Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 12.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Катализаторът да го махна ли?нови  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 11:09



Здравейте !
Имам един въпрос за Толедо - 2,0, 1992г., 115 к.с. , GT
Колата е на 150 000 км. , няма никави проблеми , но след като я паркирам вечер
катализаторът започва да пука.
Случайно я чу един "МАЙСТОР" и се произнесе веднага , че катализаторът е запушен и трябва да се махне , защото може да направи по- голям проблем,
даже да подпали колата.
След това като чета от време на време в клуба за Сеат прочетох , че Ламбда сондата може да оказва влияние на оборотите , а съм слушал , че и на разхода нагориво влияе. Моята я карам повече на газ.

Та след всичко това - въпросът ми е : какво да го правя този катализатор - да го махам ли ? Или не?
И ще има ли нещо , което може да се появи като проблем допълнително .

Много ще Ви бъда благодарен за всеки съвет.



Тема Re: Катализаторът да го махна ли? [re: aa]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 19:32



Az mahnah moja,no samo za6toto predi6nijat sobstvenik go e izpra6tjal njakude i drun4e6e super gadno! No pak i bjah 4el,4e jivota na cat. e okolo 100k km. taka 4e...No,kakvo stana sled tova. Tui kato cat. go njama,srednoto gurne mu se razkaza igrata,progori se zdravo! 6toto toja cat. si e i izkroulovitel. A promjana vuv uskorenie prosto ne tursi! Osven tova kato mahne6 cat. zvuka na tjalata auspuhova s-ma stava po-gaden,pone pri men. Malko mi e X kak 6te ti podpali kolata toja puka6t katalizator,no vse pak 6tom "maistora" ti e kazal,znam li!



Тема Re: Катализаторът да го махна ли?нови [re: alex]  
Автор ilcio ()
Публикувано07.07.03 11:53



dobre de, nali ako katalyzatora ne e v red, cqlata systema za podavane na gorivo ne e mnogo v 4as, imenno zaradi lambda dat4ika ?
ideqta mi e, 4e ako manhesh katalysatora, naj-malkoto sha se digne malko moshtnostta na dvigatelq - razbira se, ako ne e v red katalysatora de ...
az imam syshtiq problem, i moqt katalysator dryn4i, a koli4kata si e na 130 hil. km. za tova mislq da go maham, ako mojete da mi prepory4ate samo nekoj majstor ?



Тема Re: Катализаторът да го махна ли?нови [re: ilcio]  
Автор G6O (Stay cool)
Публикувано07.07.03 12:20



Mo6tnostta ne moje da se vdigne kato mahne6 kat. A rabotata na dvigatelia e nai-dobra, kogato vsi4ki gurneta sa si na miastoto, za6toto toi e iz4islen da raboti staih.

Moje6 da si mahne6 katalizatora vuv vseki edin serviz. Reje se trubata predi i sled nego i si slega6 edna meka vruzka. Cenata i e malko visoka (za tova koeto predstavliava), no e nai-dobre s neia, za6toto kakvito i trubi da slaga6 izgariat mnogo burzo. A ot cenata na kat mi se zavi sviat - 1500lv!!!

Snow is just a frozen water


Тема Re: Катализаторът да го махна ли?нови [re: G6O]  
Автор ilcio ()
Публикувано08.07.03 09:47



1500 лв ?!?
За катализатор на старо ли става въпрос, или за чисто нов ???



Тема Ама и аз съм един ...нови [re: ilcio]  
Автор ilcio ()
Публикувано08.07.03 09:54



Опаааа !
Простете моето невежество - защото питам глупости
Наистина не виждам смисъл от това да си вземаш катализатор на старо




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.