Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 25.04.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "SEAT Ibiza - Cupra"нови  
Автор |Kyky| ()
Публикувано09.03.04 15:04



Здравейте колеги,
имам малко елементарен въпрос!!!
Днес видях

и се обадих, утре ще отида да огледам колата и искам да попитам, дали има нещо което е специфично при този модел, на което трябва да обърна внимание!!!
Дали мога да разбера "Cupra" или обикновена "1.8Т" е колата???
Карана е в България около половин година и сигурно има десетина хиляди "български" километра!!!
С каско и регистрация е, което ме улеснява много, но като цяло струва ли си парите?!?!?!?!?!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: "SEAT Ibiza - Cupra"нови [re: |Kyky|]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 16:46



Няма такова нещо като 'обикновена 1.8Т' - всички Ibiza 1.8T са Cupra - Сеат смениха модификацията GTI на Cupra през 2000г. Имай предвид, че Ibiza 1.8T Cupra е 156 к.с., а Leon 1.8T Cupra е 180 к.с.
За парите не мога да коментирам, но имай предвид че такава кола се 'кара' много, но за сметка на това бързо и безотговорно.
Задължителните проверки - окачване, начин на износване на гумите, турбо и т.н.



Тема Не е точно така!!!нови [re: Scott]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано10.03.04 14:09



На автомобилното изложение през Юни 2002 имаше "Ibiza 1.8Т", но не беше "Cupra"
Продавача ми обясни, че разликата от "Ibiza 1.8Т" до "Ibiza Cupra" не е в мотора (и при двете е 156к.с.), а само в оборудването!!!!!!
На "Cupra" декоративните пластмаси (прагове и споилери) били боядисани в цвета на купето, фаровете били с тъмен рефлектор, модела на джантите бил друг, спирачните апарати били боядисани и с надписи, никъде не пишело 1.8Т, а само "Cupra", включително и по уредите на таблото
Мисълта ми беше, дали може да се заменят някои детайли, за да се издокара като истинска "Cupra", а всъщност да е удряна или нещо такова, и от две да е направена една

Аз я видях днес, и много ми хареса, на 28000км. и изглеждат истински, внесена е от Италия и е карана тук 5 месеца, според момчето не е ръчкана, не е ходила по състезания на "Божурище" или "ОМВ" - карала я е жена му!!!!!!!!
Отвътре е като нова, но беше мръсна а цената е твърда, нито лев надолу

Остава да я закарам в някой сервиз, като омекне времето и след това да видя, колко всъщност върви, за да реша, какво да правя!!!

Благодаря "Scott", ще се постарая да огледам всичко, но как може да се замери турбото, то днес работи, утре - не

Play Golf But Don't Drive


Тема Re: Не е точно така!!!нови [re: |Kyky|]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 14:38



Пич, може би говориш за модела от 2002 г. Ако не се лъжа, тази дето си набелязал е предишния модел



Тема Неее, неее!!!нови [re: Scott]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано10.03.04 15:41



Точно модела, който е показан на снимките в обявата, за него ми говориха на изложението през 2002, в него седях и в магазина на Аутотехника, ето снимка на модела за който говоря и който гледах на изложението:



Play Golf But Don't Drive

Тема Re: Неее, неее!!! [re: |Kyky|]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 16:09



Приятел, единственото което намерих е че наистина през 2000-2002 г. Сеат произвеждат 1.8Т, което не е Купра, а се казва Спорт, но се продава само в Испания - това е на снимката. Разликата е в джантите, предната решетка (пчелна пита за Купра), окачването и уредите. Гледай за тези неща.
В същото време в Европа има модел Спорт, но той е с друг двигател - 1.6 16V. Абе испанска им работа.
Обаче през 2002 г. Сеат минава формално под марката на Ауди (пак вътре във ВАГ) и започва по-спортен имидж. Тогава се появяват Cupra R.



Тема Да!!!нови [re: Scott]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано10.03.04 16:28



Тази която гледах е "Cupra" или поне така е направена да изглежда, а и много ми хареса, просто е лъскава и изпъната, отвътре свети, но ще видим като влезне в сервиз, какво ще се окаже под капака и ламарините!!!

Благодаря ти, още веднъж

Play Golf But Don't Drive


Тема Re: Да!!!нови [re: |Kyky|]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 16:44



Ти не взе ли скоро Saxo VTS ? Защо ще го сменяш - Купрата няма да е по-бърза, просто е по-тежка.



Тема Не!!!нови [re: Scott]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано10.03.04 17:09



Имах проблем в работата (ДДС) и парите за "Saxo VTS" отидоха по предназначение!!!
На 04.02.2004 си купих "Clio 1.4-16v" от "ПроМобил", а вече е време и на "Bravo"-то да "заминава", затова си търся друга кола, пък "Clio"-то на МАМА
Но много се двоумя, дали да не е пак нова (1.6 примерно) или втора употреба (нещо като "VTS" или "Cupra")

Play Golf But Don't Drive


Тема Re: Не!!!нови [re: |Kyky|]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 17:17



Аз бих взел едно Clio 172 Sport. Бие и Ситроена и Сеата по всички показатели




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.