Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 24.04.24 
Автомобили
   >> Seat
*Кратък преглед

Тема въпрос за разхода!!нови  
Авторvanco (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 23:19



здравейте!
да ви кажа нещо:
моето Толедо е много странно...когато го взех разхода му на газ беше около 14л/100!след полупрофесионална настроика разхода падна на 7.5(8)/100, което доста ме учуди, защото по буквар колата трябва да харчи 7/100 бензин!!изведнъж обаче разхода се вдигна на 10/100 и най-странното е че разхода е един и същ (+/- 0.5л.) независимо от това колко е натоварена колата, с каква скорост се кара и т.н.!докато зареждах газ по 71ст. това не ме тревожеше, но при новите "красиви" и неоправдано високи цени вече не ми харесва!
какъв е нормалния разход за толедо 1.6?какви разходи отчитате вие?
някой знае ли как мога да му смъкна разхода??или сервиз (и цени) къдетоо могат да ми направят настройки?някой ми спомена и за някакъв аванс коректор(или нещо такова), което намалило разхода и повишило динамиката на колата-знаете ли за такова нещо?
мерси предварително!:о)



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: vanco]  
Авторkirocom (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 19:15



пич, моята Ибиза харчи 10/100 бензин градско и не се оплаквам - ти къде си тръгнал!!!



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: kirocom]  
Авторvanco (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 22:35



Пич. Тръгнал съм и вървя на много места...за това съм си взел кола...ползвам я постоянно..а с новите цени на газта леко ме прецакват!ако си караш ибизата чат-пат...ако ще и да ти харчи двойно..какво ти пука!ама на мен ми пука..за това и питам!!+това 10/100 за ибиза не е много нормално...тъй че ако ти пука за колата по-добре си я погледни!!!



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: vanco]  
Авторkirocom (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 08:52



и какви са новите цени на газа - 80-90 ст ли? я ги сравни с 1,50 за бензина пък тогава мърмори - пък и какво изкаш от стара кола.
За твоя информация почти няма кола пълен инжекцион която като я караш с 180 или градско и да дава разход 5-6 /100. Също така правя по 20-30 000 на година така че незнам дали не я карам :))))



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: kirocom]  
Авторvanco (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 13:33



да....газта е почти 90ст.!а бензина..незнам...1.50 да речем!!и да сметнем:
разход на бензин-6-7/100 = 9-10.5лв/100
разход на газ-10-12/100= 9-10.8лв/100
е..цифрите говорят ли ти нещо???затова въпросът ми има доста смисъл..или ще ми предложиш да махна газовата че да не тежи и да намали разхода на бензин,а??
колата може и да е стара(9год.)ама е пушка...просто има кофти настроики, и май има някакви джаджи за гегулация които и липсват (аз така я купих)като ламбда контрол,аванс коректор и т.н.!само че много не ги знам и затова питам във форума....затова ако и ти не знаеш....вместо да се заяждаш си трай!!
айде...весело...!!



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: vanco]  
АвторSCO (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 16:26



По добре поствави въпроса в АГУ-форума, може би там ще ти отговорят! Според мен е най добре да я закараш на компютърна диагностика на АГУ.



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: SCO]  
Авторvanco (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 22:11



прав си!ще питам и там!просто исках малко информация от хора които карат сеат толедо на газ за това какъв разход им дава, какви екстри са сложили и т.н.!
иначе..има подобрение!след регулиране от познат "на око" и връртване на делкото, количката е малко по-добре и вече харчи по около 8/100!само дето пали млако по-трудно!едното за сметка на другото!:о)



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: vanco]  
АвторSCO (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 07:52



Преди имаше една тема "газ или бензин" - погледни я!



Тема Re: въпрос за разхода!!нови [re: SCO]  
Авторbonter (Нерегистриран)
Публикувано07.11.04 16:14



Znachi toia deto te zaiajda ,karal 20hiliadi na godina az sam taxi i karam po 10hil.na mesec,heznam dali shte ti bada ot polza obache shte ti kaja az kakvo pretpriemam kato mi se digne rashoda:
1.smeniam gazostanciata ,kadeto sam zarejdal do sega.
2.zimnia period gasta ia praviat s dryga smes koiato dava malko poveche rashod i kolata pali po trydno
3.po princip kolata triabva da harchi gaz tolkova kolkoto i benzin ako vsichko e nared
za tova poniakoga si smeniam vazdyshnia filter i pravia diagnostika na benzin,
kato na toia deto ia pravi my kazvam che kolata veche shte se kara samo na benzin,zashtoto obiknoveno kato vidiat gazovata yredba mestiat delkoto koeto e greshka ,zashtoto centrovkata na benzin e mnogo vajna za gasta posle.
4.ot lichen opit moga da ti kaja,che sam hodil na mnogo kompiutarni diagnostici v sofia i nikoi ne sa dobri-da ne kaja che sa palni bezdarnici shto se otnasia do gas.
za tova mislia che toia deto ti ia pravi na oko e po-dobar .

5.na moita kola sled kato napravia vsichki teia neshta deto gi izredih si ia regoliram na gaz sam kato:
ot vratkata na isparitelia tarsia vazmojno nai golemite oboroti koito moje(obiknoveno te sa malko po-golemi ot na benzin tova e normalno)
posle pochvam sled vsiako zarejdane da zatiagam troinika po-malko dokato se namali rashoda i kolata da ne iznemogva po bairite.



nadiavam se da me poslyshash inache shte me hvane iat che pisah tolkova chay-yspeh.



Тема Re: въпрос за разхода!! [re: vanco]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано09.11.04 16:14



Imam poznat koito kara Toledo mai klato tvoeto 1.6
Negovia razhod e 7/100 navun i 9/100 v grada. Ne e normalno ot 14 da ti pada dvoino razhoda. Mnogo e goliama razlikata!
Moia savet:
Napravi si centrovkata kakto triabva da e na benzin i ne pipai delkoto poveche.
Za gaz-ta e mnogo vajno da smeniash vazdushnia filtar max. na 7-8 000 km. i da sa ti zdravi kabelite na sveshtite i samite sveshti. Vaobshte s tokovete ne triabva da imash nikakav problem.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.