Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 01.05.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно времe  
Автор bamze_81 (непознат )
Публикувано04.08.06 15:41



Сеата си го имам от 4 год и като цяло съм си доволен.
Обаче откакто съм го зел ми върти едни номера, и ми къса нервите.
Проблема се състой във следното.
Отвреме навреме го прихваща нещо и неще да върви :))))
Колега от форума описвайки нещо подобно го беше нарекъл "присецкване".
Та тръгвам си аз с колата и в един момент започват да падат оборотите, и колкото повече гас давам толкова по бързо падат оборотите, и колата започва да спира, ако задържа газта в един момент се оправя и оборотите се вдигат, колата потегля с пилене на гуми, до следващите 200м след което пак започва да спира се едно съм натиснал спирачката.

Два пъти го водих на диагностика, първия път ми смениха горивния филтър, а вторя свещи и кабели, но то ва не реши проблема.



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно времeнови [re: bamze_81]  
Автор3akъcaл (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 22:20



На два пъти имах подобен проблем с моето Толедо (2.0 1994). Ходих на диагностика - нищо. После съвсем случайно забелязах по фактурите на бензина и ремонтите, че и двата пъти съм зареждал на "ЕкоПетролиум" при завод "Електроника". Специално започнах да зареждам отново там. Първия резервоар ОК, при втория щях да спра на "Сливница" в голямата лудница, след което пък така излетях, заради педала до ламарината, че за малко да мина на червено. Сипах "ISO HEED" и до края на резервоара нямах проблем.
Сега си държа шише изохийд в колата и не зареждам на Екопетролиум
При тебе може да е друго, но ако това ти помогне...



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно внови [re: 3akъcaл]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано14.08.06 10:33



Аз също съм зареждал на споменатата бензиностанция, и също като тебе имах проблеми, затова започнах да зареждам на Лукойл при Червено знаме.
Не вярвам да е от бензина, обаче все пак ще пробвам със тази добавка



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно внови [re: bamze_81]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано14.08.06 10:36



В допълнение, тези дни колата се беше оправила и си вървеше идеално. И така до снощи (пак валя). По време на дъжд колата си стоеше кротко на паркинга сутринта като реших да тръгна и проблемите отново се появихааааааа, Ужас ссс



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно внови [re: bamze_81]  
Авторspass (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 15:21



Най-вероятно ти е по запалителната система нейде проблема... бяхме писали една дълга тема в другия форум по повода, ама той нещо зачезна... та значи:
Бобина - централен кабел - капачка - палец - капачка - кабели - свещи. В общи линии по тази верига някъде може да ти искочи искрата и да не се появи в цилиндъра там дето се очаква да бъде. Сменяш всичко като започнеш от най-ефтиното - капачка и палец и караш натам докато проблема изчезне :).
А може да видиш къде е избягала искрата като намокриш гореспоменатите елементи и форсираш рязко двигателя - искрата ще се забележи с просто око, най-вече на тъмно.
Аз имах същия проблем и се оказа че изолацията на бобината е дала фира. Дълго време карах като я пръсках с контактен спрей..продава се и по бензиностанциите и нямах ядове в дъждовете.



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно внови [re: spass]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано15.08.06 10:48



В интерес на изтината бобината ми изгоря преди около 1 година и я смених с нова заедно със електртонното запалване, след втората диагностика ми смениха кабелите и свещите, незнайно защо не ми смениха централния кабел. остава да са капачката или палеца. Ще ги погледна



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно времeнови [re: bamze_81]  
АвторDiesel (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 13:32



Moeto mnenie e : kypi si Diesel Toledo i zabravi s problemite s Tokovete ,poradi pri4inata 4e pri Diesela nqma tokove sve6ti i tn....,a i kato zqlo s vsi4ki nedostatazi na Benzina.



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно времeнови [re: Diesel]  
Авторchocho (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 14:02



Здравей, ако искаш някой да прочете това което си писал,пиши на азбуката която си учил от 1 клас

А за токовете и дизела пали и работи с ток!!!Друг е въпроса, че има много по малко части по веригата които биха могли да дефектират! Ако тези неща ти правят впечетление и те нервират, твоя избор е дизел
Сега няма да говорим за разликите в удоволствието да караш пъргава 2.0л бензинка и НЯКОЙ дизел!
п.с.Всеки автомобил има нужда от подръжка бил той и дизелов!



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно времeнови [re: Diesel]  
Авторspass (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 15:57



Пич не става така... човека има проблем и гледаме да помогнем.. това, че ти си яхнал нафтовата печка и мислиш, че държиш господ за шлифера не помага на никого... плюс това с дизела можеш да си навлечеш къде къде по-сериозни проблеми от това да загубиш искрата... дано не ти се случва де....дай да не влизаме в спорове бензин, дизел, LPG, CNG, водород или електричество, че си е.... майката



Тема Re: Сеат Толедо 2.0 1993г - проблеми при влажно внови [re: bamze_81]  
Автор bamze_81 (неразбиращ)
Публикувано15.08.06 16:21



Порових малко , и първото което ми се наби на очи е че по незнайни причини ми липсва едно маркуче на въздушния филтър закъчено към датчика за температурана въздуха, тия дни ще си намеря някакъв заместител и ще пробвам пак. Невярвам това да ми реши проблемите та затова ....

погледнах че ECU (компютърчето ) е Siemens Digifant DF1, ако някой може да прати някаква документация точно за този инжекцион ще съм благодарен. Потърсих диагностичен куплонг но за съжаление не намерих , и ми е интересно дали въобще това компутерчееее си пази кодовете с грешки и имали начин да се прочетат било то и със светодиод ......




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.