Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 27.04.24 
Общества
   >> На село
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Борбата е безмилостно жестока.  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано28.05.13 20:48



!

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Борбата е безмилостно жестока.нови [re: Киро]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано02.06.13 10:36



Нещо ти яде кокошките ли?

The cake is a lie!


Тема Re: Борбата е безмилостно жестока.нови [re: Sandino]  
Автор mampire (pire №1)
Публикувано03.06.13 19:17



И на мен така ми се чини :)

Кантона: \\\"Може да има нов Кантона, нов Гигс, Роналдо. Никога няма да има нов Алекс Фъргюсън\\\"


Тема Да.нови [re: Sandino]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.06.13 13:17



Първо го спрях, а в следващите седмици ще го пипна(вече съм разположил 3 капана) и ще му скъсам миризливия космат гъз.



лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Борбата е безмилостно жестока.нови [re: mampire]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.06.13 13:18





лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Борбата е безмилостно жестока.нови [re: Киро]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано17.06.13 22:03



Мм, не съм на място, но съществува и вероятност да е лисица или чакал. Поровидните принципно не душат плячката а и прекъсват прешлените в тилната област. Това им позволява да убиват доста по-едра от тях плячка и един напръстник невестулчица може да срази заек великан за секунди с едно захапване. От там идва и легендата че байновите булчици са отровни. Освен това поровите не са толкова склонни към масови убийства както лисиците освен в период на разгонване. Нито са толкова смели да нахълтат в район охраняван от котки. Пратически всяко коте плъхар, не се отказва и от порово месце... В тази светлина ако видът на крадеца е сгрешен то и капаните ще ти останат празни, защото едва ли биха побрали лисица... Хитрушата може да преминава през невероятно малки дупки, които са проблем дори за котки, но все пак няма как да се събере в по-малки обеми като капан за пор...

Все пак успех в лова!

А за отровата внимавай, защото поне моите яйценосци не прощават ни на мишки ни на змийчета... нито на изпуснато кюфте... като нищо ще опоскат месото с отрова и вземайки ги за болни могат да се окажат на трапезата ти в едно с погълнатата отрова... Не слагай отровни примамки където имат достъп и птиците...



Тема Re: Да.нови [re: Киро]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано17.06.13 22:32



А, да не изпускай и котките от кръга на заподозрените. Рядко явление е, но от време на време се появяват подобни ренегати. Аз имах инциденти с един персийски любимец на хлапетата, който рендосваше шиите на яйценосците ми като грижовен бръснар с неовладян набор от бръсначи... Ако беше пор вереояно жертвата щеше да е една, ако бе лисица и нещо ако не я прекъсне то щеше да има пълномащабен геноцид. Две три жертви и добро познаване на капаните по ми мяза на котешки почерк...
Но всичко е възможно...



Тема Re: Да.нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано23.06.13 01:04



Blagodarq за мненията - полезно инфо.
Ъпдейт и уточнение: Жертвите общо са между 25 и 30 - всякакъв калибър и възраст - от най-красивото и социално бяло пиле, което не бяга от хора, до Командора(красивия черен петел).
Тръбните капани са празни(два засега - един с яйце и един с крак от кокошка.
Поставени са в близост до пътя, по който е дощло животното. Котка отпада - за нея не е проблем да прескочи оградата, а хищникът е минал през подкопано място под телената ограда. Според обясненията ти, явно може да е и лисица, но през тая дупка минава само или малко куче(чакал?...) или белка или пор, освен допълнително заподозряната лисица. Колкото и да не харесвам котки и да не ми е проблем да ги избия до крак, ако се наложи - не са виновни, просто няма защо да си прави живота труден с тая дупка:))
Ще те подпитам още тия дни, само още един щрих: Убийствата станаха на два пъти: масовото и после още 4-5, сред които големия петел, когато не съм бил тук. Тогава на пътя по който е минало нещото имаше включена силна светлина, денонощно. И все пак е влязло. Ако това може да ти даде идея... Преди това на другия ден видях едно съмнително маломерно куче да се мотае наоколо, така че...за жалост и това не мисля да е напълно изключено.
Фактически изключвам само котки и, след разясненията ти, пор.

Относно отровата: не е вариант, наясно съм и не съм толкова безотговорен, по-скоро бях много афектиран.
Целта ми е да подсиля периметъра и да не допускам повторение - тя е дългосрочна, работя по нея.

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!


Тема Re: Да.нови [re: Киро]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано23.06.13 16:59



Принципно лисиците са по-дребни от чакалите... обемисти са но са дребни като повечето е флексибилен козиняк и ако им махнеш опашката и обръснеш бузаните са съвсем невзрачни животинки... Рядко достигат повече от 6 кила, колкото е масата и на един як котак...

Освен това по-отраканите от тях спокойно се обслужват с контейнери за боклук и катерят удивително сръчно огради от телена мрежа. Ноктите им не са особено остри, но относително късите крайници и силни пръсти им позволяват да катерят мрежа все едно по въжена стълба за която остри нокти не са необходими както при катерене на дърво... Лесно свикват с хората и след малко тренинг светлината не ги притеснява... Дори само преди месец едно лисугерче успя а се промъкне в непрекъснато осветения ми гараж (500 лукса осветление) да прогони котетата и да си заклещи глават в кутия от уискас...
Заради тях бях принуден да формирам района на яйценосците с обратен наклон мрежа в горнаата част и бетонирана основа 20 сантиметра вкопана в земята... И то въпреки масивната ограда от бетонни тухли по периметъра около вилата. Тъй като не са просто в края на селото ами най-близкия ми съсед е на километри и де що животинка любител на месце или яйца има в гората право към моите яйценосци търчи или хвърчи... то мога да разказвам цели епопеи по темата, но изобщо не ми е удоволствие да си спомням...


Щях да те питам дали липсват птици, защото ако липсват то влизането е само един процент от работата на злосторника, защото нито лисица нито коте може да се изкатери обратно по оградата с пиле през рамо и гъро натъпкано с перушина... за това е необходима дупка... за излизане... Тоест може да влиза от едно място където е тъмно и удобно а после на спринт да се изнася за секунди с плячката през осветената зона... Ако не липсва то ситуацията е тревожна, защото нашественика идва не толкова да се храни, а да спортува убиване или да учи челядта си как да убива... и ще пренебрегне масата от капани...

За дупката, ако можеш да си провреш стъпалото през нея, гарантирано и лисица може да мине без дори да си среше козината...
Маломерното куче може и да е привлечено от миризмата на животното а не толкова от желание за пакост, Но както писах всичко е възможно и предпочитанията или подозренията могат да останат измамени като жива проба врачуване и истинският резултат да е повече от смайващ...

Няма абсолютни максими. Повечето нападатели са отчайващо примитивнички и ако не бяха пакостите им будяд повече съжаление, но все цъфва по някой зъбат или клюнат айнщайн, който е в състояние да подлуди цялата система и да промени иззкорен възприятията за собствения си вид...

Най-сигурният начин за идентификация е уеб камерка свързана с лаптопче или стар комп, които записват трафика през въпросната маршрутна зона а още по-добре две камерки като едната е при птиците...
Така ако сложиш в комплекса и няколко сензора за движение и аларма, която звъни... само при теб... то можеш да спипаш бандюгата и на местопрестъплението...

П.П
Но докато монтираш системата използвай пепел или подобна субстанция... фина заравнена пепел при маршрутната зона и в критичните участъци. Следите могат да издадат кой е злосторника...

Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 23.06.13 22:18.



Тема Това, подозирам, е виновника...нови [re: Киро]  
Автор suichuklia (тестер)
Публикувано05.10.13 13:02





Редактирано от suichuklia на 05.10.13 13:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.