Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Шенген
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема nekoi da mi obiasni...нови  
Авторmomchil (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 17:03



ce, neznam, ne sam se interesuval dostatacno dosega!

kak se patuva sega na zapad, i kak se ocakva da stava tova ako padnat vizovite ogranicenia?
vizite koito se izdavat sega za kakav srok sa i kakvi prava davat na pritejatela im v saotvetnata strana?

kakva e razlikata ako sega primerno mu skimne d aida da se kaca na Aifelovata kula i da se varna, i ako tova mi hrumne kogato nema vizovi ogranicenia?

i, zasto tolkova vsicki sa huknali po cujbina??????

t.e. tezi vizi sega davat li pravo na rabota v saotvetnata strana!
i, togava kogato nema da ima nujda ot vizi, ste imali pravo da raboti tam tozi koito e otisal?







Тема Отг: nekoi da mi obiasni...нови [re: momchil]  
АвторIvan (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 18:00



A pyk az te pitam kak moze da si tolkova typ be, kakvi prava ochakvash ot vizite???



Тема Отг: nekoi da mi obiasni...нови [re: Ivan]  
АвторБай Хуй (Нерегистриран)
Публикувано23.11.00 19:20



ti si nekaf gion be dragi!ela v cluba da ti teglia edna che tuka ne e udobnooo!!!!!



Тема Отг: nekoi da mi obiasni... [re: momchil]  
АвторБългарин2 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.00 22:31



Решиш ли да се разходиш до Айфеловата кула,трябва ти само пари ,малко куфарче,слънчеви очила и мобифон.Купуваш си билет до Париж и отиваш на летището.КПП те пита :"къде си се запътил" ти "Париж" и толкоз.Ако имаш до 5000 лева,пардон ДМ няма да ги обявяваш,но ако имаш над-ще ги декларираш,така рекват българските закони.Стигаш Париж,там никой не те пита колко пари имаш,само поглеждат твоя паспорт,аха,българин,редовен е,хоп печата на влязъл и толкоз.Това е обаче е туристическо пътуване без виза.Можеш да останеш в страната до 3 месеца,ако искаш повече,тогава ще се иска виза.Ако искаш да работиш,трябва да имаш работно разрешение-работна виза.В много стани на ЕС,работната виза се издава само ако имаш работодател,който да ти даде писмо,че те взима на работа.Ако искаш да работиш без работна виза в тези 3 месеца,това става на черно,зависи в коя страна си от ЕС.В Гърция,Италия,Испания,отчасти Германия нелегалния труд върви ,но не и на Север.Опасно е да те хванат,опасно е за работодателя също.Законите на ЕС са страшни в това отношение.



Тема Отг: nekoi da mi obiasni...нови [re: Българин2]  
Авторmedea (Нерегистриран)
Публикувано25.11.00 18:51



Visite bivat raslichni ,v savisimost ot zelta na poseschtenieto-
-gostuvane-do 3 meseza,s pokana v kojto se opisva koj te kani,kakvi sa mu prichodite i na kakva ploscht givee;BES PRAVO SA RABOTA
-rabota-rabotna visa(opisano e mnogo dobre v po-gornija posting)Rabotodatel,dokument sa prichodite,koito toj se sadalgava da ti osiguri i.t.n,mjasto i sredstva sa giveene.
-ekskursija-do 3 meseza s poschen adres,i sredstva sa pregivjavane-BES PRAVO SA RABOTA
-bisnesvisi-moslja che i tova se snae,ako ne pischi mi schte ti otgovorja.
-s zel sabirane na semejstvo-edinija ot semejstvoto e chugdenez ili pak raboti postojanno v saotvetnata strana i iska da pribere semejstvotosi pri sebe si.BES PRAVO SA RABOTA na vtorija chlen ot semejstvoto-samo pri opredeleni uslovija ili sas spezialno rabotno rasreschenie.
-uchebni(studenski) visi-i satjach sam ubedena sche se snajat neschtata.S pravo narabota do 60 rabotni dni v godinata(ofizialnija sakon v Schengenskite strani)i s plaschtaneto na saotvetnite danazi.
-sa lechenie(medizinsko,sredstva,pridrugitel i dr. neschta saschto se snajat)
S edna dumaa, s PARI moge navsjakade i vsjakoga i
i tam kadeto ne sPARI ne stava ,to togava stava
S MNOGO PARI.
Svuchi gestoko,no taka e ustroen sveta.
s posdrav
medea



Тема Отг: nekoi da mi obiasni...нови [re: Българин2]  
Авторangie (Нерегистриран)
Публикувано28.11.00 01:17



Skupi Mom4ile, ako vizite ne padnat, a ti vse ochte iskach da vidich Paris, chte trjabva da ti pratja edna pokanka ot Franziata, i ako togava ti dadat viza, chte doida li4no da ti prevejdam v Paris. Ako si posluchen, moje da mi doidech na gosti v Nice. Dobre 4e ne si momi4e, chtoto na tjah sega hi4 ne im davat vizi, poradi pri4inata 4e ot bulgarkite tuk polovinata sa studentki, drugata-prostitutki na Promenade des Anglais. Az padam v purvata kategoria, tui 4e moje da njamam s kakvo da te nahranja ( osven s vera), no chte imam kude da te podslonja.
anguelina_popova@voila.fr



Тема Отг: nekoi da mi obiasni...нови [re: momchil]  
Авторvikki_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 14:06



Ami v momenta, ako iskash da otidesh na Aifelovata kula, shte triabva da chakash na bezumna opashka v posolstvoto, da nabavish edin kup dokumenti(kserokopie ot trudov dogovor, ot trudovata ti knizgka, dokument za plateni osigurovki, sluzgebna belezgka ot rabotodatelia che shte te pusne v otpusk za vremeto v koeto iskash da patuvash, dokument ot bankata che imash bankova smetka i kakva e sumata, platena hotelska rezervacia). Ako imash sobstven biznes saotvetno kserokopia ot sadebna i danachna registracia na firmata, poslednata danachna deklaracia za tova che niamash zadalzgenia kam darzgavata i kakva ti e bila pechalbata za predhodnata godina. S vsichko tova se iztiposvash v saotvetnoto posolstvo i te praviat na maimuna, dokato reshat dali da ti razpishat.Ako obache padnat ogranicheniata - vzimash si zadgranichnia pasport i...potegliash:)Na mitnicata ti slagat edin pechat v pasporta che si izliazal ot stranata i nikoi ne te ogranichava koga shte se varnesh i kakvo shte pravish tam. Mozgesh da vlizash i izlizash ot stranata po koeto vreme iskash i za kolkoto vreme iskash, bez da te ogranichavat sas sroka na vizata. Mezgdu drugoto - nezavisimo vizata s kakav srok e izvadena, s neia imash pravo samo 1 pat da izlezesh ot stranata. I vlezesh li obaratno v BG, posle triabva sas sashtata procedura da vadish nova viza, ako iskash da izleznesh pak...Razbra li kakva e razlikata?:)Nervi, vreme i pari...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.