Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Четох някога някъде, че...  
Автор Пyфи Бaф (кученце - дама)
Публикувано14.04.03 14:39



били измислени специални нашийници с вграден чип, който можел да пресъздава кучешките мисли и от известно време се замислих, как ли биха "изглеждали" мислите на моето кученце Джери.
Може би така:

Сутрин е. Будилникът звъни така, че покойник би скочил, но аз, разбира се, спя като къпана.
На Джери му писва, защото както е известно кучетата чуват 16 пъти по-силно звука от хората, затова скача върху леглото и започва да се разхожда напред-назад по мен... Какво ли си мисли?
"Оффф, писнаха ми ушите, тая мойта стопанка пак не чува проклетия будилник. Дори и да `почна да скимтя( защото искам да изляза навън по мои си работи), тя пак няма да ме чуе... Какво да направя, за да я събудя?
Ама, че е поспалана! .
Най-сетне, след като будилникът е събудил и съседите от околните етажи, буди и мен.
Джери, видимо доволен започва да скача и тичайки да мери разстоянието между мен и входната врата. "Айде, бе, айде да излизаме, че след малко ще ми е все тая!"
Пускам го да се разходи(това той наистина прави сам!) и след като се е прибрал, си ляга на мястото с умислен вид: "Сега, ще се сети ли да ми даде витаминчето за козинката, дето толкова го обичам, или ще трябва да нахалствам... Разбира се, че е забравила! Аз обаче няма да оставя нещата така, а ще почна да скимуцам, та дано се сети...сега поне е будна и ще ме чуе!"
Летя из къщи, за да успея да се приготвя за работа и само от време - на време, просъсквам"Шшшшшт" Стига си скърцал!", докато в един момент ми светва лампичката и...давам вкусното витаминче.
Джери си отдъхва и се просва на мястото си, търпеливо изчаквайки ме да се измета на работа, за да може да си поспи.
А когато се връщам от работа - то не са подскоци, не е мятане на опашка... ще `земе да подобри някой кучешки рекорд по скок на височина.
Наистина ли толкова ми се радва, или... може би си мисли:
"Ааа, ето те най-сетне! Бързо да излизаме, че аз цял ден тука като един затворник...Бързоооо! Бързо тръгвай, че след малко...белята е готова и после кой виновен - Джери, нали?"

А в събота, когато ми е ден да се правя на домакиня, сигурно истински ме мрази, защото прахосмукачката, определено не е сред любимите му вещи...
В момента, в който я приготвям за "действие", той се изнася в свински тръс и се скрива под леглото. Сигурно си мисли:
"Аман бе, пак ли това чудовище ще ми надува главата и ще ми яде от скритите кокалчета! Ужасно е досадно и противно това странно опашато животно! Бях си скрил едни пилешки кокалчета, е така, за зор за аман, както се казва, а тая страхотия...ми ги изяде! Как се сети, че съм си ги "заровил" под постелката...още не мога да разбера."
...
Би било много интересно, ако и кучетата можеха да говорят...Колко ли нови неща щяхме да научим за себе си...!?



Айде де, усмихни се!


Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Пyфи Бaф]  
Автор 3eлeн вeпъp (диво прасе)
Публикувано14.04.03 14:44



С удоволствие го прочетох твоето писание "От името на Кучето". А дали ще можеш да опишеш така добре и "От името на Котката"?
Айде успех!

100 - 150 кила доволно скочиха в калта!


Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: 3eлeн вeпъp]  
Автор Пyфи Бaф (кученце - дама)
Публикувано14.04.03 14:55



Не съм сигурна, че ще се справя.
Макар че съм имала и котарак...няма да успея да пресъздам котешки мисли. Не искам да се изложа.
Сигурно не е случайно това, че съм Пуфи Баф - кученце - дама, нали?


Айде де, усмихни се!


Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Пyфи Бaф]  
Автор Silver Wolfess ()
Публикувано14.04.03 15:01



Велико, Пуфи! Ако някога имам куче, никога няма да ползвам прахосмукачка, а за будилника няма проблем. Почти никога не ползвам. Имам си вътрешен.



Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Silver Wolfess]  
Автор Пyфи Бaф (кученце - дама)
Публикувано14.04.03 15:16



Благодаря, защото мерси!

Откакто прочетох, че прекалено силният звук причинява физическа болка на кучетата - започнах да пускам прахосмукачката, едва след като съм пуснала Джери на разходка. Е, след дъжд- качулка, ама...

Значи, ако решиш да си вземеш куче и ти можеш да решиш въпроса "по Соломоновски"

А за будилника...не ми се мисли, не го чувам и това си е, хем е от най-досадните възможни...като запищи, докато не станеш да го натиснеш - не спира!
Въпреки това... Как не са ме изгонили от къщи още...не знам?!


Айде де, усмихни се!


Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Пyфи Бaф]  
Автор Silver Wolfess ()
Публикувано14.04.03 15:20



Знаеш ли, че и на мене силният звук ми причинява някаква физическа нетърпимост... Абе, не напразно сме си canis...



Тема Май е по-добре, че не могат.нови [re: Пyфи Бaф]  
АвторEв. (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 19:09



Ако кучетата можеха да говорят, едва ли взаимната ни обич щеше да бъде толкова дълбока и трайна.



Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Пyфи Бaф]  
Автор Teди® (Блясък)
Публикувано16.04.03 12:17



чудно...а какво ли прави докато си на работа?


"Два разума с едничка мисъл, две тупкащи в едно сърца"

Тема Re: Май е по-добре, че не могат.нови [re: Eв.]  
Автор spunk (капризна)
Публикувано16.04.03 13:09



Никой не знае, че съм куче!!



Тема Re: Четох някога някъде, че...нови [re: Teди®]  
Автор Пyфи Бaф (кученце - дама)
Публикувано16.04.03 13:14



, нямам наблюдения...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.