Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 26.04.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциала  
АвторArmdanik (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 22:55



Имам Seat Cordoba 1,4 95г.
Когато съм на 5-та скорост и над 80-90 километра в час се чува леко виене или свистене.По едно време както си карах леко колата започна да се чува някакво тракане от деференциала или скоростите.Това тракане продължи около 200 километра все едно крачетало,после изчезна.Все едно имаше някакви гаики в деференциала и се смяха.Сега си остана само виенето при 5-та скорост.Има ли някой който да е имал сходни проблеми и какво е ремонтирал в случая.



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциаланови [re: Armdanik]  
АвторSCO (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 15:48



Цитат


АААА и още нещо! Когато си купувате коли карайте някъде извънградско и хубаво слушайте на 5-та скорост дали има шум (виене). Това е особеност на всички VW-ни. Дължи се на това че зъбчатката за 5-та (и задна) скорост се пада най-високо в скоростната кутия. Когато започне да сълзи масло от гарнитура или нещо друго, а бившият собственик не си е направил труда да погледне, смазването на 5-та скорост започва да страда. В последствие се появява леко виене и чак тогава човекът решава че трябва да се отвори капака и да погледне какво е текло! Така че добре си отваряйте очите и ушите бъдещи колеги!



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциаланови [re: SCO]  
АвторArmdanik (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 19:51



Скоростната ми кутия е пълна с масло до горе.Възможно ли е някои лагер вътре да е свършил?



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциаланови [re: Armdanik]  
Авторcordobaman (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 23:12



Sashtia problem imah sas mija Seat Cordoba benzin 1.4 MPI 2000 gog. Trakane i blaskane niakade v hodovata chast spored men v skorostnata kutia pri skirost okolo 40 km. Izchezna za malko i pak se pojavi. Kato ja kachiha na stenda - izchezna okonchatelno (za sega). Nikoj nishto ne moja da razbere.



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциаланови [re: cordobaman]  
АвторArmdanik (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 20:27



И моята е водих на сервиз още щом се разтрака, но там неможаха да разберат от какво е.Казаха ми да си купя една разпределителна кутия втора употреба и да ми я сменят.От тогава съм навъртял към 5000 километра.



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинциаланови [re: SCO]  
АвторSEATOR (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 20:57



Priqtelu, imah systiq problem s moqta Cordoba 1.4 94g.
Na 110km sled kato q kupih si proqvi magariqta - edno viene, trakanae, zapo4na da izklu4va ot 5ta skorost... dori zapo4na da svesti, i na svobodna.
Hodene po mykite e da q dadesh na maistori i da raz4itash, 4e ste ti q popravqt 4itavo - tova e mnogo precizna mehanika - kompensatori... a parite za remont sa priblizitelno = na skorostna kutiq vtora upotreba. Az pone taka reshih problema - 280lv kutiq ot blysnata kola i 70 za montaj[+30lv za new transmisionno maslo]. I karam ve4e 11 mes bez problemi.
Izboryt e tvoi. Samo uspeh!



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинцнови [re: Armdanik]  
АвторNik-Varna (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 06:14



zdraveite az sy6to imah problem s moqta Cordoba otna4alo vie6e na 5 i malko sled tova stro6i lager va vtori4niq val no kutiqta ocelq i si smenih samo lagera i stana ako zapo4nete da 4uvate skyrcane i leko svistene kogato kolata e na oboroti karaite q v serviz s maistori 6toto hora ne vseki moje da pravi skorostni kutii



Тема Re: Seat Cordoba-проблем в скоростите или деферинцнови [re: Nik-Varna]  
АвторArmdanik (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 21:44



Аз продължавам да чувам леко виене на 5-та скорост и тракане в деферинциала особено когато се движа бажно и поинерция се чува най-добре тракането.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.