Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 23.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ!!!Разход!  
АвторKiko (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 18:30



Здравейте драги колеги.Проблемът е следния и ако има някой и най-малка представа или идея нека отговори.Колата е Seat Toledo 1.8 mono 65 kw RP-двигател.Разходът градско при нормално каране(60 до 80 км/ч максимум) e 12.5 с тенденция 13 литра на сто,но проблемът е ,че е бензин,а не газ!Аз съм от Пловдив и според "специалистите" тук смених наистина изгоряла ланда сонда и махнах уж запушения катализатор.Направиха и тестове и казаха ,че абсолютно всичко по инжекциона е наред,като се почне от моторче ,плочка и се стигне до термо датчик!Отделно съм сменил свещи,въздушен,маслен и бензинов филтър.Разбира се колата прави и два проблема ,на които мисля ,че се дължи и разхода,а те са:сутрин като запаля държи 1200-1300 оборота ,а като загрее падат максимум до 1000-1100!Така наречените специалисти твърдят,че въздух не гълта и ъгълът бил добър.И другият проблем е ,че по време на каране понякога се разписуква и свети лампата на маслото,а като се отпусне газта спира!

Благодаря ви предварително !



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
АвторRado (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 10:57



10/100 gradsko e normalno za takav avtomobil - zavisi i ot gradskoto de - ako si qko v zadrystvane, ako q rejesh i ako e studena ili ako spirash za po polovin 4as prez 10 km moje i pove4e ot 10/100 da ti har4i ;o)



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
Автор dodo_pv (непознат)
Публикувано24.10.05 20:30



И аз имах този проблем и го реших. Загубих визитката на сервиза, където бях. Сега нямам време да обяснявам. Ако още не сте си решили проблема, пишете ми на адрес "pdk_bg@hotmail.com". Ще Ви дам телефон за връзка и ще Ви упътя.



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: dodo_pv]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 22:26



и аз имам разход 12 градско, още не съм изследвал на какво се дължи, ама като чета по-горе....
според мен е множко като разход, нищо че колата е голяма. ако някой знае къде може да се регулира, моля да каже



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
АвторSD (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 23:44



Имам абсолютно същия Сеат Толедо - 1992 (1.8, 90 к.с.) . Харчи 10 градско, 7.2-извънградско.

Преди време имах проблем с оборотите - скапва се един вакуум клапан. Пак е около инжекцията. Провери дали няма връзка.



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
Авторslight (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 16:20



Това светване с разписукването не може да го има ако ECU-то няма грешки.. провери от къде идва и го отстрани..
Разход може да идва от много неща за съжаление, но погледни следните по-лесни:
- вдига ли нормалната си температура когато караш на дълъг път и температурата е 5-10С навън и по-ниска.. ако не - термостат - не е скъп. Това вдига около 2л./100 разхода понеже караш все на (полу)студен двигател.

- свещи сменяни ли са скоро? - те също вдигат разхода, макар и не толкова много..

- отчиташ ли факта, че по принцип зимата разхода е нормално да се вдигне с 1л., а и колата наистина и нормално да харчи 10-11 градско... аз карам ибиза 1.6 и разхода е 9.5-10



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: slight]  
АвторKiko (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 21:22



Здравейте отново.Вчера смених поредните датчици:синият за температурата и двата на маслото!Примигването на маслото без писукане спря ,но с писукане остана.Казаха ми,че 90% било от таблото ,защото при дадени обороти се бъркала електрониката.Проблемът е ,че оборотите пак се менят!Термостата го смених миналия месец ,защото беше заседнал(уж с хубав)!Свещите са на две седмици Sagem с четири върха(10лв едната)!Инжекцията я свалих цялата и смених маркучите по нея и съответно захраних външно моторчето и вакуум клапана .Уж работят и двете!Клапана щрака ,а моторчето се движи.За зимата ми е ясно,ама 13/100 пък и оборотите се клатят все от някъде.Последно ми казаха да сменя инжекциона .Намерих втора употреба,без моторче за 60лв,и с уговорка ако не е от него ,да го върна!

Ами аз продължавам да сменям, ако някой се сети за нещо-да пише!Благодаря на всички!



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
Авторslight (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 10:10



Човече, защо се мъчиш ?! като гледам колко работи си сменил вече ... направи някъде добра диагностика за 30-40лв. и да знаеш поне от къде идва ..
На мен ми идва идея за моторчето за празния ход (не ми стана ясно дали за него говореше ти..). Най-често е то..
Места за диагностика в София:
- Дунев спорт - срещу ЦСКА
- БОШ на "Симеоновско шосе"
има и други..



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Kiko]  
АвторDenyl (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 13:13



Imam Seat Cordoba 2.0 GTI i mi gori 12/100 benzin v grada i 15/100 gaz , tui che ima i po zle ot teb



Тема Re: Помощ!!!Разход!нови [re: Denyl]  
Авторcholich (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 20:46



имам сеат кордоба гти 1.8 16в 95кв и градско ми дава 11-13 в Пловдив и до 15-16 в София в зависимост от задръстването след голям ремонт и преглед, което е нормално за БГ. Другата кола, която карам Ауди А4 1.6 100к.с. при това каране дава 9-10 градско.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.