Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дневникът на една луданови [re: Hия Hичия]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано12.02.05 16:03



Днес искам да споделя нещо с вас. Една песен. Нека поседнем в топлата и уютна стая и да послушаме. Бихте ли отделили тези 5 минути за мен?

Curtis Stinger (Dawson Creek OST) - To be loved

Mind your manners

Watch your weight

Be a good boy

Just behave

What's wrong with you?

Settle down.

Keep your two feet on the ground.

Stand up straight

Sit up tall

Never falter

Never fall

Stay in school

Make the grade

Never fail

And never fade

Be a hero

Be a star

Anything but what you are

Find a girl to possess

Always pay, pursue, protect

Be a master

Be a slave

Work your ass into an early grave

But you deserve to be loved

You deserve something real

Time to heal

Time to feel

Daddy's favorite little girl

Dress up in your momma's pearls

Serve us breakfast in her bed

Heard a little kiss on the forehead

You are sugar

You are spice

You are growing up so nice

Paint your nails

Paint your face

Paint around the empty space

Find a man that can provide

Try and fill the hole inside

With a family and a home

Tell yourself you're not alone

Keep your memories of yourself

In a shoebox on a closet shelf

But you deserve to be loved

You deserve something real

Time to heal

Time to feel

But you deserve to be loved

You deserve something real

Time to heal

Time to feel

You deserve to be loved

You deserve to be loved

You deserve to be loved

Благодаря ви. Прегръщам ви всички...



Тема Море от любовнови [re: Hия Hичия]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано14.02.05 02:55



Не знаех как да ти кажа колко много съжалявам за всички главоболия, които съм ти причинила. Не знаех как да ти кажа каква вина изпитвам от това, което ти сторих и какъв камък тежи на сърцето ми. Може би това е моят начин да ти кажа.
Луда съм. Луда съм, защото все намирам поводи да се радвам когато другите тъжат. Луда съм, защото все намирам поводи да тъжа когато другите се радват.
Чувствам се самотна. Не е лесно да си луд. И все пак... аз не съм сама.
Обичам те. Така както мога, така както ми позволяват сърцето и душата.
Често седя и си мисля колко много съм ти крещяла, вдигала съм ти скандали, обвинявала съм те в най-различни простотии, които ти дори не си и помислял. Съжалявам.
Знам, че това няма да върне всички тежки думи, всички сълзи, всички злобни забележки. И въпреки това... обичам те.
Ти си моята причина да изплувам всеки ден от дълбините на моето море. Ти си причината да се изправя въпреки, че ме боли. Тръгвам уверена, че имам гръб зад себе си. Че съм защитена. Че съм обичана.
Затова и често се стъписвам и дори изпадам в ярост когато ти не си там. Прости ми. Забравям, че си човек. Че и ти се уморяваш. Че и ти имаш нужда да почувстваш подкрепа и разбиране.
Прости ми. За всичко, което знаеш и не знаеш. За всичките тези глупости, с които бавно те тровя всеки ден.
Защо пиша всичко това сега? Може би, защото е Свети Валентин и тогава хората се сещат колко много значат любимите същества за тях. Един Господ знае защо им е нужен специален ден, в който да се сетят за това. И аз не знам за мен самата защо е нужен този ден.
Всяка година на Свети Валентин се заричам, че от днес нататък няма да мине и ден без да ти кажа "обичам те", "до теб съм", "вярвам в теб". И всяка година нарушавам това обещание към себе си и теб.
Обичам те. До теб съм. Вярвам в теб.
Ще продължа да го казвам дори и ако не сме заедно. За мен не е важно. За мен е важно, че ти съществуваш. Че сърцето ми все още тупти забързано когато те чакам да дойдеш. Нищо, че минаха три години.
Обичам те. Безусловно. Нежно. Всеотдайно. Панически. Забързано. Задъхано. Загрижено. Пролетно. Тихо. Крещящо. Цветно. Бистро. Магично...
И ако някой ден ти просто си отидеш животът ми няма да свърши. Няма да крещя. Няма да страдам. Защото ще знам, че си жив. Че търсиш нейде щастието. Че те има. И че аз все още те обичам.
Спи сега, съкровище. А аз ще мисля. Ще мисля как да те обикна дори повече.
Ще те прегърна здраво, ще се сгуша в теб и ще заспя с убеждението, че повече от това не може. А на сутринта ще разбера, че е било заблуда.
Аз съм море от любов. И то цялото е твое.



Тема Re: Море от любовнови [re: Hия Hичия]  
Автор Пyфи Бaф-чиcтoфaйницa (не хапе!)
Публикувано14.02.05 12:10



Великолепно е, Ния!
Твоят талант да намираш точните думи...ме оставя ...без думи!
Радвам се на всяко твое творение и чакам всяко следващо с нетърпение! Я! Има и рима...

Ах!

Тема Re: Море от любовнови [re: Hия Hичия]  
Авторchilli (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 14:34



чудесно е!
:)))



Тема Размисли за Александърнови [re: Hия Hичия]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано17.02.05 15:17



- Тази вечер гледах "Александър".
- О, моля ти се! Само не казвай, че ти хареса! Някъв рус пикльо, че и гей отгоре на това! Поредната боза на Холивуд!
Замълчах си. Какво мога да кажа. Срещу такава здрава бетонна стена не можеш да тръгнеш. Отказах се.
Гледах филма късно вечерта. Поплаках си малко. И за себе си и за Александър. Трудно е да осъзнаеш, че великите личности също са били хора. Че имат слабости. Че страдат. Че умират в самота. В такъв момент си мислиш колко незначителен си ти самия, защото и ти си човек и ти имаш същите проблеми, но не можеш (или не искаш) да достигнеш величието на тези хора.
Като се замислиш обаче и те не са много на далавера. Това си е казано и в самия филм. Ако не сте го гледали препоръчвам ви го. Но го гледайте с очите на човек, а не на филмов критик или на някое мизерно човешко създание, което може да вижда само грозното, лошото и тъмното. Гледайте го със състрадание, разбиране и милост. Това пречиства душата. Кара те да се успокоиш и да се замислиш какво си всъщност ти и защо бягаш от човешкото в себе си след като то може да бъде и такова - милосърдно.
Филип Македонски казва на сина си Александър, че великите хора винаги завършват земния си път трагично (не е цитат, извинявайте).
Замислих се. Дали на хората, дарени с необикновена сила са дадени и необиковени слабости? Един вид да се постигне баланс.
Опитът ми показва, че колкото един човек е по-добър в една област толкова повече страда в друга. Как да дръзнеш да бъдеш необикновен тогава? Как да бъдеш силен и да извършваш подвизи когато след това ще бъдеш наказан заради това?
Филип Македонски: "В началото боговете са с теб, но накрая ти взимат всичко."
Опитвам се да приложа всичко това към себе си. И някак започвам да се обърквам.
Един Приятел ми каза днес, че всички велики личности не са наред в даден аспект. Дали ще са малко луди ( или много) или ще имат разни други проблеми, които при обикновения човек липсват, но все нещо не е наред с тях.
Защо? Нима необикновената сила или ум повреждат човешката същност? Или тези повреди някак предизвикват феномените?
Твърде много философия. Твърде много въпроси без отговори.
Знам само едно. Плаках много, защото страдах заедно с Александър. И това ме накара да се почувствам отново човек. Катарзис.
Или е това или на мен вече съвсем ми хлопа дъската. И все пак...
Дали една балансирана личност може да стане велика?
Важното е да вярваш. Пък за другото... все ще се случи нещо, за да ти помогне Вселената. Нали Ричард Бах твърди, че ако следваш желанията си неотклонно цялата Вселена те подкрепя. Иска ми се да му вярвам. Иска ми се. И му вярвам.
Друго май не ми остава. Вяра. Нищо повече. И състрадание. Към другите и себе си. И после мир в душата. И тишина.
And there was silence...

Редактирано от Hия Hичия на 17.02.05 15:19.



Тема Re: Размисли за Александърнови [re: Hия Hичия]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 16:37



Дали една балансирана личност може да стане велика? , а в какво се крие величието на личността? Не е ли в това да бъде повече полезна за околните отколкото са те? И бил ли е точно Александър такъв?
Не мисля че само чапрашъците могат да са велики или че всички "велики" са чапрашъци. Просто те са под "светлините на прожекторите" повече от другите.



Тема Re: Размисли за Александърнови [re: Hия Hичия]  
Авторom (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 04:24



Nia, mnogo mi prilichash na men

koia zodia si?



Тема Re: Дневникът на една луданови [re: Чeшиpcka koтka]  
АвторПpяkopът (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 05:28



Аве защо всички все за таз чеширска котка говорят , пък аз не съм я и чувала ?
Разкажи ми за нея , моооля.



Тема Re: Размисли за Александърнови [re: om]  
Автор Hия Hичия (непознат)
Публикувано21.02.05 18:54



Рак.



Тема Re: Размисли за Александърнови [re: Hия Hичия]  
Авторom (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:10



mersi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.