne sa padnali- glasuvaneto zasega e samo principno da byde izwadena BG ot negatiwniq spisyk.
;)

Така е. Дано след време не я вкарат пак в черния списък като видят с какви хора ще си имат работа ;) Не забравяй също, че не всички, които имат български паспорт, ние ги наричаме българи.



Тема Отг:нови [re: Doktor_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:02



Ти кой си, бе?
Я се скрий!



Тема Нещастникнови [re: Обектив_anon]  
АвторБонбон_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:18



Ти на това ли се надяваш - да ни върнат обратно в черния списък и да продължи хаоса и твоя и на ченгето Тошо Тошев "бизнеса". Имам бизнес ПОЧТЕН в БГ и обикалям на всеки 3 месеца страната ни (няколкостотин клиента). Няма такива "факти" като твоите. Който иска може да се увери с очите си, а ти бягай и се скрий. Почвай да работиш, че скоро ще си на борсата, ха-ха-ха. Снишавай се, помниш ли думите на бай Тошо? Те са за такива като теб. Време е другите българи да вземат нещата в свои ръце и да ви изметат. Изкарай 1 лев за себе си честно и почтенно, и може да ти се услади - това е доброжелателния ми съвет към тебе. Чао!



Тема Отг:нови [re: medea_anon_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:19



Obektiven,
mnogo sam vasmutena i se vraschtam otnovo-na kolko si godini ,sa da vjarvsch na takiva tvardenija ?

На достатъчно.

Seschtam se pak sa "beljoto " na balgarkata-to moge da ne e TRIUMF( t.e. edno ot skapite) ,no sam 100000% sigurna ,che e chisto.

Казах ти, че не е задължително, че статистиката се отнася точно до теб в негативен план. Надявам се, че не се разпознаваш в нея?

Edinstveno mi ostava samnenieto ,che ti s edin ot tesi "fakti" ,(islogeni v statistikata ) si se sblaskval lichno i satova si povjarval-NJAMA DRUGO OBJASNENIE.

За щастие не съм се сблъсквал лично с проблем, за какъвто ти казваш.

I naj-bednite hora v Bg sa CHISTI-chuvaaaaaasch li?

Не е вярно. Мизерията е мръсна сама по себе си (чисто физически).

I sa tjach tova e gordost i ne ubivaj, malkoto ,koeto imat s tesi statii,koito tochno tova zeljat.

Нещо не ти се разбира текста.

A ti se sapitaj-SASCHTO ????????tova zeljat i kam kogo sa nasocheni?

Срещу мизерията са насочени.

Edinstveno sa sabnata higiena ima nechto vjarno-no tova be mnogogodischa greschna medizinska politika s naselenieto...

Точно така! Поне 30% от българите могат с лошия си дъх да убият даже кон. Достатъчно е да се повозиш в градски транспорт и да ти се наложи някой да ти каже нещо! Но даже не е нужно да се качваш на трамвай, защото е достатъчно да ти се наложи да си размениш 2-3 думи с някого на сергията на кварталния пазар, докато си купуваш зеленчуци.

Точно тези са и хората от статистиката, които не познават пастата за зъби - бедни пенсионери на държавна осигуровка, хора от малцинства и т.н. (все българи, по смисъла на статистиката). Това е то, мизерията. А между другото, от медицинска гледна точка това си е зараза, която се предава по т.нар. "въздушно-капков" път и на незасегнатите до този момент "чисти" хора.

Схващаш ли?




Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Автор Perlichka (новак)
Публикувано03.12.00 01:25



.

Mit dem Kopf durch die Wand !


Тема Отг:нови [re: Dimitar_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:34



На въпросите ти е отговорено по-горе. Относно обидите ти - все едно не съм ги чул. Имай предвид, че "нацията" сама създава преценката за себе си пред тези, на които им е работа да я преценяват. В случая говорим за Европа, социологическите агенции и всеки един от нас.
И не аз ще се извинявам на нацията, а по-скоро трябва да стане обратното. Ти също трябва да се ми се извиниш.



Тема Отг: Нещастникнови [re: Бонбон_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 01:42



Едва ли заслужава да ти се отговаря!
Дрънкаш пълни глупости.

Ти на това ли се надяваш - да ни върнат обратно в черния списък и да продължи хаоса и твоя и на ченгето Тошо Тошев "бизнеса".




Тема Отг:нови [re: Perlichka]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 02:00



Et le mur est tombй enfin!



Тема do SUBEKTIVNIJнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 20:53



Snaesch li "Schto e statistika i ka se pravi tja?"-isglegda predstav njamasch.
Pri tesi uslovij v BG -tja e navasmogna-Ulichna targovija,megasini(sa sapuni) koito ne plaschtat danazi,fiktivna rabota s kasovi aparati,nito edna sozialna ,normalno raboteschta slugba,kojato eventualno bi mogla da dade svedenija sa registrirani besdomni,besrabotni, it.n.
Nito edna normalno vodeschta si registraturata bolniza ili sdravno savedenie...
Eh piatam te VSESNAJKO kak se napravi tasi statistika
- anketa po ulizite i dompovete???,
- svedenija ot isbroenite savedenija???;
- finansovi, slugbi s dobre ochranjavan archiv i svedenija sa oborotite na isbroenite magasini???,
- KAK ???
Ili ti broisch kato minavasch po ulizata-koj mirische i kopj Ne?
UNIKALNO-ne si li chuval ,sche mnogo vestnizi se borjat da ozelejat?
Posnavasch li ot bliso druga evropejska nazija-da si givjal mnogo godini sred tjach?..
Ubedena sam ,sled "PISANIJATA TI" ,che NE .
Ami blenuvanite ot mnogo balgari AMERIKANZI-snaesch li neschto sa tjachnata higiena?
sa ruskata? sa nemskata?
Moga da ti napischa ROMANI sa tasi higiena,ama tja moge i da se sabelegi pres kratkija im prestoj v BG-
NENAM dumi.......................................
Samo ako si mnogo mlad ,moge dati se prosti takova stanoviste...



Тема do SUBEKTIVNIJAнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 21:02



Eto ot tosi ti otgovor ,moge da se napravi isvod sa vasrastta ti i umenieto ti "da chetesch megdu redovete v daden vestnik".
Kak mislisch da giveesch v EVROPA,sled kato njamsch neobhodimoto dostojnstvo,samochuvstvie ...?
Poogledaj se megdu tvoite bliski idalechni posnati,i schte se ubedisch ,sche njama megdu tjach takiva ,kakvito sa opisani v statistikata.
Isvesten % besdomnizi,pijanizi i nemarlivi hora ima vav vsjaka nazija i tova saschto e normalno,no po tjach ne mogat da sepravjat generalni sakljuchenija...
Nadjavam se da ne mi se sardisch,sche taka familjarno rasgovarjam s teb, no temata go isiskva.
s posdrav
medea



Тема Neshtastnik - prepisva na drugite ,tova koeto e нови [re: Dimitar_anon]  
АвторBorec_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 22:29



toi samiat=nishtojestvo=perverznik.



Тема do SIUBEKTIVNIJAнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 23:41



Prolichava isvetno obrasovanie v poslednija ti posting,no ne ti dostiga gitejski opit,vaspitanie (domaschno i politichesko)
Galko,che takiva mladi hora bes dostojnstvo i nazionalno samochuvstvie schte vljasat v EVROPA.
Sensazionnite materiali v slabite vestnizi vinagi "namirat" svoite chitateli.
Vapreki tova procheti "Isrorija na BG-novoto isdanie,Etika na choveschkite vsaimootnoschenija,Statistiki-vidove,metodi ispolsvani pri sasdavaneto im,"Ima li sensazii v savremennite medii?"
i oschte mnooooooooooogo trjavba da chetesch.
Slogi raka na sarzeto si i si otgovori-koi ot tvoite posnati,bliski sa mrasni i mirischat?
Vav vsjaka nazija ima isvesten %- besdomnizi,pijanizi ili nemarlivi hora.Po tjach ne mogat da sepravjat isvodi s azjala NAZIJA.
Osobeno,ako ne posnavasch i njamasch predstava ot drugi nazii.





Тема Отг: do SIUBEKTIVNIJAнови [re: medea_anon]  
АвторCarica_Nur_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 23:54



I pri nas v egipet mirishat no ne go pravim tolkova goliam problem ;
vie si imate po-hubavo upravlenie ot nasheto ( SDS e po-demokratichna partia)
i shte se opravite po-byrzo pone s chistotata ; nie kakvo shte pravim obache?



Тема Perlichkaнови [re: Perlichka]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.12.00 23:54



Ne rasbiram namesata ti v tosi rasgovor-
"s glavata pres stenata"?
Nadjavam se che ni si na stanovisteto na tosi mlad mag-ili,saschtoto tova maloslovno, i ne sa vsichki rasbiraemo isrechenie moge da se talkuva po mngo nachini...???
Njama da e loscho da pokagesch zelomadrie,kakvoto vinagi pokasvasch,kogato si s tosi NIK.
Ne sastavaj na negova strana samo,saschtoto as se namesich s drugo mnenie!Badi obektivna!
S mil posdrav kam teb( ne tarsja revansch ,povjarvaj mi, uvagavam choveka vav vseki edin ot tesi virtualni sabesednizi)
medea




Тема Отг: Perlichkaнови [re: medea_anon]  
Автор Perlichka (минаващ)
Публикувано04.12.00 00:30



Медеа, погрешно си ме разбрала...
:))))))
"Mit dem Kopf durch die Wand" mi e signaturata, kojato izliza na wseki moj posting.
A na towa mnenie sym napisala samo edna tochka, bez da izrazjawam pozicija, zashtoto towa beshe edinstwenijat nachin da otworja temata - imashe smushtenie w rabotata na DIR_a - pone pri men.
Zatowa se izwinjawam, che snoshti pusnah njakolko mnenija samo s po edna tochka.
:)
Mnogo te molja, da spresh da namekwash za drugi nickowe.Otkakto sym w klubowete, a to e predi ti da se pojawish, winagi sym pisala s tozi nick.
Ako se symnjawash, moge da popitash Ivo - na nego pone mu wjarwash, nali ?!
Ili w krajna smetka, kagi naj-nakraja, s kogo me byrkash.
Pozdrawi na Deutschland.



Тема Отг: Perlichkaнови [re: Perlichka]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 03:17



Blagodarja ti sa otgovora.
I as imach smuschtenija s dostapa i ti vjarvam.
Ostanaloto e istorija i ako njakoga stanem dobri sabesednizi schte pischa s udovolstvie povesche,saschtoto ima mnogo tvoi ьpostingi na koito sam se vaschichtavala...
A na stojnosnite lichnosti ,makar i temperamentni, vinagi sam se usmichvala i podavala s udovolstvie raka.
Dobro utro i dobra sedmiza ti gelja ot sarze
medea



Тема Отг:нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 03:34



За какво мое становище питаш? Аз просто пуснах част от една статия, която ми се стори актуална и интересна. Не ми е работа да я защитавам или да проверявам дали е вярна статистиката, но изказах мнение, че е доста вероятно да е така, както е написано, съдейки по собствени наблюдения. Имай предвид нещо важно, а именно, че ставаше въпрос за представително изследване за страната, а не за София. Напълно възможно е да е така. Знаеш ли, че в момента има селища в БГ, които нямат течаща вода или водата е на режим, топлата вода е лукс. Знаеш ли, че само преди няколко години в София ВОДА имаше само за няколко часа на всеки 3 дни! И това продължи няколко месеца! Хората не се оплакваха обаче, значи не им е било голям проблем. На други места по света щеше да има недоволства, оставки, виновни, наказания. Но момент, тук е БГ, хората са търпеливи и спокойни...
Та, значи и едните, и другите хора са си свикнали да живеят по един такъв начин и всичко е ОК. Не знам дали си се возила в градски транспорт през лятото, когато е малко по-горещо.

На чужденци им е правило впечатление даже като са били в БГ, че българите масово миришат на пот. Както и да е.

Не се мъча да доказвам нищо, просто ти казвам едно-две неща, в случай че не ги знаеш.

За статистиките си права общо взето напълно. Винаги можеш да постигнеш резултат, какъвто искаш предварително. Но не е там работата. Не гледай нерегистрираните обороти на търговците, а виж доходите на най-бедните, виж кое колко струва, и какво може такъв човек да си позволи на месец да си купи, и ще видиш, че нещата се връзват. Това е свят, който не се вижда от повечето хора, но иначе си съществува съвсем реално.

Айде, че се разприказвах повече от необходимото.



Тема Отг:нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 03:51



За статистиката ти отговорих по-горе. За известния процент бедни, бездомници, пияници, немарливци и т.н., за които говориш, че ги имало навсякъде, ами просто те тук са доста повече като процент и от това идват и резултатите. Вярно е, че между моите познати няма такива (чак такива), които са описани в статистиката, но това, както се опитах да ти обясня, нищо не значи. Просто аз нямам познати, от въпросните групи хора, които правят процентите.

Относно достойнството и самочувствието ми, те не се базират, и нямат толкова много общо с това дали съм българин, а на лични постижения - и за двете не можеш да съдиш дали ги имам или не, защото не знаеш. Ако живееше през последните 10 години в БГ нон-стоп, щеше да разбереш някои работи. Задай си и въпроса на онези незнам колко-стотин хиляди българи, които потърсиха реализация в чужбина. Те сигурно също са особено горди и за тях е "първа радост..." всъщност може, отдалеч нещата може би изглеждат по друг начин, защото съществени неща от там не могат да се видят.

И не се сърдя, няма за какво да се извиняваш, може би аз трябва да ти се извиня за неволно резкия ми тон на моменти. Чао.



Тема Отг:нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 04:04



Prolichava isvetno obrasovanie v poslednija ti posting,no ne ti dostiga gitejski opit,vaspitanie (domaschno i politichesko)

Това е от твоята гледна точка.

Galko,che takiva mladi hora bes .............. i nazionalno samochuvstvie schte vljasat v EVROPA.

Ами жалко, обаче това е положението.

Sensazionnite materiali v slabite vestnizi vinagi "namirat" svoite chitateli.

Ще ми кажеш ли имената на няколко "силни" вестника?

Vapreki tova procheti "Isrorija na BG-novoto isdanie,Etika na choveschkite vsaimootnoschenija,Statistiki-vidove,metodi ispolsvani pri sasdavaneto im,"Ima li sensazii v savremennite medii?"
i oschte mnooooooooooogo trjavba da chetesch.

ОК.

На другите въпроси вече ти отговорих няколко пъти.



Тема Отг: do SIUBEKTIVNIJAнови [re: Carica_Nur_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 04:10



Египет нали няма да влиза в Европа, ако ми е вярна информацията? Ако тук е по-добре според теб, защо не дойдеш?



Тема Отг:нови [re: Borec_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 04:24



Това Борец има ли нещо общо с Мутра? Заради тези влязохме в черния списък.



Тема ОБЯСНЕНИЕТО НА СТАТИСТИКАТА!нови [re: Обектив_anon_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 04:58



Понеже някои настояват за това, че статистиката е абсолютно невярна, а и вече е време да го кажа, защото неведнъж вече ме обявиха за ненормален и субективен (прибързано, естествено):

Има една "клопка" в статистиката, на която повечето се хванаха, но ако се чете точно, всичко е наред. Става въпрос, че 800 000 човека не са купували тоалетен сапун през миналата година (всеки десети българин). Това обаче съвсем не означава, че те не са купували никакъв сапун. Вероятно просто са купували най-евтиния и обикновен сапун. Това е нещо като задача по логика. Разликата в изводите е съществена.

Тук вече неправилно (и умишлено) това се извежда като подзаглавие, че всеки десети българин не си купува сапун. От тук идва сензационността и неверието в целия материал. Който чете само заглавието, а не чете материала, анализирайки го правилно, изпада в състоянието, в което изпаднаха повечето тук. И обвиниха статистиката и статията и вестника и мен и не знам още кого.

Надявам се вече уважаемите критикуващи да се поправят и да съобщят дали все още смятат, че резултатите са толкова нереални.

Поздрави



Тема Отг: БЕЗ ВИЗИ ЗА КОГО? БЪЛГАРИТЕ СМЪРДЯТ!нови [re: Обектив_anon_anon]  
Авторivolator_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 06:20



Ti smardish .Mii se po -chesto bokluk takav



Тема Radvem se che vse pak нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 10:26



si OBEKTIVEN
s posdrav
medea



Тема Privetнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 10:38



OBEKTIVEN,
ne mislisch ,sche po nochtite-utrini sme samo nie v kluba i sme po-emozionalni,kakto noschttapredraspolaga noschta i satova rasgovarjachme s takav patos,no mnogo me boli kato kage njakoj neschto sreschtu BALGARITE-isostreni nazionalno prinadlegnostni emozii,poradi dalag givot navan.
A kato si dojda, samo sled sedmiza sapochvam da se jadosvam ;-)))))))
Prijaten de( a sa neplateni danazi na targovzi ,spomenasch ,saschtoto iskach d aisbroja eventualnite "istochnizi na informazija sa edna takava realna statistika,a ne saschtoto e moja rabota da gi kritikuvam-vapreki,che tova e druga GOLJAMA TEMA-neplateni danazi-slaba dargava-slabi sozialni slugbi-slabi pensionni fondove-i otnova bedna starost,kato bedna mladost.Rasbirasch me nali?Dokato tova ne proumee balgarina schte badem bedni.
BEDnI,ama s bogati duschi ;-)))) vse stova se uspokojavame.




Тема Отг: ОБЯСНЕНИЕТО НА СТАТИСТИКАТА!нови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 10:50



ama as veche se povtarjam -NE MOGE TESI RESULTATI DA SA REALNI i obajsnenieto ti sa 800 000 choveka saschto ne e savsem ...
Statistika vinagi se pravi s edna grupa ot hora(ISVADKA se naricha)
Mnogo mi se iska da ti raskaga po-podrobno sa higienite navizi na nemzi(proslovutata chista nazija9 ,na ruskini,na franzusi,ami italianzite-oh boge opasi-samo GEL i PRFJUMI"saglachvat feromonite idvasschti ot porite...
Sa skandinavzi i anglichani njama da govorim-tam si e studeno i predpolaga druga higienna kultura.
A kolkoto do ROMITE- emi imame si gi v poveche-saschtoto pri nas im e dobre-ot dargavnicheska gledna tochka(njakade po postingite sam go pisala saschto i kakva e raslikata s drugite dargavi)
Sled kato si gi imame- si imame koloritnija im bit.Ama da opravim STATISTIKA tochno s tai "ISVADKA" e nelogichno.
SAGLASEN??
s posdrav
medea



Тема Отг:нови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 19:13



В общи линии съм съгласен, но най-съгласен съм с това, което аз казах.

Ти прочете ли ми всички отговори?



Тема Akoнови [re: Обектив_anon]  
Авторmedea_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 20:50



s tova tvardenie iskasch da kagesch ,che UVAGAVASCH sebe si-OK- s radost priemam,
no ako si VLJUBEN v sebe si e to otva e...nova tema-NARZISITE V KLBOVETE ;-))
Moge i da ne sam prochela vsichko ot teb,sa koeto molja isvinenie




Тема Отг: Akoнови [re: medea_anon]  
АвторОбектив_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 21:24



Не, исках да кажа, че при различие между моето и твоето мнение, съм съгласен с моето ;-)



Тема Отг: Отг: Perlichkaнови [re: medea_anon]  
Автор Perlichka (минаващ)
Публикувано05.12.00 01:08



Благодаря ти за оценката, Медеа.
Почти винаги се отнасям сериозно по въпроса, който е предложен за дискусия, дори се замислям, дали пък някога не дотягам на другите с тази си сериозност...
Ако искаш, можеш да ми пишеш на


Желая ти също успех и тайно ти завиждам, че си там.
:)
Не съм била в Германия отпреди 10 години - прибрахме се, за да гласуваме за СДС тогава...




Тема А бе сладур Баба ми прави по 500 кг сапун за 6 меснови [re: Обектив_anon_anon]  
Автор Дyx (минаващ)
Публикувано12.12.00 17:02



Не се коркай.Не това е прпблема.А сапун ако нямаш ще ти дам няколко килограма.По селата Бабите правят най-малко по 2 теникии.Това е средно по 20 кг.Така,че спокойно.Времето ни отряза крилцата и миризливите сапунчета.Да го духа статистиката.Това е най острото ми изказване ама е супер глупост да се коментира ПОДОБНО нещо

Търси......не спирай...........времето тече...


Тема Хич не ти е остро изказването,нови [re: Дyx]  
Автор ASSASSlN (непознат )
Публикувано12.12.00 17:16



Даже е много нежно. Кой му дава право на тоя пръдльо да обобщава така гръмко нещата, въз основа на някакви измислени проценти, целящи сензация? В смърдящия таблоид "Труд" нещо свястно да си чел някога, освен програмата на TV?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.