Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Крилати фрази.нови  
Автор Диxaниe (приятна)
Публикувано26.12.05 13:37



Хайде да опишем всеки своите възгледи за живота в крилати фрази , поговорки, и девизи ... , също цитати от филми и книги...

Всеки да впише своите . Това е игра, която цели да се опознаем като хора. Искате ли?


"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- ..

Тема Девиз на тъпото копеле:нови [re: Диxaниe]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 13:50



Който не ме харесва - да го духа, който ме харесва - да ми духа!



Тема Re: Крилати фрази.нови [re: Диxaниe]  
Автор po_dqvolite (реакция)
Публикувано26.12.05 14:29



В живота всичко се случва и то много често.

Приятелите слушат това, което казваш, най-добрите приятели слушат това, което не казваш.

Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута. - Бърнард Шоу

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката, само ако преди това си я открил без нея.

Прозрението, идващо в едно мигновение, често струва колкото опита, придобит за един живот. - Шърли Маклейн

Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо. - Алберт Айнщайн

Животът не се мери с броя на вдишванията,които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

---

„Петата планина” – Паулу Коелю:

Защо беше нужно да изживява толкова пъти смъртта, след като се умира само веднъж?...
- Ти откри колко просто е всичко. Стига да си смел.
...
Човек е роден, за да изневерява на съдбата си.
...
- Всяка печал, която ни обзема, накрая винаги отминава. Така е и със славата, и с нещастията на този свят.
- Но след като отминат, нещастията оставят след себе си неизлечими следи, а славата – ненужни спомени.
...
- Това не е нещастие, а неизбежност. Всяко нещо има някакво основание да съществува. Ти трябва само да умееш да различаваш преходното от окончателното.
- А кое е преходното?
- Неизбежното.
- Кое е окончателното тогава?
- Уроците на неизбежното.
...
Толкова пъти съм виждала този пейзаж, а никога не съм си давала сметка колко е красив... Толкова пъти съм поглеждала към небето, без да забележа колко е дълбоко... Толкова пъти съм долавяла шумовете на Акбар, без да разбера, че те са част от живота ми... У мен се породи огромно желание да живея.
...
Мисълта му течеше с невероятна бързина и търсеше решения вместо отговори!...
...
Защо се случи всичко това? Защото мислехме, че в душите си сме намерили отговор за всичко, че всичко е решено и не бихме могли да приемем каквато и да е промяна.[…] А един воин винаги знае какъв е смисълът да се бори. Не влиза в ненужни битки. Истинският воин приема поражението. Не гледа на него с безразличие, нито пък се опитва да го превърне в победа. Преживява с горчивина болката от загубата, страда от безразличието и изпада в отчаяние от самотата. Ала след като премине през всичко това, лекува раните си и започва всичко отначало. Воинът знае, че една война се състои от много битки, затова продължава напред. Случват се и нещастия. Можем да търсим причината за тях, да виним другите, да си представяме колко по-различен щеше да е животът ни, ако не бяха ни сполетели. Но всичко това е без значение... Трябва да започнем да строим наново.

"Но аз вече минах през това!" - протестира той пред сърцето си.
"Минал си наистина, но не си го преодолял" - отвръща сърцето му.
И тогава воинът разбира, че тези негови преживявания се повтарят с една-единствена цел: да го научат на нещо, което той не иска да възприеме. - ("Воинът на светлината" - Паулу Коелю)
---

Какво научи за мен от тази игра?



Тема Re: Крилати фрази.нови [re: Диxaниe]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 14:56



we die because we have children.



Тема http://lz1pbp.hit.bg/thought.htmнови [re: *]  
Авторalabala (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 07:38



tuk sum posabral dosta. stiga da ne te marzi da 4ete6



Тема Re: Крилати фрази.нови [re: Диxaниe]  
Автор ЛyдГидия (musik)
Публикувано06.01.06 09:45



"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- .. след моето проникване в теб.



Тема Re: Крилати фрази.нови [re: po_dqvolite]  
Автор Диxaниe (чиста и приятна)
Публикувано06.01.06 10:31



Научих, че си много умна.
Може би понякога твърде много мислиш...
Открих в теб печал....
И разбрах, че си културен човек /обичаш да четеш/.


Възхищавам ти се...


"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- ..

Тема Re: http://lz1pbp.hit.bg/thought.htmнови [re: alabala]  
Автор Диxaниe (чиста и приятна)
Публикувано06.01.06 10:41



44-те правила страшно ми харесаха....


"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- ..

Тема Крилат диалог!нови [re: Диxaниe]  
Автор ;P (аспержа)
Публикувано06.01.06 11:07



- В коя посока тръгваш?
- В твоята- усмихна се той.
- Аз си отивам в къщи.
- Ще дойда с теб, за да изпуша една лула.
- Можеше да по4акаш да те поканят- възразих студено аз.
- Щях, ако мислех,4е има някаква надежда.
- Виждаш ли онази стена пред теб?- попитах аз.
- Да.
- В такъв слу4ай предполагам, виждаш също, 4е не желая твоята компания.
- Признавам, 4е смътно го подозирах.

Съмърсет Моъм: Луна и Грош



Тема параграф 22! ;Рнови [re: Диxaниe]  
Автор ;P (аспержа)
Публикувано06.01.06 11:09



4рез цитати изтъкваш ерудицията си и жертваш оригиналността си.
Шопенхауер


а сега де!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.