Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 10.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стуууд  
Авторcholich (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 11:52



Здравейте,
днес ми се случи проблем - от студа ми замръзнаха ключалките и бравите на вратите н а сеата, отключих, но вратите не се отварят, след пет минути едната се отвори отвън, но като влязох, не можах да я отворя отвътре, бравата заяде. Час по-късно затоплих колата и бравите се отпуснаха и вратите се отваряха нормално, та въпроса ми е може ли нещо да се направи за да не замръзват бравите и ако някой е имал подобен проблем как се е справил; течностите за размразяване на ключалки не струват те са за ключалки не за брави?!



Тема Re: Стуууднови [re: cholich]  
АвторErdi (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:22



Аз имам същия проблем.
Сутринта вратата се отваря, но след това не мога да я затворя.
По някога като се затвори не може да се отвори ни от вътре ни от вънка.
Напръзкаха ми всичките ключалки в един сервиз с някакъв спрей.
Намазал съм и гумените уплътнения с глицерин.
Но кагато е студено няма спасение.
Стопли ли се колата няма проблем.



Тема Re: Стуууднови [re: Erdi]  
Авторmitaka (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 20:57



И аз имах преди този проблем, при студено време нито можех да си отворя вратата, а пък ако случайно успеех след това не можех да я затворя. Сега на 2 - 3 седмици мажа уплътненията с вазелин или с течен парафин и от тогава нямам проблем. Продават ги във всяка аптека, струват стотинки



Тема Re: Стуууднови [re: mitaka]  
Авторoxлювa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 00:20



пребираите ги в гараж и им включваите няква печка така проблема е решен със сигорност



Тема Re: Стуууднови [re: mitaka]  
АвторErdi (Нерегистриран)
Публикувано23.01.06 11:37



Вчера намазах уплътненията обилно с течен парафин.
Днес при минус 16 градуса нямах никакъв проблем.
Благодаря за съвета.



Тема Re: Стуууднови [re: Erdi]  
Автор cholich (Cordoba GTI)
Публикувано24.01.06 20:01



благодаря за съвета с течен парафин, ще го пробвам! и за колегата Охлюв - колата ми седи в гараж цяла вечер, но беше толковая студена вечерта, че замръзна конденза по гаража от вътре!

1.8 16v 95kw 1100kg. - 112hp/ton



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.