Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: талантите нинови [re: Vitalite]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.11.15 22:05



Зависи какъв вид падане...



Тема Re: талантите нинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.11.15 22:15



Обратното на еволюцията, застой - спира да се движи.
Образно: на река ако водата спре да се движи, тя се застоява, заблатява, бе става гнусна, прецаква се тотално...





Тема Re: талантите нинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано12.11.15 22:49



Никой не иска да се променя.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: талантите нинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.11.15 23:09



Нямам в предвид баш промяна, не и казано в такъв смисъл.
По скоро е движение...
И човек няма избор, винаги се движи независимо дали иска или не, защото застоят също е движение, но в обратна посока - назад...



Редактирано от lvony333 на 12.11.15 23:10.



Тема Re: талантите нинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано12.11.15 23:33



Виж, за да ме разбереш. То по същия начин и никой не иска да остарява, но времето не може да се спре...
Та въпроса не е кой какво иска, а на къде се движи, защото се движи, ще/не ще...





Тема Re: талантите нинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано12.11.15 23:58



Какво точно е 'движението".

Аз съм сигурна 100%, че никой от хората, които съм срещала не искат да се променят. За мен това е еволюцията. И всеки от нас буквално чака творението да му бие шута натам, където на творението му е кеф.т.е. дори плана-кое по-напред да изграждаме и кое ще почака, не е наша работа и никой не го и очаква от нас. Та, когато си седим и си чакаме шута-ние сме в застой?! Не мисля.

Остаряването не ти е подходящ пример.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 12.11.15 23:59.



Тема Re: талантите нинови [re: lvony333]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.11.15 09:13



защото застоят също е движение, но в обратна посока - назад...

Според мен - не е така.

Застоят е времето, когато се мобилизират ресурсите нужни за промяната. Нещо като Тардис е - отвън прилича на малка синя телефонна кабина, а отвътре е просторно и пълно с живот.



Някои съвсем естествено си ги влече "назад". Ама това са тези, които не виждат в промяната полза и необходимост за себе си - те отстояват "себе си" до край. И в този случай - "назад" - е само от гледната точка на преминалите "напред".



Тема Re: талантите нинови [re: Vitalite]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.11.15 11:27



Назад и напред казвам условно, че то за всеки посоката е индивидуална. Напред за един може да е назад за друг, но винаги се казва "напред" защото се говори от гледна точка на първия, за който се отнася, че е напред.

Застоят е времето, когато се мобилизират ресурсите нужни за промяната. Нещо като Тардис е - отвън прилича на малка синя телефонна кабина, а отвътре е просторно и пълно с живот. - Това, така както си го описала не е прилича на застой. Има много живот и неща в тази "телефонна кабина"- много неща се случват в нея.... и то в определена посока/и, лмогика... та си има движение и посока на движение.. и не отговаря на определението за "застои".





Тема Re: талантите нинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.11.15 11:37



И всеки от нас буквално чака творението да му бие шута натам.... - Кои са тези "всеки"? Аз поне не познавам хора, баш в такава (пълна) степен отказали се изцяло и от не-многото свободна воля която имат хората.


То на такива затова така им се и получава. Творението може да е искало да ги погали точно в този момент, но те да са толкова неадекватни и неподготвени, че го възприемат като шамар или шут и в крайна сметка така им се и отразява....



Тема Re: талантите нинови [re: lvony333]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.11.15 12:10



Струва ми се, че ти разбираш под "застой" това, което за мен е "зацикляне".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.