Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 02.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема летни проблеминови  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 12:39



Да ви разправям какви проблеми имах с толедото по морето преди 2 седмици..
Значи, първо докато обикалях из тъмните улички на едно село, около полунощ колата ми неусетно прегря и то така прегря, че докато разбера какво става изведнъж всичко изкипя............На другия ден с некъв местен майстор (такъв дето много ги разбирал колите... ) търсихме проблема и установихме, че: първо бързата скорост на вентилатора не работи поради някаква причина и второ изглежда термодатчика който включва вентилатора е дал фира също (а може и нещо да е прекъснало просто, кой знае....). Та така, майстора веднага приспособи некво ключе с което сам да си включвам вентилатора и сега в купето стърчат едни жици нескопосано омотани в изолирбанд и целия design на купето отива по дяволите .
Та с тва приспособлениице изкарахме морето ама то по закона на Мърфи една гадост не идва сама. Изглежда че като е изкипяла охладителната течност някой маркуч или уплътнение е дал фира също защото нивото на охладителната ми течност спада и на всеки 100 - 150 км/ трябва да му доливам около половин литър .
Отгоре на всичко един пич ме уплаши че ако не си сменя тампоните на Макферсън (те си тракаха и отпреди това) ще имам сериозни проблеми с окачването а и гуми трябва да сменям.......
Та така, давайте сега акъли какво да правя щото аз незнам откъде да започна. Най-сериозен естествено ми е проблема с теча на охладителната течност, после ще видя термо датчика (или вентилатора) а тампоните и гумите по-нататък когато се намери време ....и пари



Тема Re: летни проблеминови [re: M.]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано18.08.03 19:43



не се шашкай бе.......само ще кажа нещо което който прочете и запомни ще му е само от полза...........щото е толкова абурдно че никой дори и в юнитрейд не можа да даде смислено обяснение...........аз доливах по триста четиристотин грама антифриз на 50километра градско без да имам теч ОТНИКЪДЕ..........ни от маркучи ни от разш съд от никъде...........абсолютна мистерия...........оказа се запушен маркуча за обезвъздушаване на охл.система..........

незабележим


Тема Re: летни проблеминови [re: silent]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 20:02



а!
по 300-400 грама на всеки 50км. това ми звучи не много изгодно финансово
но, по-интересно ми е как откри проблема, би ли споделил?



Тема Re: летни проблеминови [re: M.]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано18.08.03 20:13



случайно.......така и така бях в юнитрейд .........ги накарах да сменят уплътнението на датчика на температурата и като свалиха датчика видяха че отвора на щуцера на макуча е запушен/отвора е много малък може би около 1мм/........иначе там се наслушах на куп глупости докато я надуваха........

незабележим


Тема Re: летни проблеми [re: silent]  
Авторпaпи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 01:35



Абе,дай боже повече такива клиенти,защото аз предлагам антифриз и няма да умра от глад!!!
Пошегувах се,не ти е било лесно ,а и наистина няма обяснение и съвет,но когато установиш проблема и го отстраниш ,пиши ми ,ще те заредя с...добър антифриз за зимата! Успех!!!



Тема Re: летни проблеминови [re: пaпи]  
Автор Blues (непознат)
Публикувано19.08.03 10:11



Е Папи що не ни свтетнеш за антифриза. Щото аз тъся G12 ама като питам по магазините ме гледат като извънземен. Ти имаш ли такова нещо ?



Тема Re: летни проблеминови [re: пaпи]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 11:36



Днес ходих в един сервиз близо до работата ми. Човека погледна само и каза "ясно" . Оказа се, че един фланец който държи термодатчика за двигателя и разни други неща се е пукнал изглежда от прегряването и "сълзи" и като си го купя днес утре ще го сменят. Дано е само това обаче
после ще гоня другите проблеми с вентилатора и/или термодатчика.
А относно антифриза нямам нищо против да "заредя" от теб, но ми кажи преди това с две три изречения с какво твоя е по добър защото аз нищо не разбирам от антифризи . И ако цената ти е добра ще си купя от теб
със здраве на всички и безаварийно....



Тема Re: летни проблеминови [re: M.]  
Автор G6O (Stay cool)
Публикувано19.08.03 14:22



Ako sled smianata na tozi flanec pak te4e, moje6 da pogledne6 slednoto:
na kapa4kata (ot vutre6nata strana) ima edno uplatneniice, koeto mnogo 4esto se okazva skusano.

A za6to ne si smeni6 termo dat4ika. Taka 6te bude6 malko po-siguren, 4e skoro niama da ti se razvali i opasnostta da ia pregree6 stava po-malka.



Тема Re: летни проблеминови [re: G6O]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 16:38



Все още не съм 100% сигурен че термо датчика е повреден защото още на морето установих, че втората скорост на вентилатора не работи както трябва т.е. не винаги се включва. Тъй че може без право да го обвиняваме мъничкия честен датчик . Може той да е дал сигнал ама вентилатора нещо да си е дал "свободно" и хоп ето ти беля. После ходи, търси, сменяй (засега само фланец = 15лв) и т.н.
Още като купувах колата видях, че някой е правил нещо около системата с датчика и вентилатора защото имаше някакви съмнителни жички там ама тогава работеше и не си направих труда да видя какво са правили и .....сега ми се връща тъпкано.
А ще ми обясниш ли по-подробно за тази капачка, за коя точно говориш и къде се намира?



Тема Re: летни проблеминови [re: M.]  
Автор G6O (Stay cool)
Публикувано19.08.03 17:26



Govoria ti za kapa4kata na kazan4eto za ohl.te4nost. Tia e s edno klapan4e i pri opredeleno naliagane otvaria i propuska ohl.te4. v prelivnika (ako moga taka da go nareka) i toi kato se napulni po4va da izti4a i ot nego. Ta na tazi kapa4ka ima edno uplatnenie (malko semesing4e), koeto 4esto se okazva skusano. I tui kato sistemata raboti pod naliagane, a to ne uplatniava, ohl.te4. neprekusnato si preliva li preliva.

A kakuv e toia flanec (15lv!!!!) az za 20 si smenih celia termostat...!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.