Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 26.04.24 
Автомобили
   >> Seat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ibiza gti  
Авторhmmmm (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 11:53



Vzeh si Seat ibiza GTI,i sum mnogo,mnogo dovolen ot neja!Nikoga ne sum bil lud fen na Seat,moje bi za6toto novite(e,sravnitelno novite,v smisul sled '93) sa malko skupi4ki(okaza se,4e ne suvsem).No, tja e dosta purgava,vupreki,4e e 85kw., sigurno poradi lekoto kupe li,6to li,no e u4udva6to stabilna i se durji stra6no dobre na putja!Karal sum pove4e ot godina Calibra 16v,no v sruvnenie sus Seat-a, Calibrata e pulna ko6nitsa!Taka 4e,Seat sa si svur6ili dobre rabotata



Тема Re: ibiza gtiнови [re: hmmmm]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано01.12.01 20:17



Честито!
Да те запитам няколко неща.
Първо - ако не е тайна, колко я взе и с какво обурудване е (екстри и т.н.).
Второ - понеже съм забелязал една много странна закономерност - например Golf 3/Vento '92-'93 са по-скъпи от Passat същата година (а са по-малък клас все пак!), същото важи и за Ibiza/Cordoba '93 спрямо Toledo '93. Как би обяснил тази странност и защо не си взе Toledo '93 със същия мотор за по-малко или същите пари.
Трето - преди да си купя Vento, се вдуумях именно между тази кола и Calibra 16V, но май направих верния избор. Но много ми харесваше дизайна на Calibra-та. Това, което не ми харесваше, беше, че както вътре, така и въобще, тя си остава една спортна Vectra. Както и твърдото возене - оставаш без бъбреци... Като гледам, май и ти споделяш мнението. Но просто ми е странно, че твърдиш, че Ibiza е по-стабилна от Calibra.
Просто много не ми се вярва... Карал съм и от двете коли, е не много де...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: ibiza gtiнови [re: Vento]  
Авторhmmm (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 12:09



Ok 10x!
Zna4i,vzemah ja ot Germany,poradi fakta,4e be6e bez air bag(!!!),s leki tenekedjiiski defekti i stojala okolo 8 meseza v avtosalona,mi izleze sega,sled vsi4ki investitzii okolo 4600 bez mito.Spored men dobra zena,pri uslovie,4e e registrirana za purvi put na 21.12.'94,ima sravnitelno dobro koli4estvo ekstri-ABS,hidravlika(edvali moje bez!!,za men tova ne e ekstra,a zaduljitelno uslovie),el stukla i farove,halogeni :),tzentralno.A sigurno se pita6 v kakvo sustojanie-interora e dosta dobur fabri4no,i sled kato izprah salona,kolata e izklu4itelno sveza,njama i za4enki na skusani sedalki ili ne6to drugo.Ot kum exteriora e su6to dobre,a 6to se otnasja do dvigatel i hodova 4ast-v Kargo se nasraha,smenil sum samo maslo,remuk,i vuzdu6en filtur,koito prili4a6e na maslen po stepenta na 4istota!Izob6to,sum dovolen...za sega.Ako govorim za vozija,moje bi sum se ihvurlil,4e e po-stabilna ot Calibra,no za klasa,v koito se namira mislja,4e e mnogo dobra!Sprjamo Calibra e s dosta po konfortno vozene,vupreki sportnoto oka4vane,tova i imah v predvid,no vse pah bjah stra6no afectiran!!!!Kakto napisah v prednija posting,ne sum sledjal ot blizo modelite na Seat,vzemah tazi,za6toto si zaslujava6e parite,i vse pak e sravnitelno dobra investizija.Ima i spored men pone krasiv dizain,dosta elasti4en dvigatel i osven tova e mnogo po purgava ot Calibra/Vectra 2.0i 8v.Ba6ta mi e goljam fen na Opel(ne znam za6to), tui kato ima Vectra 16v ve4e 4 godini sigurno,sum re6il da se probvam da se drupnem!E,znam 16v,no puk kakvo,za emotsijata!V ob6ti linii,sled pozi duluk posting,ostana da kaja,4e VW(i Seat de)rulz!.Pri purva vuzmoznost,6te si kupja Cupra!!!!!!!!!!!
P.S.poru4al sum si 17'',s tjah Ibiza-ta opredeleno 6te grumne!!!!!!!



Тема Re: ibiza gtiнови [re: hmmm]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 13:20




bravo!!!




Тема Re: ibiza gtiнови [re: hmmm]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано04.12.01 14:17



Браво! Още веднъж честито! Наистина колата е добра, както казваш, и определено си струва парите.
Е, май наистина малко се поизхвърли като я сравни с Калибрата, но ясно, разбрахме се...
Относно дърпането с Вектра 16V, не е ясно кой ще бие. Вектрата е доста по-тежка, така че много ще ми е интересно да го направите и да споделиш после впечатления и резултати. Да не говорим, че много зависи и от "пилотите"...
Обаче не си отговорил на второто и третото ми запитване и ако не те затруднява, ще те помолч да ме светнеш по въпросите.
Иначе ти благодаря за откровенността и отделеното внимание, ще се радвам да се запознаем. Между другото от София ли сте ти и sunny?
Ако (дай боже) напролет успеем да се организираме за среща на VW club, разбира се ще ви поканим и вас и сте добре дошли.

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Пловдивнови [re: Vento]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 14:31



ДА аз поне съм от София.... имам приятели в Пловдив!!!!
Хубав град!!! По едно време /след като завърших/ бях решила да ходя да живея там.... но така и не стана... за което много съжалявам... :-(
но затова пък ходя там често /особено през лятото в една кръчма XIX век се казва/ абе, КРАСИВ град си е.. спокоен..... :-)
Ще се радвам да дойда на събирането... въпреки че... ми се иска да съм с Кордоба... или поне Толедо... ама ще видим...
:-))))))))



Тема Re: ibiza gtiнови [re: Vento]  
Авторhmmmm (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 13:59



10x!!!!!
Значи...първо съжалявам,че отговарям навреме,но тези дни бях доста зает в училище.
Аз за жалост съм от Варна,но идеята,която имаш за срещите е супер!!Тази седмица
баща ми е във Велико Търново и все отлага уговорката ни.Е,както изглежда го e
страх,но няма да му се размине!!!
Що се отнася до въпроса ти за цените,вярно е,странна работа.Но това май е само в
BG,защото забелязах,че в Германия не е така(или останах с такова впечатление).Може
и да е част от цялата недоумица в България-хората предпочитат Голф,защото се купува
от всеки втори,"Еми Пешо си взема Голф-че,дай и аз като него".А може и заради по-
компактните размери,не знам.Но като цяло копирането на чуждо мнение,без да се
изрази собствено,е част от народо-психологията ни като българи,поне според мен.
Затова и се внасят Голф с по-голяма надценка от Пасат примерно.
Лично аз си вземах Ибиза,защото ми хареса,а и харесвам сравнително неголеми,"градски"
коли.Но все още съм влюбен в дизайна и линията на Калибра-най-привлекателното купе за
мен!!



Тема Re: ibiza gtiнови [re: hmmmm]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано10.12.01 14:04



Абсолютно си прав за всичко!
Освен това, според мен, хората недооценяват и Сеат/Шкода, защото като съотношение цена/качество (нови и втора ръка) не отстъпват на VW!

Volkswagen е моят автомобил!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.