Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хоратанови [re: Goa]  
Автор Mъpи (резервист)
Публикувано24.04.01 15:09



Да, това може да се брои зе изключение, макар, че могат да се направят някои опити да се обясни и това явление от гледна точка на полезността...
Все пак има си причини, поради които са станали роби. Или те, или предците им не са били достатъчно полезни в опазването на страната си...



Тема Re: Хоратанови [re: Mъpи]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано24.04.01 15:12



разбрах те,Мъри, какво казваш.
обаче това в един аспект е вярно,в друг не.
когато човек прави много за другите/заменям го с 'близките'/,то той има моралното и изконно право на свободни действия спрямо тях/родителско-семеен кодекс/......обратната връзка обаче се губи.....
когато правиш много за другите и те го оценяват и приемат,то ти градиш авторитет.Авторитетът обаче,върви в комплект с чувство за отговорност,а то доста ограничава свободата.ако добавя още една думичка в твоята фраза ще се получи следното;
Колкото човек е по-полезен за близките си,толкова е по-свободен да изисква от тях.
съгласен?

Редактирано от freestyler на 24.04.01 15:20.



Тема Re: Наскоронови [re: Mъpи]  
Автор Cy (непознат )
Публикувано24.04.01 15:12



на интересни места ходиш...:)) Горките финикийци, с какво останаха в ума на хората


А да си мериш собствената полезност в пари?!! Не съм съгласна, ама хич Щото се набутваме в едни пазарни закони и отношения, които не ми се ще да прилагам спрямо човешката личност... ъъъ, обърках се. Както и да е- ако мериш колко еди какво си си произвел за деня- хубаво, ама полезността на индивида не се измерва само с материалните придобивки... I hope so



Тема Re: е да нонови [re: Mъpи]  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано24.04.01 15:12



Винсент Ван Гог е умрял от глад /защото си е изхарчил финикийските знаци за плантна и бои/
а сега всички са му адски признателни, че една картинка по 100 000 000 USD се продава да му бяха признателни по преди ?



Only you will make the brightness dark
@--`--,----

Тема така е,обаченови [re: Ex]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано24.04.01 15:15



винаги има какво още човек да загуби./в контекста на свободата/
идеална свобода не съществува според мен.тя е нещо като вечната любов.

за това се уповаваме на правото на избор.все пак то е най-идеалната свобода в неидеалния ни свят.



Тема Re: е да нонови [re: V-Пpинцeca нa Mpaka]  
Автор (тук-там)
Публикувано24.04.01 15:18



тц
просто преди полезни и признателни са били други неща
кво се вика - родил се преди времето си
мъри е по-прав

§§


Тема Re: така е,обаченови [re: freestyler]  
Автор Goa (разцентрован)
Публикувано24.04.01 15:20



Не само че не съществува идеална свобода, ами и относителната е много ограничена. Първо, от физическите параметри на личността, и оттам нататък още от хиляди неща...

Пътят към Рая е постлан с лоши намерения.


Тема Re: Маре,нови [re: mareto]  
Автор Mъpи (резервист)
Публикувано24.04.01 15:20



нито мога да ти се обидя, нито пък някога ще си помисля, че ме нападаш злостно! Ако можеше някой да ме пита искам ли да се появя на белия свят, със сигурност бих отговорил, че искам! Та ако това е първият тест за свободна воля, да, аз съм се появил с желание на тоя свят! Съмнявам се обаче, някой да ми е поставял мисия предварително. Това, което правя по настоящем, е в голяма степен мой личен избор и смея да твърдя, направен в голяма степен свободно.
Карайки така отзад напред, ще спомена още веднъж, че човек не трябва да бъде безсмислено полезен, както може би си ме разбрала. Както казах и на Су,
полезността си има мярка и тя се материализира на момента, така, че това, от което ти се опасяваш, не може да се случи.



Тема Re: така е,обаченови [re: Goa]  
Автор freestyler (tempter)
Публикувано24.04.01 15:24



еми нали за това имаш уста,ръце,ако щеш и ник-нейм!-за да разчупиш параметрите.......



Тема Re: така е,обаченови [re: Goa]  
Автор V-Пpинцeca нa Mpaka (НейноВисочество)
Публикувано24.04.01 15:25



ами идеалната свобода ти е е "в главата"
там никой не може да влезе или да те ограничи



Only you will make the brightness dark
@--`--,----


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.