Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 08.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Seat Ibizaнови  
Авторmartu (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 15:09



Момчета не знам вие как мислите, но аз карах по принуда 4 години Сеат Ибиса. Първите модели с Фолксваген. Колата беше чисто нова - на 5/ пет / километра. Това според мен е най-скапаната кола която може да съществува. Не крия факта че беше с 1.0 двигател 50 к.с. То не беше окачване, не беше жило на съединител. Дъжд? Вече си пешеходец. Или поне докато не ти изсъхне дистрибуторната капачка. Естествено за формиране на мнението ми не малко допринесе и обслужването в сервизите на Аутотехника. Доставката на резервни части не е най силната им страна. Карат ги чаааааааак от Гърция. Бързичко - за около месец - още не си се усетил и чарка е дошъл. След това за по-малко от седмица може и да ти го монтират. За цифроманията която ги е обзела - предполагам че е така навсякъде с части за по- нови модели.
Скоро видях колата която съм карал преди две години на околовръстното - естествено спряла, с отворен преден капак и нагъзурчен човек под него. Стана ми жал, спрях и му обяснех, че точно тази кола като вали дъжд работи само на едно място.



Тема Re: Seat Ibizaнови [re: martu]  
АвторPK (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 13:11



Аз също карам Сеат Ибиза от дълго време - за последните 5 години съм му навъртял над 230 000 км и съм много доволен от автомобила, според мен по нищо не отстъпва на VW, та в крайна сметка то си е VW. Ако искаш вярвай но не съм имал никакви големи проблеми нито с окачване нито с двигател 1.9SDI, в момента изглежда като нов и дори се чудя дали като го сменя ще попадна на нещо по добро.
Всичко според мен си зависи от шофьора - ако си го карал като луд и ако не си го потдържал, то естествено че ще ти дава ядове.



Тема Re: Seat Ibizaнови [re: PK]  
Авторmartu (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 16:26



Колата, която карах беше служебна и не е влизала в друг сервиз освен във фирмения на Аутотехника. Освен това беше под наем от Херц/ което е пак Аутотехника/. Тоест те сами си я поддържаха. Както казах голямо влияние за оформяне на мнението ми оказа обслужването във този сервиз. Не съм я карал като луд по простата причина че беше 50 коня. Ако имаш предвид дупките - не повече от нормалното. Просто още първия пътх като се разхлопа и влезе в сервиза майстора каза, че липсвали некви вулки?! Което според мен е недопустимо. Ако майстора лъже пак говори зле за Сеат.
Просто от всичко което съм видял с тази кола, не бих си купил никога Сеат. Иначе за да бъда честен през 98-ма това си беше супер пичеловка. Пък и бях по-млад и красив.
Ако все пак някай си купува Ибиса, нека поне да е червена - много и ходи.



Тема Re: Seat Ibizaнови [re: martu]  
АвторPK (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 17:51



Щом колата е под наем и от Аутотехника - това обяснява всичко - ние също имахме наети ибизи от там - от последния модел, а бяха истинска мъка. Затова умните хора при нас решиха да не се взема повече този автомобил - ходи ги убеди че е добър.
Чувал съм всякакви легенди за сервиза им и за съжаление нищо добро, а аз за щастие не се съм се сблъсквал с тях често - така, че аз не мога да се оплача.



Тема Re: Seat Ibiza [re: PK]  
Авторmartu (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 09:25



Обикновено човек като взема дългосрочно кола под наем има определени изисквания. Като например щом си оставиш колата в сервиза да ти дадат оборотна възможно най -бързо. В Херц съм чакал 12! /дванадесет/ дни за оборотна кола. За сравнение колегите, които караха коли от Бъджет чакаха под 24 часа. Това ако не е Византийска Педерастия здраве му кажи.



Тема Re: Seat Ibizaнови [re: martu]  
Автордa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 10:45



от Аутотехника - нищо !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.