Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 27.06.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема sunny - за разхода...нови  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано29.01.02 15:32



Относно разхода на гориво - и на мен ми се изправи косата, когато засякох преди време Форд-а (1,4).
11-11,5л/100км градско през зимата. С 47л минавах средно 430-440км!
Но имаше няколко фактора, които доста повишаваха разхода:

1. Работеше с часове на място, за да ми е топло, докато чакам.
2. Големи задръствания бяха тук.
3. Много буксуваше.
4. Много работеше на смукач/бавно загряваше.
5. Много ме ядосваше и аз много го тормозех.

Но сега е друго... Сега като го гледам на око гори 8-8,5л/100км градско, а времето още не е съвсем топло... Мисля, че като се стопли съвсем (и го подкара жена - по-спокойно и нормално), ще падне на 7-7,5/100.

И така би трябвало да е, защото като го докарвах от Германия, направо ме учуди с икономичност - среден разход на гориво за 2,000км (108-110л) - под 5,5л/100км, при положение, че беше пълен догоре с багаж + 3-ма души, карах го с 110-130км/ч и съединителят му беше тотално свършил...

Между другото, голямо мъртвило настана във вашия клуб... И теб не съм те мяркал отдавна...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: sunny - за разхода...нови [re: Vento]  
Автор sosad (странник)
Публикувано30.01.02 10:33



Просто не си го карал с бензин сипан на българска бензиностанция, затова е горял 5,5.



Тема И ТИ СИ ПРАВ!!!нови [re: sosad]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано30.01.02 18:28



Но колата тогава имаше доста дефекти, които сега са отстранени - свършил съединител и спирачки (освен феродото - и дискът, и лагерът бяха заминали, нитовете стърчаха с 1мм), супер гадни свещи (все едно бяха оригиналните - на 140,000км!!!), мноооого багаж (поне 100кг - пълнил съм го с отворен гюрук и после със зор с баща ми го затворихме) + 3 човека (80+120+70кг=270кг), мръсни филтри...
А сега всичко е NEW! Свещите - Bosch SUPER 4 - 4 полюса... Абе всичко е върхът! И сипвам само на ОМВ и слагам присадката на Кастрол за бензин.
Абе истината е, че много я гоня колата... Това 6,000 оборота на всеки светофар... Не е нормално...
От вчера вече си я кара жената и очаквам разход от 7л/100км градско...
Ще видим...
Я! Трябва да и засека от 0-100 за колко сек. Идейка...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Zdravejteнови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 08:55



Ето ме пак тук... липсвах известно време.. ходих за седмица да покарам ски
Ами какво да кажа... за разхода.. мисля, че сега времето е особено топличко щото колата ми хвърчи като финикиец... тези дни /последните 3 дни/ си обикалях София през деня и.. незнам ама доста добре си работи колата.. може би като е било студено и да и става нещо ..... ама сега така хубаво и бързо се набира... и като дам газ почти си ме лепи на седалката /както се казва усеща се де/.. и го прави на всички скорости дори и на пета:-)
незнам... все едно нещо и стана от самосебе си.... дали е възможно? Иначе за бензина си зареждам на една и съща OMV така че... невярвам да е от бензина... незнам... мисля да покарам още така и няма да сменям съединителя засега /може още/...
ще я засека пак до капачка.. че последния път ми заредиха уж догоре...ама не беше както трябва и тогава ще кажа как е..




Тема Re: Zdravejte [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано31.01.02 12:31



Здрасти Съни!
Блазе ти, че караш ски, аз не мога...

За горенето и вървенето ще ти кажа, че от голямо значение е температурата и налягането на въздуха...

А колегата имаше предвид, че назапад бензините са далеч по-качествени от нашите, дори и на OMV и Shell. Не ме карай да обяснявам защо...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Zdravejteнови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 16:50



ОООООООООООООООооо
това и аз го знам... знам че като се връщахме от Гърция зареждахме на всички възможни бензинджийници и последно беше на Шел...
и /бяхме със Форд Сиера тогава/ и Сиерата вървеше като пушка и гореше малко.. и в София пак наляхме догоре /отивахме във Варна/ и кат взе да се тръшка оная ти ми кола... ужас..... и скороста и падна.... и разхода се качи доста....
така че.... преживяла съм го..
а от Турция е същата работа с бензина /като с Гърция - готин е/!!!!
Незнам защо в България се излагат като..... абе... такъв е живота явно....

Иначе... ските са лесни и е страхотно...
а ако може да дигнеш 120 със ските... тогава вече е суперско!!! все едно си си показал главата през прозореца с тая скорост... :-)))))))))))))))
само дето незнам някой дига ли ги със ски... :-))))))



Тема Re: Zdravejteнови [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано31.01.02 17:34



Не се качвам на нещо, дето няма спирачки...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Zdravejteнови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 08:45




e, kojto moje go moje - kakto se kazva..




Тема Re: Zdravejteнови [re: Vento]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано01.02.02 11:07



Edin parashut na gurba i durpash vruvta kato triabva da spirash .. ABS-a riapa da iade

WWell BE COOL




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.