Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 19.04.24 
Общества
   >> На село
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Идеята ми хрумна,  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.03.11 11:33



четейки случаен пост на Селянинът, вдъхновяващ и мъдър, както винаги. Тъй че волю или не, той е кръстникът и бащата-основател на клуба

.
Не стана директно: първо през главата ми мина картината на паметника на загиналите през войните в началото на миналия век до полупорутеното кметство(?) в едно балканско селце встрани от пътя за Петрохан(култ) и Северозапада(още по-култ!): Бучин проход.
Там са изписани имената на поне една или две дузини ГВС мъже, а съм убеден, ч еи оцелелите са в пъти повече. Помислих и, че в момента едва ли може да се събере и половин пехотен или МС, ако предпочитате взвод, а дали има и 2-3 единици...
И че селата ни са на 80-90 на сто загинали или морибундни без надежда за възстановяване.
Клубът е и за носталгия, и за това от кое село може да си купи човек истински картофи, агнета, боб или сирене.
П.С: И е ВИП, както трябва да бъде!

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Е, честито!нови [re: Kиpo]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.03.11 11:48







Тема а, подсети ме да добавя:нови [re: Phillip]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.03.11 11:51



В клуба НЯМА да бъдат допускани само и единствено доказани граждани, такива като Бозата или Гъзгиби.



Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: Kиpo]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.03.11 12:02



Идеята е прекрасна, ще се отбивам тук да се уча.
Щото от 3 години съм присадена селянка - купих си къща в едно трънско село - за момента съм сеирът на съселяните ми - посадихме едни декоративни тиквички - мънички, шаренки и кривки отвсякъде - ама се родиха няколко и аз безумно им се радвах - това обаче докара до жалост и милост комшийката, която дойде да ми подари няколко нормални тикви, щото моите не са станали...


Никога преди това не съм имала село, къща и двор - не знам сама как в един момент точно това ми се прииска, ей-така отвътре някак и ето - случи се. Като успея да стигна дотам, душата ми се отпуска и се радвам, и ми е хубаво...и натам ме тегли и това е положението.
Нооо, май задълго ще си остана селската атракция, че едни нищо и никакви обикновени и най-прости цветя не успявам да завъдя - откакто я имам, килограми семена са изсипани и не, и не...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема На мястото, на което синови [re: anbra]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.03.11 12:07



(с уговорка, че зависи от микроклимата де) много неща няма да станат. На твое място хубаво бих поразговарял с местните какво става (успява да узрее, стане) и какво - не. Ако трябва си записвай: опитът е най-безценен. Като ВСЕ ПАК имаш едно наум - аз от 3 години си садя доматите на моето село(с относително хладна зима, но без екстремуми и едно от най-турбогорещите лета в страната) в края на март, вместо втората половина на април и миналата година въпросните селски спецове цъкаха с език на десети юни при вида на отрупаните ми с червени домати няколко растения:))

Даже вкарах малко във фризера, изядох се от яд, че не съм засадил повече.
При това НЕ ГОВОРИМ за оранжерия!

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Редактирано от Kиpo на 07.03.11 12:09.



Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: Kиpo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.03.11 12:10



Киро, би ли отбелязал този клуб в началната страница в подразделението: Нови клубове. Току що видях за него, но на първа страница не го виждам:))

А подобен клуб има потенциал



Редактирано от LlRA.. на 07.03.11 12:11.



Тема Re: На мястото, на което синови [re: Kиpo]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.03.11 12:29



Да, знам, че е проблем климатът- през зимата стига до минус 27, пролетта е по-скоро късна, лятото нормално, но безводно и то не защото вода няма, а защото не се плаща неясно по каква причина и съответно никоя авария не се оправя - някаква занемарена до смърт многогодишна история, но на местните не им пука изобщо - средната възраст бидейки над 75 години... има кладенци и това ги устройвало...
Та те си гледат тикви, царевица, картофи и боб, не си падат по такива излишества като цветя, нормално, едва душа носят старците. На мен пък точно цветята са ми зорът - ама най-най-простите шаренки селски цветчета, не ща орхидеи да садя...


Уви, засега се задоволявам с наследени два люлякови храста и здравец. Миналата година с 300 зора изкараха няколко невенчета - ми не, някакви овце ги опасоха...
За копривата - враг наш №1 - направо не ми се говори...

Тааа, съвети приемам всякакви, стига да съм във физическо състояние да ги изпълня

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

Редактирано от anbra на 07.03.11 12:31.



Тема Re: Идеята ми хрумна,нови [re: LlRA..]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.03.11 12:30



тия дни ще стане. То там и ма и други неща за разчистване.

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?


Тема азнови [re: anbra]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.03.11 12:32



от цветя не разбирам) А и те някак си си стават сами при мен


Падам си по грандомански истории като банани и палми.

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Re: за коприватанови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.03.11 12:38



Какво толкова се ядосваш. Бери я, суши я, подарявай, продавай...копривата е много ценно нещо!
Цяла зима ще си имаш за супа.
Знаеш по града даваме по левче там за пакетче копривка...ако мога ще я готвя всяка седмица, толкова е вкусна и полезна...ама нямаааа


Ако тази година набереш един огромен плик, плащам ти го и ще си я суша




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.