Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 11.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смяна на катализатора с гърненови  
Автор bamze_81 (непознат )
Публикувано09.08.06 12:56



Как може да се определи кога е време да премахнем, катализатора ?

Евентуално след смяната му със гърне, какви проблеми възникват ?



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: bamze_81]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 22:54



Здравей,
Незнам дали ще ти помогна много но ще опитам

.До колкото разбрах от майстора който ми прави въпросното гърне,е че катализатора е годен за около 100,000км и след това вече започва да се запушва и прави проблемно излизането на газовете,зато и се заменя с нов. Но ние се намираме в България и затова просто въпросния майстор истърбушва катализатора!И на мястото на катализатора (поне в моя случай постави някаква тръба с много малко отвори по нея),и го завари отново на мястото му! Тръбата била нужна за да не се обърква ламбда сондатанямам идея какво се обърква и какво не Успех!
п.с. Каза също че ще качи няколко кончета,аз разбира се не долавям разликата!



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: chocho]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано11.08.06 11:09



Доколкото съм чувал трябвало на мястото на катализатора да се сложи резонаторно гърне, смятам в събота да мина през м-комплекти да го свърша това, пък ще видим какъв ще е резултата и колко ще ни струва.



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: bamze_81]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 21:03



Напиши колко ти е струвало.



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: lubo]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано14.08.06 10:47



Такааа,

Отидох аз в събота до М-Комплект, и им казах така и така искам да си сменя катализатора със резонаторно гърне и последното гърне се е откачило.
Приемчика след като прегледа колата каза че за гърнето няма проблеми ще го заварят и всичко ще е точно, но за катализатора ме посаветва да не го сменям със резонатор, освен ако наистина не съм сигурен че от него идват проблемите, и че дори и тогава трябва да се направи много внимателно защото колата била по мощничка. (Сеат Толедо 1993 - 115 коня 2000 кубика). И общо взето ме разубеди.

Иначе за 3 тампона и една заварка ми взеха 15 лв, което ми се вижда нормално.



Тема Re: Смяна на катализатора с гърне [re: lubo]  
Автор ivandemirev (непознат )
Публикувано15.08.06 00:03



dnes pitah za cenata - v ST Z izliza 40lv s postavqneto !!!!!



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: bamze_81]  
Автор dodo_pv (инженер)
Публикувано21.08.06 12:58



Възникват 2 проблема:
1. Масата на заместващото гърне е около 2 пъти (и повече) по-голяма, в следствие на което се къса фланеца на сакса при толедото.
2. В края на годината автомобилът няма да може да мине преглед.
Най-евтиното решение е полски катализатор от "КОСЕР" за 186 лв. + 10 лв. за монтаж. Сложих си такъв и го тествах. Добри са. Намаля ми разхода на гориво и се увеличи динамиката поради липсата на турболентност на газовете непосредствено преди катализатора, където е ламбда-сондата. А и шумността намаля.
Животът на оригиналния катализатор е до 120 000 км. при качествени горива и масла. За полските дават 50 000 км., но пък са 4 пъти по-евтини.

Редактирано от dodo_pv на 21.08.06 13:03.



Тема Re: Смяна на катализатора с гърненови [re: dodo_pv]  
Автор chocho_be (новак)
Публикувано25.08.06 11:14



Не съм съгласен!



1.нямам ново гърне,а е истърбушено поглъщащото вещество!(каквото и да е то) И е заместено с някаква тръба която(предполагам)върши същата работа!(за турболентноста на газовете)
2. Нямам промяна в разхода! Вече втора година минавам преглед,по всичките му правила!
3. ремонта ми струваше около 25лв.
изминати километри почти 50.000

Първо мислете,после пишете!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.