Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 01.05.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колата ми не може да загрее......нови  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 14:02



Здравейте колеги,
отдавна не бях писал в този форум (то е защото съм нямал проблеми с толедото си ). Но сега имам проблем. От известно време забелязах че колата ми не може да загрее добре зимата, винаги си карам на температура под тази която поддържаше през лятото, например. Дори и в града.
Имал ли е някой подобен проблем и как го е разрешил?
Казаха ми да погледна термостата и в събота се опитвах безуспешно да установя къде се намира на мойта кола термостата. Някой може ли да ми каже къде точно се намира термостата на моят двигател и съсщо някакъв съвет дали мога да разбера дали работи или е "сдал багажа".
Много ще съм благодарен...
Колата е сеат толедо 1.8i 92г. 90hps



Тема Re: Колата ми не може да загрее...... [re: M.]  
АвторVoodoo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 21:42



ще ти кажа как го открих на моя голф просто проследяваш горния маркуч на радиатора(големия) на колата, е в другия край на маркуча се намира термостата просто няма къде другаде да е поне аз така мисля
иначе пробата е лесна сваляш го слагаш го в някав съд и го вариш и гледаш дали ще отвори ако те марзи да го вариш си вземи един нов! за мойта кола струваше 10 лв


Are pali GOLFA !!!



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: Voodoo]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 09:40



Колега, благодаря за съвета. Термостата отдавна го смених, наистина се оказа точно там където ти казваш (и където аз сам го открих ). Но проблема е, че колата пак се държи странно. Дори и в тези топли дни колата не може да загрее докрай или пък го прави много бавно. Просто незнам какво и е на тази кола. Но все пак по-добре да седи студена отколкото да прегрява си мисля аз.



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: M.]  
Автор Cult Society (бърз...)
Публикувано23.03.04 09:16



Пак може да е от термостата ако е менте.....Друга причина да работи колата студена няма....... Ако си си купил от тези по 10 лв е много вероятно.



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: M.]  
Автор brabusGTl (ентусиаст)
Публикувано23.03.04 11:41



За проверката на термостата (не се смей) - сваляш го и го бухаш в една тенджера и на котлона и го гледаш дали ще затвори (отвори).
А да не забравя все пак включи котлона
Сега сериозно, най-вероятно е от термостата.



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: M.]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано25.03.04 11:36



ти единствено по показанието на стрелката ли съдиш че не може да загрее???

ако маркучите са горещи, радиатора е топъл навсякъде и като пуснеш парното - духа топло..................значи термостата бачка - не е наред нещо или в датчика за температурата или в уреда..........


термостата е прост клапан който или отваря на определени градуси или не, няма кой знае какво да му се чупи - или работи или не.
ако не отваря - лошо - може да прегрееш, ако не затваря - ще загрява по-бавно, но накрая все пак ще загрее...........

така че - виж си и датчика на първо време

Ако има нещо, няма нищо


Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: Жпpнчo]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 11:40



ако не затваря - ще загрява по-бавно, но накрая все пак ще загрее - но не и до номиналната работна температура. Ролята на термостата е да регулира температурата на двигателя, чрез количеството охлаждаща течноста пренасочена през радиатора, а не само да се 'отваря' и 'затваря'. Ако не затваря напълно и околната температура е ниска, двигателя никога няма да достигне номинална темрература в движение, а само на място.



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: Scott]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 23:49



kolegi,
blagodarq na wsichki za mneniata. Termostata koito kupih beshe nemski, wzeh go za 14lv. A shto se otnasq do datchika ne moga da kaja sys sigurnost dali e powreden ili ne, kato doide lqtoto shte poznaq kato nabliudawam kyde sedi strelkata na dylyg pyt. Zasega towa e i poweche ne smqtam da se zanimawam s tozi problem. W kraina smetka lqtoto nabliji i kolata zagrqwa po byrzo (no pak ne taka kakto minaloto lqto, si mislq ).
Kato smenih termostata byrzah dosta i zabrawih staria pri maistora , inache mojeh da go probwam dali naistina e w nego problema.



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: brabusGTl]  
Авторlbiza_Junior (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 10:44



колеги това че не може да си ждигне оптималната температура не се крие в термостата ,аз имам сеат 09 джуниор 87 година преди да застудее сложих антифриз /не съм от 1- 2 години шофьор ама направих простотия и от мързел не подгрях двигателя и съответните последствия няма да ги описвам като за капак не разредих достатъчно антифриза !!!/ смятам че причината да не ти вдига оптималната за работата на двг темп е в АНТИФРИЗА



Тема Re: Колата ми не може да загрее......нови [re: M.]  
Авторvodomer (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 12:28



eh momko M
verno li pove4e da se zanimava6 s tozi problem?
ami dat4ika za temp. na ohl. te4nost kakva informaciq izpra6ta na ECU-to/kogato temperaturata e niska?/ kakvo izpra6ta ECU-to kum gorivnite diuzi?
ne ti se zanimava za6toto ima6 pari4ki! az su6to ne sum bez finansi,ama za6to avtomobila mi da ne har4i minimalno?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.