Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 02.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АКУМУЛАТОР  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано09.12.03 09:55



да се оплача!!
две сутрини подред запалвах малко трудно /в смисъл от 2-рия път/ НО тази сутрин нещеше да отлепи ама съвсем. Добре, че можех да се обадя на мъжа ми да дотърчи с кола и кабели та само като врътнах и пална ама...
Сега май ще трябва нов.... но незнам какво друго да гледам освен да е 12V и размерите.
Мисля, че и ампер/часовете са важни /ако не са стандартни/.
Друго какво да гледам? И каква марка да си взема /ако това има някъкво значение/?? Цените около 40-50 лв ли са или?
А и още един въпрос: възможно ли е да пада от това, че в последно време го карам на доста близки разстояния сутрин и вечер? На около 2 км. ми е работата от дома и може би няма време да се зареди?






Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: sunny_bunny]  
Автор Cult Society (бърз...)
Публикувано09.12.03 10:47



Здравей,

Предполагам че е старичък акумолатора - ако имаш време го закарай на акумолаторджия да му измери киселината и да го зареди , ако не ти се занимава - разните му Монбат са 40-50 лв и са доста добри.
Каква ти е колата точно? С кой мотор? Би трябвало да пали веднага:)
Кордобата ми при -7С пали веднага и то с не много читав акумулатор.
По принцип ако караш само по 2-3 км до работата и обратно (както и аз, но и вечер излизам да начеша крастата:):):) ) е възможно да пада и от това.... Другото за което се сещам е че при мен поне (Кордоба 1.8 16в) като запаля колата започва да зарежда на 1800 об/мин - преди това лампите по таблото светят по-слабо.





Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: Cult Society]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано09.12.03 11:57



Ами колата ми е Ибиза 94г. двигател 1.3 моноинжекция.
И преди 2 години я купих с този акумулатор от Германия. До сега палеше без проблеми. Миналата зима само леко да врътна и палеше от раз, но сега явно си отива. А все пак идва зима ... По-добре е да си купя нов!




Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: sunny_bunny]  
Автор Cult Society (бърз...)
Публикувано09.12.03 12:25



Да най-добре за да си нямаш ядове зимата



Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: Cult Society]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано10.12.03 11:53



Kupih si!!!
някъкъв полски мисля че казаха червен Toplo /или нещо такова/ му е името 45 А/часа за 66 лв.
И така... Май си реших проблемите!!!
Стария.... първа и последна клетки бяха празни... и жидях че е от 09.1999г... та явно си е свършил работата.
На BOSH бяха адски скъпи....



Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: sunny_bunny]  
Автор Cult Society (бърз...)
Публикувано10.12.03 13:08



Да на Бош са многоскупи и не мисля че има смисъл:)
Радвам се че си решила проблема по най-правилния начин:)

Мислиш ли че има надежда да организираме среща на клуба - дали ще дойде някой:)



Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: Cult Society]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано10.12.03 14:23



Честно казано.... не съм сигурна, че ще дойде някой. Прекалено малко хора сме тук, а и някои не са от София.
Няколко пъти се организираха срещи.... но.. на тях ходеха само по 1-2 човека.
Може би през пролетта като се затопли и цъфнат дръвчетата
ще е хубаво да се опитаме да се организираме!
Другите клубове се събират, но са много хора! На срещите им се събират по 20 коли /Виждала съм Ауди, Опел и VW/ при все, че не са всички!
Може би на някое от следващите събирания на VW може да отидем и ние. Те нямат нищо против



Тема Re: АКУМУЛАТОРнови [re: sunny_bunny]  
Автор Cult Society (бърз...)
Публикувано10.12.03 17:31



Мдаааааааа

аз организирах лятото 2 срещи и бяхме 1ния път аз и Г60 и втория аз и М.

Мисля че не е лошо да се присъединим към ФВ




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.