Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 17.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сеат ИБИЗА - гори ли много  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 09:24



Карам ИБИЗА 94г засичах и установих че гори 15 даже 15.5 на 100 в града, ако това е фактор живея не далеч от работа така че вероятно я карам постоянно на смукач. Но разхода ме притеснява много. Моля за мнение, да я водя ли на елком или някъде .....
Благодаря.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 12:07



Tova benzin li e ? Mnogo e 4ovek! Kakuv ti e dvigatelja? No kakuvto i da e, pove4e ot 12 ne moje(ne trjabva) da ti gori v grada.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: alex]  
Авторlbiza (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 12:56



Mnoshko e, moita ibiza 1.6 harchi 10-11 (gradsko) zimata sega kato zatopli padna na 8-9 . Zavisi i ot benzina .



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 15:34



Преди време и аз зададох тук същия въпрос :)

Имам Ибиза 94г. и ми гори 10-11 на 100 градско. Успокоиха ме, че това е добре, въпреки че колега с Опел Кадет твърди че му гори 8 на 100 градско.
Но 15 на 100 мисля че е много.
Май трябва да идеш на майстор.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: sunny]  
Авторpagerist (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 10:01



8 na 100 gradsko s KAdett 1.6 i to gaz



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: pagerist]  
Авторkolyo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 22:53



аз имам Marbella, вярно че е 900 кубика, гори 5,5 градско а миналата седмица ходих до Трявна, изгори 4,6 при скорост около 100 км/ч.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторywy (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 16:15



http://www2.zr.ru/ci/main.asp?backhttp=http://wwwu.zr.ru:8080/txt/otvias
Според справка в горния линк ако е 1.2i
Трябва да гори 4.9 90км/ч
6.6 120км/ч
9.0 градско



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторsasco (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 20:38



mnogo e!Moita 1.2,harchi 9-9,5 gradsko natovareno.Izvungradsko 5,5 sus 100km/h.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ywy]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 10:03



Е, значи всичко е наред!
моята е 1.4i и ми гори 10 на градско като се има предвид че работя на 3 км от там кадето живея и половината път колата е студена.
От време на време ми се налага да доливам антифриз. Изчезва някъде, но не е ясно какво става.
Ходих на майстори гледаха я и казаха че незнаят какво и има. Незагрява, нетече от никъде и гарнитурата и е здрава.
Незнам!




Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: sunny]  
АвторJijo (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 15:36



Пробвай да си смениш капачката на радиатора (разширителния съд).Ако е стара може да и е поомекнала пружината и като повиши градусите при по - голямото налягане да изпуска от там.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: Jijo]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 15:52



Ми може да я сменя, но мисля че не е от там защото когато доливам антифриз го правя сутрин когато е студена и като развъртам капачката го правя много внимателно понеже налягането е голямо и изчаквам да излезе въздуха, че веднъж така си измих очите с антифриз...
Та си мисля че може и да не е от капачка.. Но ще видя къде се продават и ще я сменя!:)
Благодаря!





Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
АвторSD (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 13:55



Kolegi????

Na men Toledoto mi gori 10 - 10.5. Verno e, che ne go natiskam no e 1.8 mono, 8 klapana, 90 k.s.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: pagerist]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 22:18



имам ибиза 1,2i и ми гори 6 на 100 извънградско и 7 градско



Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: sunny]  
АвторMlTAKA (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 00:13



моята е 1,4 mi 96г. и с 10 лева сипвам а А95 това са някаде кам 5,4 литра бензин и я карам САМО градско даже нямам и винетка и с тия 5,4 л карам 75-80 км .Засичал съм я точно като светне ламшичката че няма гориво сипвам за 10 лева.Ама внимавам с оборотите,над 3000 изобщо не я издувам.Вярно двигателя е по малък от твоя ама твоя разход не е нормален.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
АвторSvodnika_ (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 23:54



Aze karam Ibiza 1.6i ,1996 i do kolkoto sam q zasi4al mi gori nqkade kam 10.5 izvan gradsko s 140 km/ч - газ,а на бензин сам я пробвал с 180 км/ч и тогажа си ебало майката........xaaaaaxxaaaxaxaxaxa,prosto me e strah da si go pomislq......ако някой има Анти крило за Ибиза 96 да пи6е на :vip_gaz3@abv.bg





Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: MlTAKA]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:59



Абе колега MITAKA как го правиш този разход бе човек

Това не може да стане, освен градското ти е все едно извънградско, на 5 газ и т'ва е. Ти тази лампичка хич не я гледай тя е горе долу ориентировъчно, но не можеш да прецениш от там.

За да измериш точно колко ти гори на БЕНЗИН/НАФТА пълниш резервоара до горе караш известно време, после пак отиваш (по възможност на същото място) и пълниш пак до горе. Гледаш колко литра си допълниш, гледаш колко км. си минал и смяташ.
На ГАЗ се смята по друг начин: пълниш бутилката до горе и после караш докато колата ти изгасне и ... смяташ.

Направи го това, което ти казах и после пиши какво е излязло, сигурен съм, че ще бъдеш изненадан



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: lbiza]  
Авторtest (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 18:01



1.6 harchi 9,5 gradsko, 5,8 izvyngradsko(90km/h)



Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: Fen]  
Автор Ba3 (SlackWare)
Публикувано26.08.06 09:32



За отчитането на разхода бих искал да отблежа, че много по коректно е да се отчита по лампата за резервата от колкото по пълнене до горе на резервоара, защото от пълнене до пълнене има огромна разлика. На един Шел така ми напълниха резервоара че стрелката не мръдна от крайно дясно положение цели 200км. след което заредих на същия Шел само че друг служител ми наля гориво (до горе) и успя да налее само 3 литра от коет следва ли, че колата ми гори 1.5/100 ??? :). Естественно, че не.
Най-точния метод за измерване естествено без допълнително оборудване е: Като светне резервата наливаш 20 литра и караш или само градско или само извън градско докато не светне отново. Грешката при отчитане на сигнал резерва едва ли е повече от +/-1 литър, което при отчитане на разход 20 литра е 10% грешка което от своя страна оказва влияние на пресметнатия разход с околу +/-5%, което на разход 6/100 се отразява 5.7-6.3/100 което пък от своя страна едва ли е от голямо значение. А и спокойно може да се оредни при няколко такива отчитания.
Тъй като на ден минавам минимум по 50км градско ми е адски лесно да си засичам разхода по горепосочения метод и след много такива засичания да установя, че:

За моята Ibiza 1.4MI 96г. на 140000км. без ремонти по двигател с катализатор и не сменян от както е купена колата Ламбда датчик, свещи на 40000км и гориво 95.

Градско разход:
София: 10/100
Други: 8.5/100
+ Климатик 1-ва степен: +1/100
+ Климатик 2-ра степен: +2/100

Извън градско разход:
при 110км/ч: 6.5/100
при 90км/ч: 5.5/100
+ Климатик 1-ва степен: +0.5/100
+ Климатик 2-ра степен: +1/100

The complicated problems have simple and easy for understanding bad answers.


Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: Ba3]  
Автор Ba3 (SlackWare)
Публикувано26.08.06 09:35



Забравих да кажа двигателя ми е АБД :)

The complicated problems have simple and easy for understanding bad answers.


Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: Ba3]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 00:08



То че няма абсолютно точно изчисление на разхода е ясно. Важното е да знаеш горе долу колко ти е в градски/извънградски условия. Един добър разход, съпроводен с добро поведение на автомобила на пътя означава, че имаш Сеат в добро състояние

А иначе разхода може да зависи от много други фактори и за това не бива хората да се хващат за най – дребното, тук говорим за стойности по “принцип” Най – малкото като попаднеш в 2-3 задръствания, големината на обувката и става ….

До колегата @Ba3 Приятел и ти си прав, но примерно в твоя случай втория служител на ШЕЛ не е успял да ти изкара въздуха от резервоара и за това е вкарал само 3л. ;) На мен редовно при 47л. резервоар ми бухат още 7-8л. от горе, че и повече. Недоумявам как в тази тръба (от резервоара горе до капачката) ще се събере толкова много, но факт. Истината според мен е, че бензиностанциите лъжат по-малко, но и от друга страна все пак тази тръба може би събира около 4-5л. (между другото аз съм пускал тука някаква тема отдавна, пък в на VW форума има колкото щеш такива)

Абе карайте смело колите си и хич не се плашете



Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: MlTAKA]  
Авторazzz (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 11:44



Kolega, karah Audi 80 1.8 pulna injekcia 112 konski sili, i tja mi har4eshe po 12L, taka 4e sas sigurnost neshto ne e nared pri teb. Sega karam Seat Cordoba 1.9 TDI i shte ti kaja 4e se rodih, 7 na sto gradsko.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: Svodnika_]  
Авторku4kata (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 23:52



Ti si lud be svodnik s tiq kilometri samo nasun 6te kara6.Osuznaj se be mom4e na tebe ne edno krilo ti trebva a dve krila za da si gi sloji6 na ibizata i da poleti kato samolet

.razhoda se zasi4a nai to4no s doliwane do gore.Oniq glupak BAZ ne go slu6aite toi ne e dobre i za tova go ebavat na benzinostancite i mu dolivat 3l sled 200km 6toto znaqt 4e nema pari da plati pove4e Toq napravo me razsmq s prostotiqta si.Drug put da im kazva da pulnqt dokato prelee i 6te e siguren za razhoda.Ama toi si e mizeriq i 4aka da mu svetne lampata



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ku4kata]  
Авторlazy (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 17:00



Вярно е, че разхода се засича най-точно от пълно до пълно.От дясната страна на тръбата за резервоара има клапанче за обезвъздушаване. Натиска се с пистолета и дава възможност да се долеят 7 - 8 литра.
От друга страна, трябва да се знае, че когато производителя дава разхода за градски условия, той закачва колата на стенд и симулира ускорение, постянна скорост, спиране с двигателя по определена процедура -може да се поразровите из мрежата - там всенякъде е описано. Не се мери нито по "Цариградско шосе" нито в задръстването по "Мария Луиза". Разхода зависи най-много от водача и условията. Попринцип икономично е да се кара с малко натискане на педала, но в областа на максималния въртящ момент на двигателя. За различните двигатели е при различни обороти. По-точно е да се мери разхода при извънградско каране, но пак зависи от условията - дори това, че се движите в колона може да го увеличи с 10-15 на сто



Тема Re: lazyнови [re: lazy]  
Авторku4kata (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 14:28



Bravo tova e nai dobroto obqsnenie

Neka nevejite go pro4etat vnimatelno za da ne pi6at gluposti posle



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 21:26



MNogo ti dava ,nqkade m-u 6-7 na 100 s 95 razbirase



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: niki]  
Авторilo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 12:05



pi4 proveri si katalizatora i landa sondata 6to ako e precakana dava gr informacia kam komputara i togava



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ivona]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:16



i az imam ibiza 1,2 2003god i mi gori 9 gradsko i 5,5 izwangradsko. No 7 gradsko mi zvu4i nerealno ili pak za nqkoe grad4e, no ne i za Varna ili Sofiq



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: sunny]  
АвторivO (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:29



i az imam su6tiq problem nezagrqva osobenno prez zimata termostata moje da e...sedi otvoren i gracko si zqgrqva ama dokato podu6i vuzduh i istiva mn burzo...



Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: Ba3]  
АвторivO (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:50



kolko struva edin katalizator dolu gore?....



Тема Re: Сеат ИБИЗА 1,4нови [re: ivO]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 13:35



ei mom4eta az karam seat ibiza 1,4 i sam mnogo dovolen dava mi razhod 4,5 na sto tova e prosto super a predi tova karah bmw 316 to me pribiva6e na razho



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 13:38



a dapitam karam tozi seat ot skoro kajetemi kato kola zdravalie



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторopasniq (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 08:11



na mene mi gori nai mnogo 7/100 pri postoqnno varvene v 6 hil.oborota.pi4 smenisi termostata,vzemi na mele.sveshti kabeli i si gotov ako pak nese opravi otivai na diagnostiga moje i injekciona da tie zaminal



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторвлaдимиpoвa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.09 13:17



имам сеат ибиза 1.1 Съществува проблем в затварянето на прозореца- трудвно се вдига и сваля, затяга и се притеснявам д а не изгори ел моторчето.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Автор Acconcept (непознат )
Публикувано15.10.09 19:54



Здравейте имам Seat Ibiza 1.0 от 99г. и разхода на гориво ми се вдигна от 6л бензин на 100км на 8/9 , и това 6л беше в градски условия , и имам и още един проблем десния прозорец си счупи щипките на който се плъзга за да се сваля и вдига , купих нови 8лв бройката и поставих ги и след 2-3 пробвания на прозореца нагоре надоло и пак се счупиха, някой ако може да ми отговори. Благодаря предварително...



Редактирано от Acconcept на 15.10.09 19:55.



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: kolyo]  
АвторPe6O (Нерегистриран)
Публикувано05.11.09 13:28



Bravo bravo...



Тема Re: Сеат ИБИЗА - гори ли многонови [re: ***]  
Авторbushpz (Нерегистриран)
Публикувано25.04.10 11:23



i az imam sashtiqt problem s gorivoto ka4va mi na 13 gracko a q karam super spokoimo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.