Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: coffeemate]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано02.01.16 22:21



Ако за тези дейности не се плаща, няма да има кой да ги върши.поради простата причина, че според библейските догми попа трябва да има семейство.А семейството си иска своето, ако всички тези дейности не се заплащат, рядко някой може по незнам и аз какво чудо да издържи на това призвание.
ся, колко от поповете са свестни и искрени във вярата си и за колко това е изтачник само на доходи е друг въпрос.но ако на някой вярата му зависи от това колко са вярващи поповете, начи толкова му е и вярата.
А работата на един свестен поп, ти гарантирам, че е убиствена.само си представи няколко погребения, венчавки, кръщения...и какво ме се струпва на психиката и как като се прибере е парцал....

Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!



Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: The bad reptile]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 22:32



виж сега, няма защо да си мерим вярата, щото това е безсмислено. реално аз винаги съм била вярваща

не ми трябват никакви писмени източници, за да съм си вярваща.

за другото- не си прав. изнурителен е трудът на много хора, но това - да наслагат различни цени на едно и също деяние из софийските църкви- неее. аз ти гарантирам, че ако отида и поискам да си кръстя детето без такса- няма да го кръстят. как е възможно такъв абсурд да съществува. ами ако съм крайно бедна?! още на входа и ме губят като авторитети.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: The bad reptile]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 22:33



бих ти повярвала, но дай по-дълго изложение, де. напиши статия, роман. на какво да ти вярвам.

че сме изостанали- какво беше там..последните ще бъдат първи, м?



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: coffeemate]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано02.01.16 22:37



да бе, ся почвам да пиша доктората



Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: coffeemate]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано02.01.16 22:44



Виж ся, сигурно има и такива, които няма да го кръстят без да си платиш, но и със сигурност(аз познавам не един и двама), ако кажеш на истински вярваш свещенник, че не можеш да платиш толкова голяма за теб сума, или поне не цялата, ще го кръсти.....И молитви там каквито иска човек ще му прочете или каквото и да е от светите тайнства да извърши.
Апък ако за някой, това да намери такъв свещеник е мнооого тежък ангажимент, който не си заслужава, начи пак толкова му е вярата



Уф не ми се говори по тази тема

Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: The bad reptile]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 22:44



аааа цениш си твоя труд, ожалваш ми клетите попчета, а над 8 хиляди беседи и такава отдаденост- безупречен живот от-до , го наричаш секта/ерес. всъщност на кой му дреме дали е секта или ерес?! по-скоро ми е смешно

пък като се знам каква съм прилежна в четенето, а пък за прилагане и дума не мога да кажа....то май и ти си така прилежен.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: The bad reptile]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 22:48



ти не ме разбра- аз не съм нито крайно бедна, нито стисната. но ако си направя експеримент- така ще се получи. а нямам никакви скрупули да ги подложа на експеримент, защото за мен това нещо, оригинално, трябва да не е обвързано с пари. даренията са едно, таксата е съвсем друго нещо и опорочава цялата система. не знам, защо не го разбираш

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: coffeemate]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано02.01.16 22:51



Абе тука има някой подробности(то и там де, при попчетата, дет хич не са ти ясни)Трябва, да ти стане абсолютно ясно, да обеснявам всяка една...немакак да стане



Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: coffeemate]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано02.01.16 22:56



Уф, прекрасно те разбирам....но просто някой виждания, които при мен се формират от различен фактор, а при теб от общо светски.......и мен ме мързи да пиша по-обширно(а съм сигурен, че ще е и безсмислено), довеждат до това неразбиране.

Ако беше прочела книгите, които ти препоръчах, сега прекрасно щеше да ме разбереш

.........Ако помниш въобще

Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Тема за всякаква музиканови [re: The bad reptile]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 22:58



е, за финансовата част може да ми обясняваш. все пак ако не от друго- от сметки разбирам.

сигурно- една част отиват за едно, втора за друго, трета за ремонт, четвърта за заплата и т.н.

добре, че Господ храни врабчетата, че ако трябваше да си плащат милите...

смело мога да ти заявя, че българската църква го докара дотук заради "стройната" си система от събирания. ако нещата бяха оставени хората сами да се погрижват- само виж колко църкви в България са построени от доброволни дарения и труд. подценяваш българите, но те за нещо дето е духовно не обичат да плащат. и не е редно. сега, че всяка втора жена на средна възраст ходи на йога, нали..това са глезотиите.

и ако в това се състои атеизма на българите- браво на тях. лошото е, че много хора не само по форма, а и по съдържания нямат вяра. с каквито и думи да се обличат мъдростите и истините- безпредметно е, ако е кухо в хората

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 02.01.16 23:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.