Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 21.05.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Омасляване на моноинжекцията  
Автор SD ()
Публикувано10.07.06 09:30



Колата е Толедо '92, 1.8 mi, RP.

Замириса на масло. Мисля, че прегря. Обикновено я карам извънградско. И не се е случвало да прегрява.

Антифризът е добре като ниво и е проверяван. Дори малко над максимума. Никакви лампи не светнаха, но определено си миришеше от двигателя и в купето. Перката работи.

Маслото е ЕЛФ 10-40, сменено преди 3000 км. Преди загряването беше на максимум. Сега е паднало с 1 мм. По принцип, на 10 000 доливам не-повече от 1.5 л.

Имаше леко омасляване около гарнитурата на клапаните и около моноинжекцията. Гарнитурата на клапаните е сменена скоро (преди ок. 15000 км.)

Преди време смених вакуум клапан, който е около моноинжекцията.

Нормално ли е да омаслява моноинжекцията?

Редактирано от SD на 10.07.06 09:32.



Тема Re: Омасляване на моноинжекциятанови [re: SD]  
Авторtomata (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 15:25



Много си е нормално да омаслява около инжекциона, не съм виждал сеат или фолксваген на които да не мята масло там. Виж вече защо става така е друг въпрос, и ако някой знае ще ми е интересно и мен да ме светне. Чувал съм обаче че от маслото се прецаква стъпковия мотор- дали е така?



Тема Не знам за стъпковия, но сменях вакуумнови [re: tomata]  
АвторSD (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 00:26



Не знам за стъпковия, но сменях вакуум клапан. Като се повреди оборотите скачаха от 0 до 3000 - подскачаше и гаснеше.



Тема Re: Не знам за стъпковия, но сменях вакуумнови [re: SD]  
Авторvankata (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 23:48



И аз не съм виждал моно-инжекция на VW, която не е омаслена(изключение: няколко дни след почистване с пароструйка)
Омасляването не е проблем,освен естетически,има случаи,когато масло стига до въздушния филтър и пак си караме "катраниците". Все пак това са 13-15 годишни автомобили на около 200 000-250 000 км.
За стъпковия-пак не може да се каже еднозначно,дали маслото го поврежда или го пази от вода


За проблема с гориво в маслото: хвани моното и го разклати,виж дали гуменият присъединител между блока и карбуратора е здрав.
Сигурно вече си отстранил проблема, но нищо. Бъди здрав!



Тема Re: Не знам за стъпковия, но сменях вакуумнови [re: vankata]  
Автор chocho_be (новак)
Публикувано31.08.06 23:23



ванка ,

незнам от къде ти е инфото.... но,

не съм съгласен .


карам сеат кордоба 94 от 2003 до сега няма нищо омаслено...



само съм сменял тампона за който говориш на смукателните колектори 2 пъти




няма такова омасляване никъде



Първо мислете,после пишете!

Тема Re: Омасляване на моноинжекциятанови [re: SD]  
Автор Ba3 (SlackWare)
Публикувано02.09.06 11:22



Аз на 10000км не доливам а направо го сменям маслото което е пълна синтетика.

The complicated problems have simple and easy for understanding bad answers.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.