Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 30.04.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Nikoj ne pishe!:-(нови  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 13:11



Zdravejte pritejateli na Seat /ili pone tezi, koito biha iskali da pritejavat Seat!!
az sega poneje si kupih Ibiza ... i sam mnogo shtasliva... prelivam... i taka mi se iska da si pisha s niakogo i da obsadia polojenieto!!
:-)



Тема Re: Nikoj ne pishe!:-(нови [re: sunny]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 00:04



Честито! Много ми харесва дизайна на Seat, особено Leon e страхотия! Дори си мисля, че Ibiza е по-добър избор от Golf /само феновете на VW да не прочетат това, че ще почнат да "църкат"/.



Тема Re: Nikoj ne pishe!:-(нови [re: Twin Spark]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано16.11.01 10:56





WWell BE COOL

HITMAN


Тема Re: Nikoj ne pishe!:-(нови [re: Twin Spark]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано16.11.01 14:37



Тцтцтцтцтцтц!!!

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Nikoj ne pishe!:-(нови [re: Vento]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 23:26



Радвам се, че имате много тънко чувство за хумор... Нека малко да похвалим Seat, все пак това клуб Seat - нали!



Тема Re: Nikoj ne pishe!:-(нови [re: Twin Spark]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано17.11.01 16:03



Неведнъж съм го казвал, но пак ще го повторя:
имах 2бр. SEAT Toledo - 1,6 моно инжекция, '92г. 170,000км (червен) и 1,9Д '92г. 165,000км (сив металик). Докарах ги от Германия за търговия и ги дадох сравнително евтино - съответно 5,100 и 5,200лв. (април миналата година). Идвете коли бяха перфектни. Бях наистина очарован от тях. Понеже карам Vento, сравнявах ги с него. Разликите бяха незначителни, а цената - почти наполовина. Много добро съотношение цена-качество...
Почти всички части (с изключение на ламарини и стъкла) са от VW Golf II i Passat. Затова не мога да разбера, защо някой тук се беше оплакал, че не може да намира части?!
И двата Сеата вървяха чудесно - и на ускорение, и на висока скорост, и при спиране даваха еднакви резултати. Дизелът не беше много по-шумен от бензиновия. Абе въобще - много добра кола за малко по-малко пари.
Същото може да се каже и за Ibiza/Cordoba, които пък са 1:1 VW Polo, ама за по-малко пари.
Един проблем само не е още съвсем решен при Сеат - ръждата. Малко са по-слаби от VW в това отношение...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема :-)ehe bravo naj-posle!!!нови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 13:27



Mnogo me radva tova koeto prochetoh tuk!!!
VW mi e lubimata kola!!! osobeno mi haresva BORA-ta.... .ama... prosto e mnooogo daleche ot men!!!!
Ibiza-ta ne e losha... no moiata specialno niama servo na volana, koeto e adski gadno kato vzema da se parkiram niakade :-( moje bi zashtoto sam i jena.... neznam.. ama takiva muskuli razvih che..... muka mi e....
neznam... znam samo che sledvashtata mi kola moje da e Toledo /vapreki che Cordoba-ta mi haresva mnoooogo poveche, no e po-skupa:-(/ a na vsichkoto otgore Toledo-to e po-eftino ot Ibiza-ta mi... ima servo i ABS....
Naj -mnogo me e iad che Ibizata mi gori.... 11 na 100 na gradsko.. :-(
Napravo si umriah ot iad.. .e, verno che e zima... ama vse pak... mislia che e mnogo....
Inache sam adski dovolna... ima gotino i barzozagriavashto parno i naistina e adski skadka!!! sega v toia stud... napravo nemoga bez neia.. :-)




Тема Re: :-)ehe bravo naj-posle!!!нови [re: sunny]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано30.11.01 16:17



E, ти ме утрепа! Как ще гори 11/100?! Не може да бъде!
Има 2 причини: или тотално не ти е в ред колата (ама тогава няма да върви хубаво), или я караш много "състезателно" (едва ли). Предполагам, че не е нито една от двете - просто не измерваш правилно разхода на гориво.
Та да те питам - как го правиш - почти съм сигурен, че слагаш за 20лв. бензин и караш докато почти свърши и като заредиш пак, гледаш колко км си минала. Ама не се прави така... Защо - ами защото първо формата на резервоара е много странна и стрелката отчита гьотири, второ защото сигурно го засичаш на 200-300км или по-малко, а тогава 2-3л ти дават голяма разлика в разхода...
Та, ако искаш да го засечеш точно (и то отново не съвсем, но доста по-вярно, с разлика 0,3-0,5л/100км) трябва да си напълниш резервоара ДО ГОРЕ, което ще рече да накараш тоя на бензиностанцията да го пълни бавно и внимателно да самата капачка, почти да прелее, абе да виждаш бензина...
След това караш - докато почти свърши бензина - да не отлепя стрелката. Пак наливаш (и то на същата бензиностанция) пак до горе - както обясних.
След това делиш изминатите км на л, които си наляла последния път и умножаваш по 100. Напр. минала си 600км с 45л. - 45:6=7,5л/100км.
Пак казвам - и това е относително, но е горе-долу най-точно.
Твоята кола, ако е в ред, не гори повече от 8л/100км и то градско в СОФИЯ!!!
Айде пробвай и казвай...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: :-)ehe bravo naj-posle!!!нови [re: Vento]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано01.12.01 20:04



Какво стана, що не пишеш? Забравих да ти кажа, че моята кола (1,8i) гори следното (безоловен):
90км/ч - 5-6л.
120км/ч - 6-7л.
градско - 8-9л.
Това е при нормално каране.

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Точно така я засякох!!!нови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 09:51



Значи вече 3 пъти /ама на различни бензиностанции де :-( ама само на OMV/ зареждам догоре...
Първият път, като си ходихме до Плевен... /от София/ значи тогава отчетох 7-7.5 /100 извънградско... ама колата беше пълна пък и карах доста бързо.... .
после я напълних догоре и карах градско около 363 км и долях пак догоре /ама тоя път верно виждах бензина - беше до капачката/ и налях 42 литра... . на ОМV.. .ама... целия резервоар ми го дават по книжка 42 л a аз бях в началото на резервата..... та как стана това.... и така... сега пак я засичам.......ама съм на 170-тия километър.... та... ще видим де... ами... незнам какво да кажа... наистина гори много... може би трябва да отида на майстор.... незнам... след като изгоря това което съм наляла.... ще преценя...
а между другото... в началото верно карах като състезателка!!!! Винаги първа!!:-)))))) ама като видях какво стана.... и сега си карам нормално... че даже като видя червен светофар и аха да пусна по инерция...ама.... не го правя де... :-)
Ами това е.... незнам какво да правя... ама поне се радвам че я има добрата ми малка, червена, двуврата количка....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.