Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 13.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мнение за Toledo?нови  
Автор brabusGTl (новак)
Публикувано24.07.03 10:29



Здравейте на всички.
Правя нещо дето не ми допада много, а именно да събирам информация за друг, ама какво да се прави.
Та на въпроса - миналата събота на Горубляне гледахме едно Толедо 92 или 93г.(забравих вече) с 4 ел.прозореца, ел.огледала, лети джанти, хидравлика и централно (общо взето на външен вид без забележки като за 12 г. кола разбира се). Двигател 1.6 и цена 3700лв. като в нея няма еко такса и други подобни. Цената подлежи на коментар, но дайте идея какво да огледаме по-внимателно?
Благодаря предварително.



Тема Re: Мнение за Toledo? [re: brabusGTl]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 13:04



Хм, доста ми е трудно така да кажа. Наскоро и аз купувах същия модел толедо от същата година (но беше 1.8ми). Чесно казано аз не съм имал след това някакви големи проблеми. Оказа се че горивната помпа беше почти сдала багажа и се наложи да я сменям, но това много трудно може да се разбере без много подробен оглед. По окачването нямам проблеми (да чукна на дърво). Скоростния лост ми беше поразклатен, но това също не е голям проблем.
Просто незнам какво да ти кажа.
Спомням си че в един от сервизите техниците ми разправяха че толедото гниело доста около гумите и отдолу. Но моето не е.
Когато съм сам в колата или със жена ми, колата се държи много добре (1.8 ми). Ако станеме повече в купето обаче, започва да се усеща и за да върви добре трябва доста да натискаш педала, защото по принцип колата не е от най-леките. Та незнам 1.6 дали няма да и е малко на тази количка но вие ще си прецените.
Успех.
Ако мога с още нещо да бъда полезен питай



Тема Re: Мнение за Toledo?нови [re: M.]  
Автор brabusGTl (новак)
Публикувано24.07.03 13:36



Знам, че е много трудно да се дава съвет, особенно за кола на старо. По тази нямаше ръжда, хидравликата се държеше прилично. Малко ме притесни, че там където трябва да влезе маркуча от главата в инжекционна имаше коркова тапа. Що се отнася до двигателя и аз съм с малки резерви към 1.6, но пък в нашия случай водеща е цената. За 3000 лв. имаше и Голф ІІ 1,6 91г 5 врати (аз карам ІІ GTI), но не мога да си крива душата Толедото си е друг клас автомобил



Тема Re: Мнение за Toledo?нови [re: brabusGTl]  
Автор G6O (Stay cool)
Публикувано24.07.03 15:02



Spored men purvo triabva da proveri6 pompata na injectiona dali e ok. Ako ne se 4uva zna4i e ok , ako brum4i zna4i i e svur6il jivota. Drugo vajno ne6to , koeto triabva da vidite e dali (kogato e zagriala kolata) podurja normalni oboroti (okolo 650-700 - ne znam sus to4nost). Ako padat, po-dore ne go kupuvaute. Na 90% ot seatite ne6to im se razvalia i ne mogat da si podurjat oborotite na prazen hod I do sega ne znam niakoi da go e opravil tova.
E i vsi4kite tam ostanali ne6ta, koito se proveriavat kogato si kupuva6 kola na staro. No tezi dve ne6ta nai-burzo se razvaliat pri seat-ite.
Dano infoto vi bude ot polza.
Uspeh

Snow is just a frozen water

Редактирано от G6O на 24.07.03 15:04.



Тема относно оборотите на празен ходнови [re: G6O]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 15:45



В документацията на системата Mono-Jetronic (каквато е предполагам на въпросното толедо и на всики двигатели RP и други) пише, че оборотите на празен ход трябва да бъдат между 750-950 и още, че са "not adjustable". Моето толедо като го запаля в първата 1 минута стрелката на оборотомера се колебае ту нагоре ту надолу но след това "залепва" на 950 и ги държи стабилно.
Добра идея е да погледнеш оборотите на празен ход, гледай да са в този диапазон ако са повече почти сигурно е че има някакъв проблем това толедо.
Успех



Тема Re: относно оборотите на празен ходнови [re: M.]  
Автор brabusGTl (новак)
Публикувано24.07.03 16:43



Мерси за съветите
Що се отнася за оборотите това беше първото, което проверих и нямаше проблем (карам Digifant и съм малко наплашен )
Благодаря още веднъж!



Тема Re: Мнение за Toledo?нови [re: G6O]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано29.07.03 22:59



Problema s prazniq hod nai veroqtno idva ot motorcheto za prazniq hod.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема ???нови [re: KR-16V]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 10:42



какво моторче?



Тема Re: ???нови [re: M.]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано11.08.03 12:44



ми има едно моторче, дето поддържа оборотите на празен ход, при мен се беше развалило и резултата се изразяваше в две неща - в началото на празен ход оборотите бяха много много непостоянни - падат до под 500 и аха аха да изгасне, и изведнъж се вдигат до над 3000 - естествено сами. Това обаче бързо изчезна. По-късно обаче се прекара съвсем и зимата просто не държеше обороти на празен ход изобщо - просто си гаснеше. Да не говорим, че тогава и термостата си беше отишъл, та сутрин подгряването беше доста интересно :-)
Ама се оправя - срещу 200 лв :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.