Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 02.07.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Свиха ми един чарк  
Автор Gallandro (Ал Кохоне)
Публикувано18.04.03 09:48



Имам един проблем. Свиха ми една част, която не съм много сигурен какво точно е и сега незнам какво да търся.
Значи колата ми е SEAT IBIZA 1.5i 1989. Тая джаджа се намира точно под десния преден калник на маркуча за бензина към двигателя. Лесно достъпен е като бръкнеш над гумата. Предполагам, че е някакъв филтър, но не съм сигурен дали е това, нито пък как точно се казва, за да мога да разпитвам по магазини и морги. Предполагам, че щом са си направили труда да го крадат се намира трудно .
Ако някой има представа за какво говоря или знае някой сайт със схеми на горивната система(ще се ориентирам какво е), ще съм благодарен да ми каже.


В света няма нито един завършен натюрморт "Студена бира и топли кренвирши".

Тема Re: Свиха ми един чаркнови [re: Gallandro]  
Автор Blues (непознат)
Публикувано21.04.03 15:45



Не съм сигурен при теб какво е, но при мен там има един въглероден фитър. Служи за филтриране на бензиновите пари от резервоара. На ниски обороти тези пари се пускат през въздушния филтър във карбуратора. От една страна се използват парите, а от друга се вентилира резервоара, което предпазва от взрив :). Проблема е че филтъра не е евтин а и не се намира, защото всеки "майстор" ще ти каже че щом колата върви и без него значи не ти трябва. Тя наистина си върви само дето се чува едно свирене защтото двигателя смуче въздух от едната тръбичка :). При мен това нещо изглежда като цилиндър с отвор долу и отстрани и два маркуча отгоре. Не знам от къде може да се намери, но сигурно по моргите има, но все пак се износва и колко ще филтрира не се знае.



Тема Re: Свиха ми един чаркнови [re: Blues]  
Авторcoolman (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 00:03



Blues е прав, това е филтър с активен въглен, който е част от системата за изгаряне на парите от резервоара. Няма проблем двигателя да си работи и без него само трябва да запушиш тръбата която води към карбуратора за да не влиза прекалено много въздух и да ти обеднява сместа.



Тема Re: Свиха ми един чаркнови [re: coolman]  
АвторMislia (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 17:59



Ama ne mislite li 4e 6tom kato sa go slojili i niakoi si pravi truda da go krade ne e mnogo polezno da si ia kara6 bez nego?!

Ina4e vsi4ko moje , no ne biva:)

Pojelavam ti uspeh v turseneto (ako ve4e ne si go nameril)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.