Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 20.05.24 
Общества
   >> На село
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бабин зъб  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.03.12 10:23



Сериозен съм: тая година съм нахъсан повече отвсякога да унищожа тоя гнусен цирей в двора. Затова, ако има мераклии за семки, нека пишат, естествено, няма да им искам пари


Иска само ЖЕГА, по възможност по-песъчлива почва (но не е капризен) и съвсем малко влага.
Уточнявам: става дума за растението дето вдига самолета в прочутата малоумна реклама.
При мен е неунищожим от 10 години плевел, след като се домъкна незнайно откъде. Като малък тичах свободно бос, сега само при мисълта за това ми се надървя гръбначния мозък и настръхвам. Който знае какво е да ти се забие нещо такова в крака, е наясно
Справих се с бъз, коприва, балур, ТРОСКОТ(!), в единия ъгъл - 3-метрови конопени растения, само с него засега не успявам.



Тема Re: Бабин зъбнови [re: Kиpo]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано29.03.12 11:09



Конопени растения .. 3 метрови, браво, браво. Завидях ти.

Добре адаптирани на север. Да метнеш малко семки, а? щот хич не се справям с .. тоз плевел.

Не расте добре и тва е ..



Тема Re: Бабин зъбнови [re: borecom]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано29.03.12 13:27



Трябва да питам Члена, те май ги снимаха, като ми идваха на гости.
Иначе моя "север" е едно от най-горещите места през топлото полугодие в страната, а често е и най-горещото


Тоя коноп е коноп, не това, дето си го мислите. Нямам идея какво има в листата му, но гледам да го чистя, защото ако някой комшия иска да ми направи мизерия - ходи обяснявай, че нямаш сестра.



Тема що бабин зъб съм отнесълнови [re: Kиpo]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано29.03.12 22:37



в петите си - като ходехме навремето до Дунава да се къпем - има едни пясъци около дигата - и трябваше да минаваме през тях - осеяни с нищо друго - а само с бабини зъби... едни такива гадни зелени топчета - с бодли като на морски мини...
мразя го туй растение!

ама как се унищожава - и въобще унищожава ли се - не знам...

мотиката!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: що бабин зъб съм отнесълнови [re: ceлянинъt]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано29.03.12 23:51



Бе, махат се по някакъв начин. Само не знам как ..

Имаше ги изобилни на къмпинг Китен из пясъците и дюните /и на Смокиня и къде ли не/, бодяхме се здраво. Предполагам и хората там са проревавали. Последните години не съм ги 'детектвал' в петите си.

Изчезнали са ..

Зема да питам шефчето на къмпинга? Белким знае ..



Тема Re: що бабин зъб съм отнесълнови [re: ceлянинъt]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано30.03.12 09:13



Трябва да си там непрекъснато. Като се установи подходящият температурен режим иначе(гадовете са топлолюбиви - от май до септември) за една седмица до 10 дни стигат от гадна семка до почти узрели нови такива.
Има някакви американски червейчета - паразити по тях. Ако ги докопаш отнякъде, евентуално биха свършили работа. Но! Имам едно тънко притеснение, като/ако свършат с тях, д ане си харесат нещо друго наоколо.





Тема Re: Бабин зъбнови [re: Kиpo]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано02.04.12 14:41



"Ако съдбата ти поднесе лимон, направи си лимонада"
Ако съдбата ти е донесла прочутите бабини зъби, направи си бизнес....ама първо провери дали наистина вдига самолета...почерпи някой дядо , а не на някой войник

и след това отвори сергия ..може и онлайн търговия да захванеш с тях

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Бабин зъбнови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано09.04.12 13:45



далеч съм от тоя тип мислене))
Колкото до проверката - няма как да стане, щото си фърчи наоколо - трябва първо да го приземя, сори за офтопика





Тема Re: Бабин зъбнови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано08.05.12 13:35



заради тези семена не случайно латинското име на Бабините зъби е Tribulus terrestris на името на шиповете /triboli/, които хвърляли братята римляни под копитата на вражеската кавалерия:





Тема Re: Бабин зъбнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано14.05.12 09:37



Грозна работа)
Заради жегите, тая година тръгнаха месец по рано и е вече килим на места в двора.


Сега хладът ще ги позабави, но от другата семдица не ми се мисли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.