Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Тема КОДЕКС НА ПИНГВИНО  
Автор ПИHГBИHO (непознат )
Публикувано07.01.07 17:42



Здраве желая аз съм Пингвино от Радомир,а в нашия град си спазваме диалекта.Ние в Радомир сме ШОПИ и си имаме следния кодекс:

1.Най-обичам да съм змия-ем си лежим,ем си одим.
2.Най-мразим да мислим.
3.Кога ми се приработи,седам и чекам да ми мине.
4.Кога съм гладен не ми се работи,кога се наручам,ми се приспи.
5.Я че си запалим къщата,та да изгори на Вуте плевнята.
6.Никога не могат да ми платят толко колко я сам изработил.
7.И по 10лв. да направят бензимна,я па че си карам колата;и без пари да е-па че го краднем.
8.И сам да съм у трамвайо,па че се бутам.
9.И сам да съм на опашката,па че се прередим.
10.И сам да съм на острово па че се заградим
11.Я не помним да има ден да ми се е работило и да не ми се е пило.
12.Я одим на работа да си починем,ке си го отработим дома.
13.Отдека да си въртим гъзо,он па че си е отзад.
14.Оти да се косим като че ми мине.
15.Они ми плащат колко да не умрем,ама я им работим колко да не заспим.

Редактирано от ПИHГBИHO на 07.01.07 17:44.



Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНОнови [re: ПИHГBИHO]  
Автор Гeo,rpaф (дипломиран)
Публикувано07.02.07 19:53



Шамар да е - аванта да е!



Това не го ли знаете в Радомир?

Впрочем в този славен град има едно уникално архитектурно решение,което вероятно аз единствен (другоселец) съм регистрирал,защото имам тъпия навик като пътувам да гледам нависоко,а не на нивото на очите.Става дума за един апартамент в един блок - пада се отдясно на пътя за Кюстендил,след болницата в първия или втория блок.На 3-4 етаж,като погледнеш фронтално блока е някъде вдясно от средата.Говоря за една като излязла от приказките тераса с една ми ти фантастична балюстрада,която прекрасно се вписва в характерната соц-панелна екстровертност на архитектурно-дизайнерското пространство,съчетана с едри правоъгълни блокове бял мрамор (вероятно карарски или поне пирински),с големи черни фуги,добре забелязващи се от пътя чак,всичко това омекотено от елементарното селско-еснафско околоблоково пространство.......Леле,кво ми стана,спрете ме бе,хора!!!
Но действително това творение на изискана радомирска артистична душа заслужава да се види.Когато следващия път минавам оттам,ще спра специално и ще го снимам,за да може да ви го покажа...Пингвино,ти сещаш ли се за какво говоря,т.е.пиша,или и ти дори не си забелязал този феноменален балкон?

Говори си,не ми пречиш!

Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНОнови [re: Гeo,rpaф]  
Автор ПИHГBИHO (КРАЛСКИ ПИНГВИН)
Публикувано08.02.07 12:06



Аз пътувам всеки ден до София и обратно,но такова нещо не съм забелязал.Трябва да проверя!

Ти как го скивна от колата?




извод - трябва да си купя кабрио,за да забелязвам забележителностите на високо.




Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНО(na shopa)нови [re: ПИHГBИHO]  
АвторBoschmann (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 20:06



а бе ПИНГВИНЧО !! защо моито момче ти копирач нещастен цитираш КОДЕКСА НА ШОПА бе??? не можа ли да си измислиш нещо твое а си украсил нещо толкова оригинално?? (не приемаи тва като викане а като приятелска забележка!!!)



Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНОнови [re: ПИHГBИHO]  
Автор Гeo,rpaф (дипломиран)
Публикувано08.02.07 20:49



Нали знаеш - каретите се движат доста бавно....



Просто имам навика да гледам сградите,дори и панелките,когато пътувам.Можеш пътьом да забележиш най-невероятни неща - като въпросния балкон например.Терасата на един дом е външния израз на душевността на обитателите му.Има празни,бездуховни,голи тераси;има бохемски балкони с чадъри и висящи гащи;има великолепни цветни градини (те са най-редки!);а има и тъжни,задръстени с излишни боклуци,занемарени тераси.Някак тези части от домовете ни не са ни важни и не обръщаме внимание на това,с което се показваме пред хората.

Говори си,не ми пречиш!

Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНО(na shopa)нови [re: Boschmann]  
Автор ПИHГBИHO (КРАЛСКИ ПИНГВИН)
Публикувано08.02.07 21:52



Добре!
Ние с теб,Boschmann-е трябва да се видим в най-скоро време,за да си понасиним очите.Отдавна не сме го правили.Но преди да се сбием си свали гердано и гривнята,защото като те фрасна с юмрук има голяма вероятност да си нацепя ръката в твоите накити и по този начин да си чупя кокаляците.

Е Boschmann-е,Boschmann-е помниш ли кога беше лани?






Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНОнови [re: Гeo,rpaф]  
Автор ПИHГBИHO (КРАЛСКИ ПИНГВИН)
Публикувано08.02.07 21:56



Географе,ти някога бил ли си в самия град Радомир?И да си бил и да не си бил,аз ще ходя да щракна забележителносттите на града и ще ги покажа в клуба.Така ще се добие по-голяма представа за моя град.Не знам защо много хора си мислят,че той е забутан.Това не е така!Радомир е много красив град.






Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНО(na shopa)нови [re: ПИHГBИHO]  
АвторBoschmann (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 22:09



a we eee!!! tree da si svalish qketo shtoto e noo debelo i ne te boli!!! sma si prav! tree da se skycame nekoi den!! samo da ne doesh s lepenki kato poslednite 2 pyti ;)ae pa moje da zarazime i mite i Sedrik ;) a lani si beshe mazalo!!!



Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНО(na shopa)нови [re: Boschmann]  
Автор ПИHГBИHO (КРАЛСКИ ПИНГВИН)
Публикувано08.02.07 22:15



Абе за туй дето дойдох с лепенки ми дължиш две крушета преднина!Ке видиш ти кат те мъна с вилата.,,Ке те мъна с вилата,та ке те мъна прекърша,,

А Мите не става за бой!Много са му бавни рефлексите.Ние ще му избием зъбите.А пък Седрик много смърди.Ще ни усмърди душите.






Тема Re: КОДЕКС НА ПИНГВИНОнови [re: Гeo,rpaф]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано14.02.07 01:19



Знам аз, тоя блок, и китното балконче го знам . Намира се напреки школото у което си оставих младините. Но има неща които ти незнаеш. Има много такива балкончета. Трагни у блоковете зад циганската маала, заглава че се фанеш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.