Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 01.05.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема смяна на съединител!  
Авторsynny (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 10:05



Има ли някой който може да ми даде съвет по въпроса...
Значи.. започвам от там , че не ми отделя добре съединителя... педала вече ми се е качил доста високо... а няма как да се регулира от жилото... доколкото ми обесниха автоматично се регулирала системата... на самото жило няма къде да се регулира височината на педала...
на моменти неиска да вклучва скоростите, форсирам и натискам съвсем докрая за да "влезне" съответната скорост...
случва ми се най-вече на 4-та скорост...
Мисля че феродовия диск ми е за смяна... знам че трябва да отида на майстор за тая работа... но изобщо и понятие си нямам колко ще ми струва цялата работа.... незнам колко струва самия диск и за работа колко вземат... може би около 50 лв за труд.. ама диска колко е....
Ще карам засега така.... ама.... все ми се иска да го сменя.....
Дайте съвет... пък и ако ми препоръчате сервиз тука с София......




Тема Re: смяна на съединител!нови [re: synny]  
Автор sosad (странник)
Публикувано16.01.02 11:18



веднъж вече ти казах къде . . . все пак трябва да се огледа добре какво е истинското дередже, нали наскоро я купи . . .дали е износен феродовия диск, дали жилото е като хората, дали педалът (цялата козола) е наред . . . Освен това имай едно наум, защото може да се наложи смяна и на притискателлния диск . . . Впрочем а има ли масло в скоростната кутия?



Тема Re: смяна на съединител!нови [re: sosad]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 13:44



Мда.... ми не съм гледала има ли масло...
довечера ще погледна.... но мисля че има... би било супер да е от това...
жилото си е наред.... поне доколкото аз и колегите ми разбираме....
мисля че трябва да отида на майстор все пак... колкото и да е неприатно..
жена съм... и повечето майстори си мислиат /а донякъде е така/ че могат да ми вземат пари и за нещо, което не са ми сменили в действителност....
може да ми сменят феродовия диск, а после да кажат че са ми сменили и двата.... и така...
но в скоро време трябва да взема решение...
благодаря..



Тема ти решаваш . . .нови [re: sunny]  
Автор sosad (странник)
Публикувано16.01.02 15:45



Това изведнъж ли стана? Как беше до сега? А при движение като подадеш газ получава ли се пробоксуване, т.е. ти подаваш газ а колата не реагира например като вкл. на 3 или на 4 и подадеш газ за ускоряване? Има друга възможност - случва се при Форд, при Голф а нали Сеата е Фолксваген? Пука се конзолата на педала на съединителя и от там се променя разстоянието и съответно хода на жилото - трябва да се проверят педалите в основата. Може за проба да се опитате да подложите нещо на вилката на съединителя където е главичката на жилото, случва се понякога при скъсване и последваща смяна на жилото то да е малко по-дълго и след време да не може да превключи човек. Ако прецениш че е възможно, нека да погледна колата и да те заведа в сервиз за консултация, но ще ти кажат какво трябва да се направи . . Продължителното каране с износен феродов диск води до надиране на притискателния, принудителното вкарване на скоростите води до износване на зъбните колела, впрочем ти си знаеш . . .



Тема sunny,нови [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано16.01.02 16:37



аз имам едни комшии и добри приятели, само с това се занимават - спирачки и съединители. Носи им се славата на най-добри в Пловдив. Аз при тях си правих съединителя на ФОРД-а. Наковаха ми феродото - казаха, че е супер (а и видимо е добро) и ми дадоха над 80,000км гаранция. Карам вече 5,000км и никакъв проблем - страшно съм доволен. И цената е много добра - около 18-20лв. Наистина демонтажа на скоростите е около 50лв.
Трябва да се види и в какво състояние е притискателният диск и огледалният диск (маховикът). Задължително мен ако питаш да се смени и лагерът - около 30лв. е.
Лошото е, че съм в Пловдив, но има варианти:
1. Да дойдеш за един ден ако имаш работа и да го направим;
2. Да го свалиш и да ми пратиш само притискателния диск с феродото (DHL или по рейса), аз ще го направя и ще ти го върна на същия ден;
Но внимавай кой ще ти го прави, защото ако не ти настроят лостовете добре, после няма да включва добре скоростите.

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Vento ,нови [re: Vento]  
Автор sosad (странник)
Публикувано16.01.02 16:54



Абсолютно си прав. Доста трудно ми включва 5-та, и то точно след като си свалих скоростите и ги качих (сменях семеринги), но нека се позатопли пък тогава наново ще ги мъча лостовете към скоростния ми лост . . .

Редактирано от sosad на 16.01.02 16:55.



Тема Re: Vento ,нови [re: sosad]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано16.01.02 16:58



Уффф, т'ва е гаднУ! Трябва много прецизно да се настроят лостовете, а иска много яки нерви, време и мнооого проби...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: sunny,нови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано17.01.02 09:18



Da tova si e variant....
наистина ще помисля... защото си е важно...
между другото на мен 4-та скорост /откакто съм купила колата/ невлиза много добре.... определено след трета тя почти всеки път неиска да влезне по "нормалня начин" ами се налага да дам междинна газ, и тогава влиза... ама това си е от купуването на колата.... като на ЗИЛ съм... :-))))) там ли се превключваха скоростите с междинна газ... :-)))))))))))
та така....
в близките 2 седмици ще си карам така...
там при твоите хора в Пловдив има ли и части? трябва ли предварително да си ги купувам или може там на место да стане всичко???? това за мен също е важно... и ако идвам ще е с Ибизата разбира се....
аз обичам да гледам докато ми ремонтират колата... или поне да съм наблизо.....
ще кажа когато съм готова...



Тема Re: да те ужася.........нови [re: synny]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.01.02 19:50



няма вариант при който износен феродов диск да затруднява включването на скоростите..........ако проблема наистина е в съединителя то е в притискателния диск..........другите евентуални причини колегите ги написаха включително и проблем в скоростите или разрегулирана лостова система .........още повече пък ако няма проблем при вклчването на предавката с двойно амбриране от ниска на висока предавка и междиннна газ от висока на ниска със сигурно проблема ти е в скоростите а не в съединителя дори по конкретно в синхронизатора на съответната предавка............

незабележим


Тема Re: да те ужася.........нови [re: silent]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано18.01.02 09:14



Значи в синхронизатора на 4-та предавка???? пражи го и в двете посоки.. от трета към четвърта и от пета към четвърта..... като от трета към четвърта ме смущава доста....
уффффффффффф
а педала.... отделя ми горе много високо... а няма къде да се регулира по жилото......
мамка му.... и тая сутрин като врътнах да запаля... и пална веднага... ама нещо бендикса ми не се върна веднага .... ами пуснах ключа, а той продалжи да върти все едно...
спирам да пиша че ще почна да псувам.....






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.