Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 01.05.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем със Seat Toledoнови  
АвторTesa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.01 19:31



Привет на всички!
Имам Seat Toledo 2.0, 92 г. Всичко е ОК докато е топло. В студено време при запалване сама се форсира и вдига произволно оборотите. След това върви 1-2 км що-годе нормално и после започва да придърпва и да се движи на тласъци. Тръгването от светофар става след продължително и силно натискане на газта, при което тя известно време не помръдва, а след това изведнъж се изстрелва със силно форсиране и огромни кълбета пушек от ауспуха. Нещата се оправят когато измина 10-15 км с колкото може по-висока скорост и загрее. Както се досещате това не е най-добрият начин на движение особено през зимата. В няколко сервиза я гледаха, диагностика на двигателя правиха, все нещо оправяха и уж всичко щеше да е наред, но на другата сутрин нещата се повтарят.
Някой има ли идея какво може да е и къде могат да го отстранят? Имам особено мнение за фирмения сервиз на Сеат в Дружба го оставям като
последен вариант.
Благодаря ви!



Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: Tesa]  
Автор sosad (странник)
Публикувано10.12.01 10:05



Това е инжекция нали? Ако искаш обади се на 321275 търси Орлин, ул Дунав 92, на пресечката с ул. Козлодуй. Смятам че ще се справят. Решението е твое.



Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: Tesa]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано10.12.01 13:21



Здравей!
Почти съм сигурен, че ти е изгорял (или е дефектен) топлинният датчик. Той е с няколко извода, а на твоята кола май даже са два (не помня). Аз имах същия проблем миналата зима. Закарай колата на KTS, където ще я закачат за компютъра и той ще си покаже каква грешка е записана. Ама не мога да ти кажа в София къде има... Датчика струва (оригинален от Юнитрейд - не те съветвам да вземаш от другаде) около 55лв.

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: sosad]  
АвторTesa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 14:13



Да, инжекция е. Очертава се нещо около електрониката, някакви датчици. Този Орлин занимава ли се с такива неща?



Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: Vento]  
АвторTesa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 14:34



Проблемът е, че на две места й правиха диагностика и не хванаха никакви записани грешки. Предполагам обаче, че този датчик въпреки това може да е развален, защото от няколко човека (включително и от теб) чувам за абсолютно същата ситуация. Тази вечер ще я оставя още веднъж в единия от сервизите, където я гледаха, и ако нещата не се оправят, ще взема да го сменя този датчик, независимо какво показва компютърът. Макар че този метод на пробите и грешките започна да не ми харесва никак, особено финансово.



Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: Tesa]  
Автор sosad (странник)
Публикувано10.12.01 17:03



да, в сервиза се занимават точно с диагностика и ремонт на инжекциони, обади се (аз бях там преди малко и му споменах за проблема) Смятам че е разумно да спреш по метода на пробите и грешките, или да набутваш средства, впрочем решението си е твое . . .



Тема Re: Проблем със Seat Toledoнови [re: sosad]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано11.12.01 09:53



kъде се намира сервиза??? може ли и аз да се обадя.. с моноинжекцион съм.... ама нещо много ми се вдигат обототите /от време на време/ ...
Вчера при напълно загрял автомобил /от центъра до Надежда и после до Красна поляна/ спирам радиото на един червен светофар.... и какво да чуя.. нашта Ибиза бръмчи като на смукач.... форсирах я няколко пъти... и оборотите и паднаха и започна да си бръмчи нормално... тихичко.,....
та незнам.... мисля, че може и затова да ми гори много..... .
та.... ще трябва да я водя на "доктор" както се казва....



Тема Мдаааа.... [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано11.12.01 09:57





Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Мдаааа....нови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано11.12.01 10:29



MNOGO SMESHNO!!!!




Тема Re: Мдаааа....нови [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано11.12.01 10:46



Не, не ти се смея, просто ми е весело. Но аз наистина ти казах да си закараш колата на диагностика...

Volkswagen е моят автомобил!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.